Боротьба з курцями: використання гуманних методів

В рамках закону «Про обмеження куріння» ліфти, під’їзди будинків, дитячі майданчики стали забороненою зоною для любителів тютюну. Пристрастившимся до тютюнового диму заборонено з’являтися з запаленою сигаретою на сходових майданчиках, у ліфтах, у підвалах, технічних поверхах і на горищах. За ігнорування правил передбачаються штрафи в розмірі від 500 до 1500 рублів, а за куріння на дитячому майданчику – 2000 рублів.

Як в під’їзді боротися з курцями?

Незважаючи на законність обмежень, далеко не всі сусіди прислухаються до вимог некурців.

Які способи можна взяти на озброєння, щоб забезпечити чисту атмосферу у власному під’їзді?

  1. Повісити оголошення на стіну. Звернення до тих, хто палить у під’їзді – це найбільш мирний варіант для даної ситуації. Можна повісити плакат з правилами з антитютюнового закону із зазначенням розмірів штрафів і телефонів поліції. Якщо курці ігнорують прохання мешканців, на них можна подати заяву в поліцію. У цій заяві слід вказати свідків, які підтвердять процес порушення закону. Оголошення для тих, хто палить у під’їзді повинні допомогти. В іншому випадку можна відправити скаргу в органи прокуратури;
  2. Поговорити по-людськи. Якщо перший спосіб провалився, не варто відразу ж бігти в поліцію. Можна спробувати ввічливо поговорити з сусідом і пояснити, як його тютюновий дим позначається на здоров’ї сусідів. Є інший варіант – запропонувати допомогти тому, хто палить. Попросіть його стежити за тим, чи не залишає після себе хто-небудь бички. Тоді сусід буде продовжувати виходити курити на сходи, натомість, буде завжди провітрювати і прибирати за собою;
  3. Можна поскаржитися на палить у під’їзді дільничному. Для цього потрібно зателефонувати у відділ поліції або написати заяву. Для більшої переконливості надати відео та фотоматеріали. В даному випадку зйомка абсолютно законна;
  4. Колективна допомога. Зібрати всіх мешканців будинку і на зборах прийти до компромісу, наприклад,
    не палити на визначених майданчиках, де живуть люди з непереносимістю сигаретного диму або дітлахи. Можна домовитися про організацію тютюнового місця, виділити курцям певний сходовий проліт;
  5. Відеоконтроль. В цьому випадку можна встановити у своєму під’їзді відеокамеру і фіксувати кожного курця, змушуючи, таким чином, сплачувати штрафи. Якщо курець попадеться кілька разів, йому вже буде не хочеться витрачати свої кишенькові просто так, тому він перестане палити в під’їзді.

Куріння у комунальній квартирі

Безпосередньо куріння в комунальній квартирі з антитютюновим законом не розглядається.

Однак загальний коридор, кухня та санвузол, якими користуються всі мешканці, є громадським місцем, і тому курити там забороняється.

У власній кімнаті або на балконі людина має право палити, якщо дим не потрапляє в інші кімнати загального користування.

В іншому випадку на курців будуть подаватися скарги, відповідно до статті 304 Цивільного кодексу Російської федерації.

Будь-який власник може вимагати усунення порушень, які пов’язані з його правовладением нерухомістю. Це стосується і куріння в громадському місці.

Як слід покарати курця в під’їзді?

В кінці 2014 року в Німеччині відбувся показовий інцидент, який був показаний в ЗМІ.

За рішенням суду було вироблено позбавлення квартири паління, яке викликало страшне невдоволення у його сусідів.

У практиці Російської Федерації подібне покарання в аналогічних випадках ще не виносилося, але теоретично виселити людину за рішенням суду можливо.

Суд має право виселити мешканця з квартири за регулярне порушення прав сусідів. Курець повинен отримати вказівки щодо усунення порушень від органів місцевого самоврядування.

Якщо сусіди відчувають дискомфорт від сусідського куріння, вони можуть поскаржитися на нього в суд. І справу буде виграно.

Судова практика по антитютюнового закону

Джерело за статистикою Росспоживнагляду видає наступну інформацію: кожен день за куріння в недозволених місцях піддають штрафу кілька десятків людей. За три місяці було оштрафовано 1500 людей.

Дані показання свідчать про те, що люди, в цілому, воліють вирішувати проблеми з курцями сусідами не з допомогою суду, а вибирають мирне вирішення проблем.

Боротися з курцями необхідно в будь-якому випадку, так як крім недотримання законів, палить людина проявляє неповагу до сусідів.

Залишити коментар