Як з дитиною вчити вірші: прості методики

Вчити вірші з дітьми просто необхідно. І не тільки тому, що цей навик буде корисний у школі. Заучування напам’ять тренує пам’ять і увагу. А це, погодьтеся, необхідно.

І батьки, які розуміють важливість цього заняття, з часом задаються питанням, як навчити дитину вчити вірші.

Чекати до школи не обов’язково, і навіть шкідливо. Починати вчити вірші напам’ять бажано у віці 2 років. Це вік, коли дитина намагається запам’ятати якомога більше інформації. Його мозок працює як губка.

Варто зазначити, що дітям рекомендується з народження розповідати казки. Так, у них формується навик запам’ятовування. І якщо ваша дитина з працею запам’ятовує вірші, спробуйте для початку вчити з ним розповіді і казки. Пізніше перейдемо до віршів.

Основні правила

  • Вчіть вірші невеликими порціями.
  • Не починайте вчити другу, поки не вивчили перше. При необхідності повторіть вивчене на наступний день.
  • Не змушуйте і не карайте за невдачі.
  • Читайте вірші з інтонацією.

Методи

Тепер розберемо, як правильно вчити вірші напам’ять. А так як діти всі різні, то і методи вчити вірші напам’ять теж існують різні.

Збільшувати обсяг поступово

Цей метод ідеальне рішення для перших уроків. Візьміть для першого разу вірш, рядки якого складаються з 3-4 слів. Для початку підійде двовірш або рядочки.

Спочатку прочитайте текст цілком. Потім першу сходинку повторіть кілька разів і попросіть малюка повторити. Коли він запам’ятає першу, переходите до другої. Повторюйте з ним вже два рядки. І так поступово додавайте по рядку, поки він не вивчить весь вірш повністю.

Візуалізація

Якщо дитині важко запам’ятати вірші по рядках, то можна додати до нього метод образів. Коли ви прочитаєте йому першу сходинку, запропонуйте представити це у вигляді картинки. Практично будь-який твір можна представити у вигляді образів. Якщо це дається важко, допоможіть йому. Поговоріть з ним разом те, про що говориться в сюжеті.

По мірі заучування повинна утворитися послідовність. Можна запропонувати йому закрити очі і уявити ці образи у вигляді мультфільму.

Малюнки

Запропонуйте намалювати вірш. Ви читайте йому сходинку, а він її малює. Можна використовувати схематичні позначення слів. А можна намалювати спочатку загальний сюжет. І потім розвинути, розбивши на частини.

Театр

Спробуйте інсценувати вірш. Зробити акторів з іграшок або перетворити в актора самої дитини. Для більшого інтересу можна зробити костюм і створити імпровізовану сцену. Таким чином, будуть розвиватися і акторські здібності.

Переказ

Якщо дитині важко дається заучування рим, переведіть вірш у прозі. Прочитайте йому твір цілком і попросіть розповісти про що в ньому йдеться. Можна допомогти, задаючи навідні запитання. Таким чином, сформується смислова послідовність. Після такої обробки заучування вірша пройде легше і швидше.

Корисні поради

  • Випробуйте з дитиною всі методи. Потім виберіть той, який підходить саме вам. Можна поєднувати якісь методи. Може бути в процесі ви придумаєте свій.
  • Перетворюйте процес вивчення віршів у гру. Дитині має бути цікаво. Тоді і результат буде в наявності.
  • Ні в якому разі не змушуйте, якщо він не хоче або не в настрої.
  • Робіть перерви для відпочинку, щоб одноманітне заняття не набридло.
  • Обов’язково звертайте увагу на інтонації і на почуття, які відчуває герой вірша.
  • Звертайте увагу на те, що маляті подобається або, навпаки, доставляє незручність.

Від вас буде потрібно терпіння і вміння вчасно перебудовуватися.

Інструктор з розвитку пам’яті розказує, — як навчити дитину вивчити вірш:

Залишити коментар