Як заплести косу самостійно: що потрібно для створення красивої зачіски?

Коса – зачіска, яка була модною в усі часи і сьогодні не втрачає своєї популярності. Більше того, зараз існує безліч її різновидів. У неї можна вплітати намистини, стрічки, квіти, скріплювати різними шпильками. При правильно підібраному стилі ця зачіска буде доречна для будь – якої події- звичайного походу на роботу, світської вечірки, зустрічі з подругами, ділових переговорів.

Багато дівчат вважають, що заплести косу на власному волоссі самій собі складно, і як не старайся, красивою вона не вийде. Насправді, це не так, і трохи потренувавшись, можна навчитися.

Необхідні приналежності

При плетінні вам допоможе нехитрий набір предметів, які є, швидше за все, у кожної дівчини:

 • Велике дзеркало;
 • Спрей для укладання волосся;
 • Гребінця (можна взяти кілька штук);
 • Шпильки, заколки, резинки;
 • Лак для волосся.

Щоб навіть складна коса вийшла, перш ніж приступити до її створення, вимийте свої локони, добре висушіть їх і розчешіть. Скористайтеся кондиціонером, якщо ви є володаркою довгих пасм.

Він допоможе легко їх розчісувати під час процесу. Для початку потренуйтеся на спрощених варіантах, які не вимагають багато часу, вміння і сил. Коли трохи «наб’ємо руку», вчимося заплітати і більш складні варіанти кос собі самій.

Французький стиль

Сьогодні це один з найбільш популярних видів створення кос. Ще одне відоме його назва – колосок. Плести французьку косу можна різними способами – зачіска може вийти зі злегка вибитими пасмами, а може бути туго затягнута. Перший варіант підійде для дівчини-підлітка, другий – для ділової жінки, відправляється на робочу зустріч.

Техніка плетіння

Починати плетіння потрібно якомога вище на маківці, задіявши всі пасма, можна навіть з чубком.

Ретельно розчешіть волосся, щоб ніде не залишалося ковтунів. За допомогою великих пальців візьміть локони за вухами і підтягніть їх ближче до верхівки голови. Розділіть цей пучок на 3 однакові частини, і починайте плести, як звичайну косу, перехрещуючи прядки (ліву з середньою, а потім з правого).

Лівою рукою тримаємо основа зачіски, а вказівним і великим пальцями правої руки підхоплюємо поки ще не задіяні пасма праворуч і вплітаємо їх. Тепер робимо все те ж саме, тільки в дзеркальному відображенні – права рука тримає підставу, а ліва вплітає.

Далі, ці кроки чергуємо, підбираючи все локони. Зібравши їх всі, продовжуйте плести зачіску до необхідної довжини.

Ось ще кілька порад про те, як заплести самій собі красиву французьку косу:

 • Всі додані локони повинні мати однакову товщину. Чим об’ємніше вони будуть, тим більш вишукано буде виглядати зачіска;
 • Важливо, щоб руки і пальці навчилися працювати правильно – великий підхоплює вільні пасма, мізинець утримує інші, а перекрещиваемые пасма розташовуються між середнім і вказівним пальцями. Роблячи собі зачіску, не забувайте, що ваші руки повинні контролювати кожен волосок;
 • Коли освоїте цю техніку, спробуйте інший варіант плетіння цієї коси – він передбачає перехрещення локонів знизу, а не зверху, що надає їй додаткового обсягу;
 • Додати своїй зовнішності бунтарський вигляд можна, трохи растрепав отриману зачіску;
 • Один з варіантів такої коси – з витягнутими пасмами. Зробивши звичайний варіант зачіски, озброюємося гребінцем з тонким кінчиком і обережно витягуємо їм прядки однакового розміру. Рух починайте з нижнього краю коси, поступово послаблюючи її;
 • За цим принципом можна робити укладку не тільки уздовж, але і в кругову. Якщо вчимося цим способом, потрібно пам’ятати, що починається зачіска з завушної частини голови. Якщо залишиться хвіст по закінченні укладання, його теж можна заплести в косу, залишити у вигляді хвоста або з допомогою шпильок заколоти в зачіску.

Палять

Такий варіант часто вибирають для себе ділові жінки. Виглядає стильно, великих зусиль і багато знань не вимагає. Як його зробити?

Техніка плетіння

Локони по всій довжині змащуємо мусом для укладання. Затягуємо їх в тугий хвіст нагорі або внизу (як більше подобається). Ділимо їх на дві однакові пасма. Одну з них три рази проворачиваем за годинниковою стрілкою (тобто від особи) і накидаємо на неї другу пасмо. З нею проробляємо те ж саме – три рази прокручуємо за напрямом годинникової стрілки і накриваємо її попередньої пасмом.

Таким чином потрібно заплітати волосся до потрібної довжини, а потім зав’язати їх гумкою. Щоб укладання вийшла ще більш міцною, скроплюємо її лаком. Під час плетіння стежте за пальцями – вони повинні міцно утримувати локони, щоб наші джгути не розсипалися.

Щоб заплести самій собі красиву косу у вигляді джгута, в ідеалі потрібно використовувати якомога більше пасом. Це набагато складніше, ніж робота з двома пасмами, але й ефект буде вражаючим – об’ємна, стильна зачіска.

Твіст

Це гідна альтернатива класичному плетіння, яке деяким модницям, можливо, трохи «приїлося». Якщо вам терміново потрібно привести себе в порядок, твіст – це те, що потрібно.

Техніка плетіння

Робимо проділ (який вам більше подобається – рівна або на одну сторону). Біля коренів волосся потрібно зробити невеликий начісування, щоб надати більше обсягу. Всю оберемок волосся перекладаємо на одне з плечей.

Беремо пасмо з підстави проділу, ділимо на 2 однакових пучка. Перекручуємо їх між собою, поступово спускаючись вниз і одночасно вплітаючи нові локони по напрямку руху.

В результаті всі вони повинні виявитися підібраними. Далі можна заплести їх в звичайну косу потрібної довжини. Можете вибрати більш складний варіант, при якому локони діляться на 2 однакові частини і переплітаються джгутом. Щоб зачіска не розпалася, сколите її гумкою або шпилькою. Тепер кінчиками пальців можна вспушить волосся, побризкати лаком.

Знання того, як самій собі заплести косу з грайливою назвою твіст, дозволить вам в найкоротші строки укласти волосся, вирушаючи на побачення або іншу важливу зустріч.

Водоспад

Такий спосіб укладання носить ще одну назву – каскад. Він відмінно виглядає і на рівних і на хвилястих локонах. Вибираючи другий спосіб, промийте волосся, завийте їх плойкою або з допомогою бігудей.

Техніка плетіння

Щоб зробити водоспад, для початку позначте гребінцем проділ. Візьміть пасмо з скроневої частини, розділіть його на три пасма, почніть перехрещувати їх, як для звичайної коси. Зробивши її основу, починаємо вплітати волосся, що знаходяться зверху.

Не забувайте, що після кожного кроку схрещування нижню пасмо потрібно випускати вниз, відразу ж підхоплюючи іншу. Так наш «колосок» буде мати однакову товщину. Це одна з головних умов.

Якщо ви вирішили заплести собі косу водоспад, заздалегідь продумайте, як вона буде проходити – прямо чи по діагоналі. Вибравши другий варіант, з самого початку плетіння опускайтеся трохи вниз з кожним кроком, тобто кожен з локонів, які набирають плетіння, буде трохи довше попереднього. Дійшовши до кінця, перехопити плетіння красивою шпилькою чи гумкою – прозорою або під тон волосся.

При такому способі укладання ви можете плести і два і навіть більше кос в різному порядку – зигзагом, паралельно один одному, вкруговую. У будь-якому з цих випадків ви отримаєте красиву, незвичайну зачіску.

Риб’ячий хвіст

Це те, що потрібно для створення образу «бешкетниці».

Техніка плетіння

Пасма змочуємо, ділимо на дві рівні частини. Відбираємо два однакових локони біля скронь і перекидаємо їх один через одного. Такі ж дії з перекидання пасм волосся зліва направо і справа наліво повторюємо, поки всі вони не опиняться в плетінні.

Якщо вам потрібні дві коси, потрібно розділити волосся на 4 частини, плетучи кожну з них за цим принципом. Залишок коси доплетаем таким же способом. Готову укладання стягаємо шпилькою чи гумкою.

Головною перевагою її є те, що ви отримаєте об’ємну косу, витративши трохи часу. Є думка, що коса – вид укладання, доступний тільки власницям довгого волосся.

Це омана, його може собі дозволити і дівчина з коротким волоссям – численні методики дають можливість це зробити. В залежності від того, як ви збираєтеся самій собі заплести косу, ви отримаєте в результаті об’ємну, стильну або просто грайливу зачіску. Вдалих експериментів!

Залишити коментар