Шліфування рубців і шрамів – проведення процедури, плюси і мінуси

Поява некрасивих рубців на тілі та обличчі може бути пов’язано з різними чинниками. Від виникнення подібних косметичних дефектів не застрахована жодна людина, незалежно від статі, віку та соціального становища.

Хоча іноді рубчики виявляються практично непомітними, у більшості випадків вони приносять своєму власникові виражений дискомфорт і нерідко стають причиною розвитку психологічних комплексів.

Саме тому позбутися від шрамів і рубців хочеться як можна швидше.

Зробити це можна різними способами, але найбільш помітного результату можна добитися за допомогою шліфовки шкіри.

Ця процедура в переважній більшості випадків проводиться в умовах косметологічної клініки, однак, існують певні можливості зробити її і в себе вдома.

Причини виникнення рубців на обличчі і тілі

Рубці з’являються на тілі людини в результаті заміщення тканин шкіри на сполучну тканину, що завжди є наслідком несприятливого впливу різних зовнішніх факторів. Найбільш часто подібні дефекти виявляються після загоєння травм і механічних пошкоджень – розрізів, розривів та інших, термічних уражень шкіри – опіків і обморожень, а також в результаті перенесених дерматологічних та інших захворювань.

Обличчя і тіло молодих жінок дуже часто виявляється вкрите некрасивими дрібними і великими рубцями, званими постакне. Це є одним з наслідків перенесеної вугрової хвороби, яка дуже часто супроводжує перехідний вік, перебіг вагітності та інші періоди життя прекрасних дам.

Варто відзначити, що рани на шкірі далеко не завжди залишають після себе некрасиві фляки. В тому разі якщо пошкодження торкнулося виключно верхній шар шкірного покриву людини, епідерміс, після загоєння від нього не залишиться й сліду. Якщо ж травмою або несприятливим впливом певного зовнішнього фактора, наприклад, занадто високої температури була порушена безпосередньо дерма, для позбавлення від рубців потрібно серйозне лікування, одним з елементів якого є шліфування шкіри.

Що являє собою шліфування рубців і шрамів?

Шліфування шкіри від шрамів не видаляє ці негарні косметичні дефекти повністю, вона лише робить їх набагато світліше, в результаті чого вони стають практично непомітними.

Для проведення цієї процедури існує досить багато способів, але в переважній більшості випадків сьогодні застосовується лазерна шліфовка шрамів на обличчі і тілі, яка дозволяє добитися чудового результату швидко і безболісно.

Цей метод лікування здійснюється виключно в умовах косметологічної клініки. Під час проведення лазерної шліфовки лікар обережно впливає лазером на проблемну ділянку шкіри, опрацьовуючи шар за шаром, в результаті чого видаляється більша частина клітин наявних рубців.

Лазерна шліфовка шрамів на обличчі і тілі не тільки робить косметичні дефекти практично непомітними, але і сприяє збільшенню швидкості регенерації клітин і синтезу колагену. Завдяки цьому помітно поліпшується колір обличчя, зникають перші вікові зміни, а зовнішній вигляд пацієнта стає набагато більш привабливим.

Особливо популярна у жінок лазерна шліфовка шрамів після кесаревого. Багато представниць прекрасної статі, яким довелося пережити цю непросту операцію, в подальшому соромиться роздягатися на пляжі і демонструвати оголений живіт. Щоб позбутися цього комплексу, рубець, який залишився на тілі жінки після хірургічного втручання, можна видалити лазером абсолютно безкровно і безболісно.

Переваги лазерного шліфування рубців

Лазерна шліфовка шкіри має безліч переваг порівняно з іншими методами видалення рубців, зокрема:

 • у хороших косметологічних салонах використовуються високоякісні препарати, що дозволяють регулювати ступінь впливу променя на шкіру залежно від ураженої ділянки. Так, лазерна шліфовка шрамів на руці або на обличчі буде здійснюватися різними насадками, завдяки чому надмірно чутлива шкіра не постраждає;
 • помітний результат досягається в будь-якому випадку, незалежно від обставин та терміну давності рубців;
 • шкіра в місці пошкодження не травмується ще більше;
 • процедура не вимагає госпіталізації та спеціального догляду за обробленим місцем після її завершення;
 • лазерна шліфовка практично не викликає больових і дискомфортних відчуттів, завдяки чому не потрібно застосування анестезії;
 • рубці, зниклі з шкіри після завершення курсу процедур, абсолютно точно не з’являться знову.

Протипоказання до видалення рубців лазером

Лазерна шліфовка, як і всі інші методи видалення рубців, має ряд протипоказань, а саме:

 • різні захворювання імунної системи;
 • нервові і психічні розлади;
 • дерматологічні хвороби, інфекції шкіри, злоякісні новоутворення;
 • гостра форма герпесу;
 • епілепсія;
 • варикозне розширення вен, особливо якщо ця проблема присутня в безпосередній близькості від місця обробки;
 • цукровий діабет та інші порушення роботи щитовидної залози;
 • вагітність та годування груддю;
 • алергія на ультрафіолет і надмірне зловживання природною або штучною засмагою;
 • проведення глибокого пілінгу менш, ніж за 3 тижні до процедури.

Інші методи видалення шрамів

В умовах медичного закладу можуть бути застосовані й інші способи позбавлення від подібних дефектів, наприклад:

 • висічення тканин хірургічним методом;
 • пластика місцевими тканинами;
 • экспандерная пластику;
 • комбінована шкірна пластика трансплантатами.

Всі вони являють собою складні втручання в організм людини, тому застосовуються тільки в крайніх випадках. Також використовується метод кріодеструкції, однак він підходить далеко не у всіх випадках, і з його допомогою доведеться добиватися результату дуже довго.

Нарешті, шліфовка шрамів і рубців шкіри можлива і в домашніх умовах. По суті, вона являє собою механічний пілінг. У цьому випадку використовуються різні креми і маски, які мають отшелушивающими властивостями. Досягти помітного результату з їх допомогою можна тільки тоді, коли дефект з’явився не дуже давно, і при пошкодженні не були порушені глибокі шари дерми.

Так чи інакше, перед застосуванням будь-якого методу обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб не завдати шкоди своєму організму і не погіршити ситуацію ще більше.

Залишити коментар