Як перестати ображатися?

Психологи стверджують, що вже з двох років людина починає осмислено ображатися. З часом він поступово засвоює нові навички та навчається коригувати власну поведінку. Ось тільки звичка ображатися через дрібниці часом залишається протягом усього життя і часто псує відносини з близькими людьми. Чи існують способи позбутися негативного якості?

Коли здатність ображатися стає звичкою?

Звичайно, здатність ображатися є природним станом, яке притаманне кожній людині.

Ось тільки одні вміють прощати, а для інших образа стає способом самовираження. Як правило, звичка формується в ранньому дитинстві і багато в чому залежить від реакції оточуючих.

Якщо батьки намагаються пом’якшити образу дитини всіма доступними способами, швидко встановлюється зв’язок між нею і досягненням позитивного результату.

Тому дитина на підсвідомому рівні починає проявляти невдоволення, щоб отримати більше уваги, бажану іграшку і т. д. Не виключено, що з часом звичка прийме стійкий характер і стане своєрідним способом виживання для дорослого вже людини.

Одночасно зі звичкою ображатися на близьких людей, дитина здатна розвинути в собі і інші негативні якості. Наприклад, якщо після чергового капризу батьки купили зовсім не ту іграшку, яку хотів дитина, образа буде супроводжуватися думками про те, що мама і тато – погані.

У цьому випадку варто очікувати з часом появи таких якостей, як заздрість до дітей, у яких батьки вгадують всі бажання свого малюка, бажання помсти, агресія.

У міру дорослішання дитина перестає отримувати позитивний результат від образи і робить звичку захисною реакцією. Набагато легше жити, думаючи, що в невдачах винні інші, ніж намагатися знайти причину в собі.

У цьому випадку особливо важливо зрозуміти, як перестати ображатися, інакше людина просто не буде докладати жодних зусиль для зміни власного життя, вважаючи за краще плисти за течією і звинувачувати в своїх помилках батьків, друзів та інших оточуючих його людей.

Приміром, посварившись з коханою, жінка звинувачує в цьому чоловіка, намагаючись спровокувати в ньому почуття провини і бажання спокутувати свою провину. А якщо відкинути свою образу в сторону, доведеться глибоко вникати в причини конфлікту, шукати свої слабкі сторони, намагатися зрозуміти, чим керувався чоловік під час скандалу. У цьому випадку жінка змушена буде відчувати дискомфорт. Тому набагато простіше уникати спілкування і демонструвати негатив у відносинах.

Необхідно припиняти ображатися через дрібниці, так як подібна звичка поступово руйнує життя людини. Чим більше накопичується образ, тим менше стає близьких людей. Якщо людина не знайде рішення, як перестати злитися і ображатися, в результаті залишиться самотнім.

Зазвичай звичка ображатися вважається ознакою інфантильності і невпевненості, однак деколи здатна призвести до активних агресивних дій. Щоб не зруйнувати відносини з близькими, потрібно подорослішати і спробувати позбутися від шкідливої звички.

Як зрозуміти, що пора перестати ображатися на близьких людей

Якщо людина задумався, як позбутися цієї звички, його можна привітати. Він подорослішав і усвідомив свою неправоту, що вже є половиною позитивного результату. До речі, як дізнатися, що звичка має місце бути і від неї потрібно позбавлятися?

Існує нескладний тест, що дозволяє швидко оцінити особливості своєї поведінки. Для цього потрібно відповісти на 6 запитань:

  • Вам властиво «вибухати» по дрібницях?
  • Ви часто перебільшуєте дійсність, роблячи з мухи слона?
  • Ви часто помиляються в оцінці слів і дій інших людей?
  • Ви відчуваєте, що оточуючі люди напружені в вашій присутності?
  • Ви часто відчуваєте брак уваги?
  • Ви часто піддаєте критики і засудження людей?

При позитивній відповіді на більшість питань пора шукати рішення, як припинити ображатися на чоловіка, батьків та інших.

Переставайте збирати образу: 5 способів позбавлення від звички

Щоб повністю звільнитися від звички, необхідно спробувати вдатися до одного з ефективних способів.

Спосіб №1 – розмірковувати над ситуацією слід, коли перша хвиля образи на коханого, наприклад, людину вже пройшла. У цьому випадку емоції не будуть суттєво впливати на оцінку події.

Слід запитати себе, чому ситуація здається настільки серйозною, може, слід було реагувати на слова або вчинки інакше? До яких наслідків призвела образа, і що втрачає дівчина, не перестаючи ображатися на хлопця?

Найчастіше образа виникає не з-за самого вчинку близької людини, а з-за неправильного сприйняття. Наприклад, чоловік забув привітати з річницею весілля. Хіба це є ознакою, що він перестав любити дружину? Можливо, для цього є якась причина – елементарна забудькуватість, термінова робота і т. д.

Спосіб №2 – потрібно поставити себе на місце людини, який вас образив. Подібна техніка дозволить поглянути на ситуацію очима «кривдника» і зрозуміти його почуття, а також зміст слів або вчинку, які стали причиною невдоволення. Цілком ймовірно, що після занурення в особу іншої людини, вийде поглянути по-новому і на себе.

Спосіб №3 – один з найбільш ефективних, як припинити ображатися на коханого. Варто припустити, що в словах і вчинках близька людина керувався якимись благородними мотивами. Наприклад, образа виникла із-за того, що у хлопця вистачило сміливості не погодитися з вашою думкою про користь вегетаріанства.

Не варто думати, що він вважає свою дівчину дурною і т. д. Можливо, він по-своєму виявляє турботу про її здоров’я? Головне, навчитися бачити суть, а не звертати уваги на форму.

Спосіб №4 – слід зрозуміти, що власні думки не є відображенням внутрішньої сутності. Образливий людина сприймає думку сторонніх, як відображення свого власного образу.

Тому, бачачи, що думка змінюється в гірший бік, вважає, що сам він стає гірше і від цього відчуває біль і образу. Щоб позбутися цього комплексу, необхідно привчити себе до думки, що ваша внутрішня сутність не є скупченням власних і сторонніх думок і оцінок.

Спосіб №5 – ображайтеся, але при цьому не переставайте любити. Слід прийняти той факт, що не існує досконалих людей, нездатних на помилки. Помилятися здатний хто завгодно, проте з цього не випливає, що людина не гідний любові.

Образа, яку постійно відчувають по відношенню до оточуючих, допомогла зробити світ чистішим? Пора зняти з себе «рожеві окуляри» і визнати, кожна людина недосконалий. Може, тоді і причин для образи стане менше?

Ображайтеся, але тільки якщо для образи існує реальний привід. Людське життя надто коротке, щоб витрачати його на несправедливі докори й дріб’язкове з’ясування стосунків. Життя стане набагато привабливішим, якщо людина позбавиться від образ і навчиться прощати.

Залишити коментар