Як варити манти в мультиварці?

Східна кухня багата на ситні, смачні страви, які мають багатовікову історію. Манти – одне з таких. Вони схожі на традиційні російські пельмені, тільки більшого розміру і зібрані в формі мішечка.

Фарш в них переважно баранячий, а тісто – завжди дуже тонке, без яєць, максимально просте за складом. Але головна відмінна риса цього продукту – манти варять на пару, а не у воді. І тут у господинь, які вперше пробують дане блюдо, виникає питання: а як варити манти без мантоварки і навіть без пароварки? Чи можна обійтися тільки плитою?

Особливості роботи з мантами

Першочергово потрібно відзначити, що незалежно від приладу, яким вирішує скористатися господиня, щоб відварити манти, їй потрібно провести кілька простих маніпуляцій до цього.

Одна з базових – змазування кожного виробу рослинним маслом або розм’якшеним вершковим маслом. Переважно зачіпається тільки нижня частина напівфабрикату. Заморожений перед цим розморожувати не піддається, хоча професіонали радять все ж провести цю процедуру, оскільки вона допоможе зробити манти соковитими.

Друга маніпуляція, яка є опціональною, т. к. це характерна риса лише кількох східних регіонів –попередня обсмажування кожного манта до скоринки. Саме так, не після варіння, а перед нею.

Класичний спосіб приготування мантів – за допомогою спеціального приладу, який називається «мантоварка». Виглядає як пара встановлених один на одного каструль, з яких нижню заповнюють водою, а верхню – напівфабрикатами.

Однак господиням, які вперше готують цю страву і не впевнені, чи будуть повторювати цю процедуру, хочеться знати, як варити манти в мультиварці – Поларіс, Редмонд і т. д., щоб не купувати мантоварку на 1 раз. Це легко зробити, якщо у Вашої мультиварки є режим «на пару»: в такому разі Ви просто наливаєте в чашу воду, кошик для парового приготування змащуєте маслом, розкладаєте по ній манти, і розміщуєте її над киплячою водою. Та ж схема для звичайної пароварки.

Скільки варити манти в мультиварці на пару, залежить і від їх розміру, і від потужності Вашого приладу. При роботі з мультиваркою, де є режим «на пару» час складає 50 хв, або, якщо точніше, 40 хв після закипання води. У деяких господинь час роботи скорочується до 20 хв. Для пароварки професіонали радять виставити таймер на 45 хв, якщо техніка самостійно не може підібрати режим для конкретного блюда. А в скороварці манти можна приготувати за 30 хв.

Альтернативні способи, як варити манти

Якщо трапилося так, що у Вас немає спеціальних приладів для приготування такого напівфабрикату, цілком можна впоратися із завданням і більш простими методами.

Найбільш вдалі з них, зі слів господинь, які часто готують манти, перераховані нижче.

  • Друшляк. Класичний безвідмовний спосіб, для якого потрібна висока і широка (!) каструля. Її заповнюють водою так, щоб так відняла 8 см висоти. Вибрати друшляк, який зможе втриматися над каструлею і не торкнеться води. Змастити дно маслом, розкласти по ньому манти (не забувайте про відстані). Після закипання води варити манти 25-30 хв.
  • Марля. Альтернатива попередній схемі. Над широкою каструлею розтягнути складену тричі марлю, дозволяючи їй злегка (!) провисати. Обов’язково добре закріпити при цьому. Розмістити на ній манти, накрити кришкою, яка не буде їх чіпати. Варити аналогічно близько півгодини.
  • Сковорода. Варіант не самий популярний, але зручний. Заповнити дно рослинним маслом, щоб висота шару склала 1 див. Прогріти його, розкласти манти, зберігаючи між ними пару сантиметрів дистанції. Через 4 хв підлити кип’яченої води, яка повністю їх вкриє, і готувати півгодини під кришкою. Потужність середня, щоб рідина слабо кипіла.

Деякі господині примудряються варити манти у воді. З позиції традиційної рецептури це груба помилка, яка негативно позначиться на стані продукту. Однак якщо Вас цей момент не турбує, і возитися з ситом або друшляком Ви не бажаєте, можна спробувати використовувати схему, яка зазвичай застосовується по відношенню до пельменів. Дати закипіти великій кількості води (використовуйте каструлю на 3-4 л, не менше), кинути трохи солі і покласти туди манти. Приблизний час очікування готовності продукту складе 12 хв. Якщо Ви звикли орієнтуватися на момент спливання, відрахуйте від нього 4 хв.

Головний недолік більшості способів, які дозволяють обійтися без мантоварки, полягає в невеликих порціях: на тому ж друшляку Ви не зможете зварити більше 4-5 мантів, тому доведеться працювати в декілька заходів. Якщо Ви впевнені, що такий продукт буде часто з’являтися на Вашому столі, краще купіть спеціальний прилад або пароварку.

Залишити коментар