Який ефект дає мезотерапія шкіри голови?

Поняття «мезотерапія» в естетичній медицині і косметології передбачає ін’єкційне введення в середні і глибокі шари дерми різних мезотерапевтичний коктейлів на основі вітамінів, мінералів, амінокислот і інших поживних речовин.

Зазвичай ця процедура проводиться на обличчі, однак деякі використовують її по всьому тілу, включаючи волосисту частину голови.

Особливості процедури

Процедура мезотерапії здійснюється виключно в амбулаторних умовах клінік професійної косметології, з урахуванням дотримання всіх основних правил асептики і антисептики.

Фракційна і ін’єкційна мезотерапія має глобальні відмінності, в тому сенсі, що в першому випадку процедура проводиться з використанням спеціального лазерного апарату, а коктейлі впроваджуються під шкіру фактично «без голки».

Але апаратна процедура також не може проводитися кустарно, оскільки вимагає від фахівця певної підготовки і особливих умов для проведення.

Єдиним варіантом проведення процедури в домашніх умовах є масаж голчастим мезороллером, завдяки якому поживні речовини впроваджуються суто в поверхневі шари шкіри.

Так що ж це таке – мезотерапія волосистої частини голови? Кому потрібна ця процедура?

Суть мезотерапії для волосся

Практика показує, що близько 60% всіх клієнтів косметологічних клінік звертаються саме для проведення мезотерапії. Ця процедура вже встигла зарекомендувати себе серед людей як найбільш безпечна, і водночас ефективна процедура. Її використовують переважно для омолодження шкіри особи. Однак у деяких випадках дана методика використовується для того, щоб відновити і наситити шкіру голови.

Як роблять мезотерапію голови?

Кожен косметолог використовує певну професійну марку косметики, що випускає подібні склади і розчини. Також коктейль для проведення мезотерапії може бути виготовлений в індивідуальному порядку, безпосередньо у вашій присутності.

Чому саме так?

Тому що кожен пацієнт приходить до естетичних хірургів зі своїми особистими проблемами, і підібрати універсальний препарат, який підійшов би кожному, просто неможливо.

Більшість дівчат приходить до косметологів і трихологів з проханням позбавити їх від рясного випадання волосся (дифузної алопеції), залисин (осередкової алопеції), стимулювати їх прискорене зростання, зміцнити і наситити зсередини. Також мезотерапія може призначатися в додатковому порядку при цілком собі «медичних» проблеми – сухої, жирної себореї, лупі, сверблячці та лущенні шкіри голови, грибкових захворюваннях.

Які використовують препарати для процедури?

Препарат для мезотерапії волосистої частини голови може містити в собі різні амінокислоти, цінні вітаміни, рідкісні мінерали, органічні кислоти, вуглеводні та інші речовини, що володіють цілим спектром корисних властивостей. Оскільки вони проникають безпосередньо локально, ефект можна відчути набагато швидше, ніж якщо б ви просто брали полівітамінні комплекси всередину. Лікувальний розчин, званий мезотерапевтическим коктейлем, може бути виготовлений спеціалістом самостійно, для вас в індивідуальному порядку.

Препарати, за допомогою яких виконують мезотерапію для волосся, володіють такими діями:

 • Зупиняють процес випадіння (у деяких випадках ця процедура допомагає навіть у таких, здавалося б, безнадійних випадках, як гормональне облисіння у чоловіків);
 • Живлять фолікули і стимулюють процес мікроциркуляції крові навколо них (це забезпечує виражене зміцнення локонів і перешкоджає їх ламкості);
 • Подовжують фазу активного росту і розвитку волосяних цибулин (завдяки чому шевелюри швидше відростає, стає густою і пишною у здоровому розумінні цього слова);
 • Зміцнюють волосся і перешкоджають розшарування їх лусочок по всій довжині (це забезпечує надійний захист від перерізу);
 • Відновлюють біохімічні процеси в шкірі голови, нормалізують і контролюють саловиділення, активують місцевий обмін речовин;
 • Нормалізують функції сальних залоз і нейтралізують їх аномальну активність, що особливо актуально для власниць жирного, швидко загрязняющихся волосся;
 • Забезпечують цибулини всім необхідним харчуванням і посилюють місцевий кровообіг, що дозволяє швидко рости новим волоссям.

Сучасна косметологія пропонує різні варіанти проведення даної процедури. Мезотерапія може бути гомеопатичної, моно — і поликомпонентной, кисневої, мінеральної, мікроелементної і т. д. Вибір на користь конкретного типу та методу вирішується суто в персональному порядку, після очного огляду косметолога і (бажано) професійного трихолога.

В деяких випадках потрібна консультація ендокринолога, особливо якщо пацієнт звертається в косметологічний кабінет з проблемою гормонального облисіння. Справа в тому, що в даному випадку ефекту можна досягти, якщо людина буде нехтувати консервативним додатковим лікуванням.

До складу коктейлів для мезотерапії обов’язково входять вітаміни А, В, С, Е, незамінні жирні кислоти, полісахариди (гіалуронова кислота), ферменти, цинк, селен, магній, калій і мідь. Також в розчини входять антиандрогенные, протизапальні і антисеборейні речовини.

Види процедури

Варіанти виконання процедури умовно поділяються на:

 1. Ін’єкційну мезотерапію шкіри голови. Це класичний, традиційний варіант, при якому лікар забирає отриманий або підібраний коктейль в маленький шприц, а потім вводить в шкіру голови на певних ділянках. Глибина проникнення шприца в даному випадку мала, однак процес проведення такого лікування не можна назвати приємним. Косметологи використовують місцеву аплікаційну анестезію, щоб мінімізувати больові і дискомфортні відчуття у клієнта. Зазвичай, у ролі знеболюючого виступають спеціальні мазі і креми;
 2. Фракційну мезотерапію шкіри голови. У цьому випадку поживний склад впроваджується під шкіру шляхом наведення точно направленого лазерного променя. Він впроваджує в шари дерми і епідермісу коктейль під певним тиском. Плюс цього методу полягає ще й у тому, що цибулини додатково насичуються киснем. І звичайно, в порівнянні із звичними ін’єкціями, такий варіант є відносно безболісним. Анестетики для його проведення пропонуються людям з дуже низьким больовим порогом.

Мезотерапію шкіри голови в домашніх умовах можна провести виключно за допомогою мезороллера, однак вам все одно доведеться купувати відповідні коктейлі. Подібні засоби для професійних косметологів реалізуються тільки офіційними представниками, і тільки при наявності в покупця ліцензії на дозвіл працювати з розчинами.

Зрозуміло, зараз ампули з коктейлем можна придбати через інтернет. Однак у цьому випадку ви не маєте ніяких гарантій достовірності та якості придбаного товару. Так чи варто робити це, особливо якщо врахувати, що вам доведеться досить дорого заплатити за сумнівний продукт?

Показання та протипоказання

Такий засіб лікування, як мезотерапія, має свої показання та протипоказання для застосування.

Серед показань до проведення курсу процедур варто виділити:

 • Алопецію різного типу (вогнищева або дифузна) і генезу (гормональна, функціональна, аліментарна та ін);
 • Інтенсивне випадання волосся неясної етіології;
 • Сухість, тьмяність і підвищена ламкість локонів;
 • Себорея (суха або жирна);
 • Наявність лупи, свербіння і лущення на шкірі голови;
 • Пошкодження структури локонів по всій довжині на тлі проведеної раніше хімічної завивки, частих фарбувань і обесцвечиваний, використання агресивних засобів по догляду, опромінення ультрафіолетом, регулярних термічних впливів, прийому деяких препаратів і т. д.;
 • Зміна структури після пологів;
 • Передчасну сивину;
 • Перетин кінчиків;
 • Підвищену жирність;
 • Необхідність у підготовці перед трансплантацією.

Серед протипоказань застосування мезотерапії шкіри голови можна виділити:

 • Вагітність і лактацію;
 • Алергію на компоненти препаратів;
 • Онкологію;
 • Діабет та інші ендокринні порушення;
 • Прийом антикоагулянтів;
 • Менструацію;
 • ГРВІ, ГРЗ, грип.

Нехай ваші волосся сяє здоров’ям і красою!

Залишити коментар