Які продукти не поєднуються один з одним?

Вживаючи несумісні продукти, ми і не підозрюємо, наскільки складне завдання ставимо своєму організму. Як і те, наскільки адекватно він з нею впорається. З’їдені разом, деякі їх них можуть не тільки перекреслити користь кожного і викликати неприємні відчуття, але і «подарувати» серйозні проблеми зі здоров’ям. Деякі з несумісних пар відомі навіть школяреві, наприклад, свіжі огірки з молоком.

Але багато непримиренні вороги помилково вважаються чи компаньйонами.

Трохи теорії

Кожному виду їжі для переробки потрібен певний склад шлункового соку і ферментів, своя особлива середовище. Для вуглеводів вона повинна бути лужною, для білків — кисла і т. д. Підказувати шлунку не треба: він все знає сам.

А тепер уявіть собі, в якому становищі опиняється травна система, коли їй поставляється, наприклад свиняча відбивна з картопляним пюре. Лужні ферменти тут же спрямовуються назустріч картоплі, яка блокує перетравлювання м’яса. Воно розпочнеться тільки після того, як картопля буде повністю «знешкоджено». До всього іншого справа вже не доходить, і воно рухається далі в повністю не перевареному вигляді.

Це призводить до процесів бродіння в кишечнику, при якому відбувається інтенсивне виділення токсинів. У боротьбу з ними вступають печінка і підшлункова залоза, і це для них неабияка навантаження. Якщо така стає регулярною, вони можуть дати збій. Крім того, з неперетравлених залишків формуються калові камені, утворюють у кишечнику цілі поклади. Звідси — запори, метеоризм, загальна інтоксикація організму.

І це тільки один приклад. Існує ціла наука, як правильно поєднувати продукти. Але для початку непогано б знати хоча б про те, що не можна поєднувати.

Чай і молоко

Чай — напій корисний. Зокрема, він цінується за присутність антиоксидантів, про користь яких говорити не потрібно. А молоко — це білки, які ставлять бар’єр на шляху засвоєння антиоксидантних речовин і перетворюють чай — хоч чорний, хоч зелений — в порожній і безглуздий напій.

Сир і м’ясо

У сирі присутній фосфор, а в м’ясі — цинк, який з-за фосфору засвоюється вкрай погано. Сметана в м’ясних стравах дає той самий антиэффект.

Диня і молоко

Те ж саме, що і огірок. Причому якщо огірок не поєднуємо тільки зі свіжим молоком, то диня не визнає ніяких молочних продуктів. Тому, якщо з’їли запашний шматочок після молочного супу, не йдіть далеко від дому.

М’ясо і червоне вино

Так, несподівано і обурливо, але дієтологи непохитні: дубильні речовини, що містяться в червоному вині, зводять нанівець користь м’яса як залізовмісного продукту. А залізо вкрай важливо для якісного складу крові.

Алкоголь і кола

Ще одна дуже поширена, але вкрай не рекомендоване поєднання. Для організму це космічне паливо. На ньому можна швидко завести мотор і навіть недовго політати, але саме шкідливий наслідок такого міксу — найсильніший ранкове похмілля. Це стосується не тільки коли, але і іншої газованої води. Але колу в цьому плані, мабуть, рекордсмен.

Пиво з арахісом

Здавалося б, класика жанру. Однак арахіс, як помиляються багато, не відноситься до горіхів. Це бобова культура, яка в поєднанні з алкоголем перетворюється у важкий цеглу для шлунка. Ні про яких корисних властивостях мови, відповідно, теж вже не йде.

Білий хліб і варення

Виявляється, вкрай непоєднувані продукти. Ударна доза простих вуглеводів здатна саботувати роботу підшлункової залози і сильно підвищити ризик цукрового діабету. Під варенням розуміються всі продукти цього ряду: джеми, конфітюри та ін.

Фрукти на десерт

Хочете, щоб з’їдене початок негайно гнити прямо в шлунку, — завершуйте рясну трапезу фруктової тарілкою. З’їдені останніми, фрукти стають «у чергу» на перетравлення за першим, другим і салатиком. Поки ця черга до них дійде, вони вже будуть представляти собою щось дуже сумне.

Зелень і сіль

Зокрема, зелень шпинату та салатні листя. Посипані сіллю, вони не стають шкідливими, але абсолютно марними — гарантовано. Сіль витягує з них разом з рідиною все, за що вони цінуються в плані здорового харчування.

Макарони і м’ясо

Погана новина для любителів макаронів по-флотськи і пасти болоньєзе. Їжа такого типу перетравлюється довго, не повноцінно і провокує бродіння і здуття живота.

Молоко і хлібні злаки

Так, це те, що ми часто їмо на сніданок з повною впевненістю в корисності ранкової трапези. Комбінація входять в ці продукти швидко засвоюваних елементів викликає посилене газоутворення і перепади рівня цукру в плазмі крові. Більш того, саме тут «собака зарита» підвищеного бажання

поїсти який-небудь «гидоти» протягом дня.

Кисломолочні продукти і ківі

Ківі люблять додавати в різні йогурти або різного роду смузі. І зовсім даремно! У ківі міститься ензим, який каталізує швидке розкладання білка, що міститься в молочних продуктах. Смак з-за цього змінюється не в кращу сторону, з’являється гіркота. Мова йде, зрозуміло, про натуральній молочку.

Картопля і помідори

Поряд з картоплею, неприпустимо вживати з томатами і інші продукти, що містять крохмаль. Помідори з крохмалем — давні непримиренні вороги. Тяжкість в шлунку і нетравлення — це ще квіточки. При регулярному випробуванні організму на міцність такими гастрономічними дуетами можна заробити гастрит і навіть виразкову хворобу.

Встежити за усіма небажаними поєднаннями, звичайно, складно, та й не завжди є можливість. Тому важливо вміти надати собі в таких випадках швидку допомогу. Якщо у животі почалася «вечірка», допоможуть сорбенти. Це черговий активоване вугілля, Полісорб або Ентеросгель. Вони ж знімуть і симптоми інтоксикації, якщо вона не була викликана більш серйозними причинами. І все ж краще постаратися виключити з одного прийому їжі продукти-вороги зовсім. У кращому випадку корисна їжа перетворюється в пусту безглузду їстівну масу, в гіршому — у власноруч приготовану отруту.

Залишити коментар