Літо в радість! Як забезпечити безпеку дитини в літній відпустці?

Довгоочікуване літо! З його приходом ми зазвичай пов’язуємо райдужні мрії і самі грандіозні плани. І дуже не хотілося б псувати очікування нагадуванням про те, що це прекрасний час є, крім того, і найбільш травмонебезпечним. Але, на жаль, так воно і є.

Чим зайняти дитину влітку і які небезпеки передбачити, щоб уникнути нещасних випадків? І як зробити так, щоб оздоровчий період не завершився малої або, не дай бог, великою бідою?

Сонце — друг і ворог

Дітям до трьох років досить побути на пекучому літньому сонці півгодини, щоб отримати найсильніші шкірні опіки. Не дають 100% захисту від нього ні хмар, ні вода, тому шкіру необхідно захищати спеціальними кремами і строго регламентувати їх перебування під сонячними променями. Для дитячої шкіри випускаються особливі серії сонцезахисних кремів з адаптованим складом і маркуванням SPF і PPD. На голові дитини завжди повинна бути легка панама або косинка з натуральної дихаючої тканини. В середині дня, в найбільш активні сонячні години, краще перебувати в захищеній тіні. Слід пам’ятати, що тепловий удар у спеку можна отримати і там. Необхідно часто поїти дитину і стежити за тим, щоб він не перегрівався під час активних рухливих ігор.

Отруєння й кишкові інфекції

У жарку пору року краще сказати «ні» вуличним солодощів: тістечком, ватрушкам, пиріжків та іншої готової продукції, виставленої на продаж в наметах. Термін їх безпечного зберігання в таких умовах вкрай малий, тому гарантії відсутності негативних наслідків не може дати ніхто. Не йдіть на поводу у примх і вимог маленьких ласунів. З тими дітьми, з якими в силу віку вже можливий діалог, краще поговорити заздалегідь, вдома. Профілактичну бесіду можна провести у формі гри, наприклад, рятуючи бідну, захворілу після необережно з’їденого пиріжка ляльку.

Не допускайте контакту дітей зі стоячою водою, не дозволяйте їм купатися в басейнах з сумнівною очищенням, освіжатися в садових бочках. В таких ємностях і водоймах буває висока концентрація збудників кишкових інфекцій, які небезпечні швидким зневодненням організму. Дитині достатньо втратити 10% ваги для настання тяжких наслідків. На випадок кишкового отруєння або зараження під рукою завжди слід мати ентеросорбенти для надання першої допомоги.

Небезпечний будь водойму!

З маленькою дитиною не можна розслаблятися ні на березі моря, ні біля маленького надувного басейну. Більшість трагедій відбувається там, де навколо багато дорослих людей, які ненадовго втратили пильність. Особливо велику загрозу представляють собою надувні іграшки, метою яких є саме забезпечення безпеки на воді. Насправді вони створені більше для розваги, ніж для захисту. Вкрай небезпечні надувні круги з прорізами для ніг. Перевернувшись у них, дитина опиняється під водою. Без допомоги дорослих він не може ні звільнитися, ні перекинутися назад. Плаваючи в колі, діти повинні завжди діставати ногами дно, інакше вони вже не можуть контролювати положення свого тіла. Крім того, надувні круги, літаки, матраци та іншу надувну атрибутику відпочинку на воді легко забирає на глибину навіть при безвітряній погоді.

Кожен батько повинен знати про те, що таке відбійні течії (тягуны), і мати загальне уявлення про сухому і вторинному утопленні!

Кровоссальні комахи

Комарі здатні не тільки зіпсувати все задоволення від літнього відпочинку, але і стати джерелом серйозних проблем. Організми багатьох дітей дають сильну реакцію на їх укуси: місцеві набряки, свербіж, почервоніння і т. д. Стрімко розвивається алергічна реакція може призвести до асфіксії і анафілактичного шоку. Противоалергенні препарати в дитячій аптечці на відпочинку обов’язкові навіть для тих, з ким такого ніколи не траплялося. При виборі репелентів для захисту важливо звертати увагу на компонент ДЕТА. Його присутність неприпустимо з-за токсичності для дитячої нервової системи.

Садна і подряпини

Дрібні шкірні ушкодження — часті супутники дитячих ігор, але ставитися до них треба з усією серйозністю: промити чистою проточною водою, знезаразити антисептиком, не допустити інфікування. Засоби першої допомоги повинні бути під рукою завжди. Спиртовмісних препаратів по можливості потрібно уникати: вони можуть викликати опік ніжної дитячої шкіри і некроз тканин. Особливої уваги і огляду фахівця вимагають ранки, нанесені тваринами.

Автомобіль

Він небезпечний не тільки для перебігають дорогу дітей, але і для маленьких пасажирів. Щороку велика кількість малюків гине від перегріву в закритих салонах автомобілів. Не можна залишати дитину закритим в машині навіть трохи, оскільки трагедія може статися в лічені хвилини.

В переважній більшості ситуацій причиною нещасних випадків з дітьми на відпочинок стає саме недбалість дорослих. Безпека дітей влітку — не надумана і аж ніяк не перебільшена проблема, яка, втім, легко вирішується постійною увагою і батьківським контролем. Відпочинок з дітьми навряд чи вийде безтурботним — до цього треба бути готовими заздалегідь. Інакше можна зіпсувати собі не тільки черговий відпустку, але і всю решту життя.

Залишити коментар