Яке весілля після 40 років шлюбу?

Кожна сімейна пара пам’ятає той хвилюючий день, коли відбулася їх весілля. 40 років – яка символіка у цієї значимої дати? Такий ювілей спільного життя – велика рідкість, і він заслуговує особливої уваги. Як називається 40-річна річниця шлюбу, як вітати ювілярів і що краще їм дарувати?

Рубінове весілля

Рубінове весілля – так прийнято називати річницю спільного життя, коли з дня одруження минуло вже цілих 40 років. Яке весілля, що дарувати батькам і як правильно відзначити цей важливий день – питання, які часто виникають напередодні такого свята.

Чому ж 40-річна річниця саме рубінова? Відомо, що рубін, як і більшість гірських порід, не являє собою в момент видобутку нічого особливого. Бляклий і безформний камінь стає по-справжньому дорогоцінним, блискучим і криваво-червоним тільки після ретельної обробки. Точно так само і з сімейними відносинами: після кропіткої роботи подружжя протягом чотирьох десятків років вони стають багатогранними, міцними і дуже цінними.

Деякі сім’ї святкують 40-річний ювілей пишно, інші ж – у вузькому колі найближчих людей. Однак незалежно від того, яким буде цей день, вважається, що подружжя повинні слідувати одній старовинній традиції. В дату річниці потрібно обміняти свої обручки на нові, прикрашені рубіном. Старі ж слід прибрати у скриньку і зберігати їх там до весілля онука чи онучки. Кільця щасливо прожили 40 років подружжя принесуть добробут і молодому поколінню.

Подарунки один для одного

Мало кому вдається зберігати ніжні почуття так довго і відзначити ювілей весілля 40 років. Яке весілля, а вже тим більше у подружжя з таким стажем, обходиться без подарунків? В цей визначний день винуватці торжества обов’язково повинні порадувати один одного чимось особливим.

Кращими рішеннями для такого випадку вважаються:

 • ювелірні вироби. Чоловік може подарувати дружині перстень, сережки, кулон або брошка з рубіном. А дружина – порадувати коханого чоловіка запонками, перснем або затиском для краватки з цим же символічним для пари дорогоцінним камінням;
 • прикраси з штучними каменями яскраво-червоного кольору – хороший варіант, якщо покупка дорогих виробів з рубінами не входить в плани сімейної пари;
 • предмети для особистого користування червоного кольору або з червоним каменем. Це можуть бути шкатулки, кишенькове дзеркальце, портсигар або запальничка.

40 років спільного життя – термін дійсно величезний. У цей важливий день кожен з подружжя може ще раз підкреслити те, наскільки міцний союз, створений чотири десятиліття тому. Зробити по-справжньому особливим будь-який обраний подарунок допоможе спеціально замовлена гравірування. Адже що може бути приємніше, ніж пам’ятні презенти з ніжними словами, адресованими один одному?

Подарунки від дітей

Часто дорослі діти просто не можуть повірити, що з дня одруження батька і матері пройшло вже цілих 40 років. Яке весілля, що подарувати батькам і як привітати найдорожчих людей в цей урочистий день?

Кращими презентами від дітей з нагоди 40-річного ювілею подружжя можуть стати:

 • подарунки ручної роботи. Фотоальбом з фотографіями батьків за всі 40 років з дня весілля, фотоколаж, вставлений в рамку, святкове шампанське (або червоне вино) з фотографією подружжя та інші оригінальні ідеї однозначно припадуть до душі ювілярам;
 • подарунки рубінового кольору. Красиві келихи, предмети інтер’єру і навіть побутова техніка в символічному кольорі довгі роки будуть нагадувати батькам про 40-річному ювілеї;
 • практичні подарунки. Путівка в санаторій, екскурсійний тур, апарат для самостійного масажу, кухонний комбайн та інші корисні презенти, здатні урізноманітнити й прикрасити побут.

Відмінним доповненням до будь-якого подарунка стануть гарні квіти рубінового кольору та душевні поздоровлення, підготовлені спеціально для самих дорогих серцю людей.

Подарунки від гостей

Який вибрати подарунок, вирушаючи в якості запрошеного гостя на 40 років весілля? Яке весілля, що дарують діти і самі подружжя одне одному, ми вже знаємо — давайте з’ясуємо, які презенти краще готувати гостям.

Відмінними подарунками від друзів і родичів на рубіновий ювілей стануть:

 • предмети інтер’єру яскраво-червоного кольору: келихи, гарний сервіз, вази, свічники, журнальний столик, скатертина, скринька під обручки та ін;
 • символічні подарунки, кількість яких дорівнює 40. Це можуть бути рушники, декоративні свічки рубінового кольору і навіть 40 пляшок марочного вина (проте, в останньому випадку потрібно враховувати відношення подружжя до спиртного);
 • цінні подарунки. Предмети побутової техніки, витончена статуетка, прикрашений рубінами, портрет ювілярів в красивій рамі і інші дорогі речі, оформлені у святковому кольорі.

Вибір подарунка завжди залишається на розсуд гостей, адже близькі друзі і родичі краще за інших знають, що сподобається і стане в нагоді ювілярам. Варто лише врахувати, що постільну білизну та одяг на рубінове весілля дарувати не прийнято.

Поздоровлення

Багато гостей, вирушаючи на торжество, задаються питанням: 40 років – яке весілля? Адже привітання, презенти і навіть стиль одягу – адже все це повинно відповідати символіки свята. 40-річний ювілей спільного життя – рубіновий, тому бажано, щоб в подарунках, букети, оформлення столу і нарядах гостей був задіяний цей благородний колір.

Що ж стосується привітань, то з такої нагоди (втім, як і у випадку інших річниць) їх краще готувати заздалегідь, а не придумувати прямо за святковим столом. Оригінальними і запам’ятовуються можуть стати наступні ідеї:

 • поздоровлення у віршах або в прозі, оформлені в красиву папку з фотографією подружжя або записані на великий листівці;
 • відеопривітання. Якщо у рідних і друзів немає відповідного відео, фільм про щасливе життя ювілярів можна скласти з фотографій і супроводити його улюбленою піснею;
 • привітання по радіо. Традиційно на ювілеї весіль замовляють пісню або вітальний дзвінок з радіостанції, після якого спеціально для подружжя ставлять музичну композицію;
 • смс-повідомлення або інтернет-листівка – цей варіант підходить для тих, хто з якихось причин не зможе особисто бути присутнім на святкуванні рубіновою весілля;
 • ігрові привітання. Гості переодягаються в персонажів казок, героїв фільмів або в артистів естради і вітають подружжя в жартівливій формі, підкріплюючи побажання веселими піснями і танцями.

Особливо добре, коли на святі присутні гості, які пам’ятають, якою була сама весілля 40 років тому — яка атмосфера панувала в той день, які були конкурси, подарунки й кумедні моменти. Все це можна частково відтворити і нагадати подружжю про те далекому і щасливу подію.

Дожила до діамантового ювілею сімейна пара проходить через безліч випробувань, щасливих і сумних моментів, через сотні схожих один на одного днів. Їх відносини міцніють і набувають по-справжньому дорогоцінний рубіновий блиск, адже вони дбайливо вибудовували їх всі 40 років спільного життя. Яке весілля, який ювілей можуть зрівнятися з цією значущою датою? Мабуть, тільки наступна позначка – щасливо прожиті разом півстоліття.

Залишити коментар