Як шити шкіру вручну з допомогою інструментів і на швейній машинці?

Вироби з натуральної шкіри у всі часи цінувалися дуже дорого, так як термін їх експлуатації практично не обмежений. Але далеко не всякий матеріал можна прошийте на машинці, та й не завжди зручно її використовувати. Тому багато майстри шиють тільки вручну і якість їх роботи залишається на висоті, а ціна значно перевищує вартість виробів, виконаних машинним способом.

Шиємо з натуральної шкіри своїми руками

Вам знадобляться спеціальні інструменти – шило, пробійник і молоток.

Існує і спеціальний інструмент для наколювання або як його ще називають «вилка»:

 1. вам необхідно видавити на оброблюваному матеріалі лінію, яка візьме на себе роль орієнтира при пророблення отворів. Її можна нанести і циркулем;
 2. тепер з допомогою пробійника і молотка виконати в заготівлі дірочки;
 3. попередньо підкладіть під неї шматок товстої гуми;
 4. якщо ви працювали допомогою накалывающей вилки, вам доведеться додатково розкривати отвори шилом для зшивання;
 5. помістивши матеріал затискач, можна приступити до зшивання.

Якими нитками слід шити шкіру? Виконуючи сідельний шов, озбройтеся лляними нитками. Перед використанням їх рекомендують обробити воском, щоб вони відштовхували бруд і легко проходили через отвори в матеріалі.

Якою голкою слід шити шкіру? Вам знадобиться міцна тупоконечная шорна голка. Розмір вушка так само має значення. Наприклад, для виготовлення взуття підійде голка з четвертим розміром вушка. Відтягнувши короткий кінець нитки, його слід закрутити в петлю. Це потрібно для того, щоб нитка не зіскакував з голки. Тепер приступайте до роботи, вибравши шов «вперед голка».

Можна зшивати дві деталі двома голками одночасно. У цьому випадку одну з голок потрібно вставити в крайнє отвір і протягнути. Другу протягнути через другий отвір і витягнути вниз. Тепер її потрібно вставити в отвір з іншого боку, трохи вище першої і протягнути, направляючи загострений кінчик вгору.

Потім обидві голки вставляються в наступне отвір і простягаються через нього.

Як шити вручну шкіру? Можна з’єднувати деталі швом через край. При такому способі буває досить важко закріпити їх в затиску, тому досвідчені працівниці дають рада склеїти деталі клеєм ПВА. Якщо, дійшовши до кінця, ви зробите два–три стібка голкою, рухаючись назад, вам не доведеться робити вузлики. Досить обрізати нитку біля самої поверхні.

При роботі з капроновими нитками хвостики можна оплавить і тоді вони точно не розпустяться. Шиємо сумку з натуральної шкіри: таким методом можна зшити не лише взуття, але і сумку, яка прослужить вам не один рік.

Як шити шкіру гачком

Якщо у вас немає під рукою голки, ви можете навчитися шити шилом. Тобто використовувати його не тільки для пробивання отворів у матеріалі, але і для проштовхування нитки. Хоча це не найкраще рішення, так як нитка легко пошкодити.

Тому найкращою альтернативою голки виступає в’язальний гачок:

 1. в одній руці затисніть підготовлену обметування, а в іншій шило;
 2. зробіть отвір з зовнішньої сторони заготовки і просуньте в нього гачок: зачепите петельку складеної вдвічі нитки і витягніть її на зовнішню сторону виробу;
 3. від’єднавши гачок, акуратно потягніть за один кінець нитки так, щоб одна її частина опинилася з зовнішнього краю нігтя, а інша з внутрішнього;
 4. виконайте металевим інструментом ще один прокол на потрібному вам відстані;
 5. знову вставте в отриманий отвір гачок і зачепите петельку нитки з внутрішньої сторони;
 6. потягніть за неї так, щоб кінчик цієї петлі височів над зовнішньою стороною вироби на 10 мм;
 7. звільніть гачок, а в утворену петлю простягніть кінчик волокна, отриманий вами раніше;
 8. залишилося затягнути стібок, потягнувши нитка з внутрішньої сторони;
 9. по закінченні роботи, як тільки перший зроблений вами стібок стикнеться з останнім, зробіть 3-4 кроки у зворотному напрямку, причому просовуйте нитка не в нові отвори, а ті, які у вас вже є.

Робота на машинці

Як шити натуральну шкіру на машинці? На звичайному побутовому швейному обладнанні цілком можна шити такий матеріал, але тільки не занадто товстий. Обробити ремінь вона, звичайно, не зможе, а ось шкіру, товщиною від 1 до 1,5 мм взяти зуміє. Але для цього їй необхідно створити певні умови.

Що ж потрібно в цьому випадку:

 • спеціальна голка для шкіри, кінчик якої не має круглий перетин. Кінець такої голки має гострими краями, які не розсовують волокна матеріалу, а прорізають їх;
 • якщо утворення стібка не відбувається, можна встановити голку товстіший і не до упору. Але й цих заходів може бути недостатньо, і якщо ми шиємо з натуральної шкіри спідницю, то швидше за все, доведеться пошукати матеріал тонший;
 • якщо верхня нитка не затягується, можна спробувати поміняти нитки і взяти не льон, а капрон;
 • якщо транспортер погано справляється з просуванням матеріалу, необхідно придбати спеціальну тефлонову, роликову або фторопластову лапку. Деякі намагаються вийти з положення і посипають викрійку тальком, змащують маслом або просто руками допомагають її просування. Ви можете спробувати всі ці способи, а ще як варіант, рекомендується шити поверх кальки, але це не дуже зручно.

Правила пошиття виробів з натуральної шкіри

Дуже важливо правильно шити шкіру, особливо замшу. Якщо не враховувати напрям ворсу, викроєні деталі будуть розрізнятися за кольором. Прасувати поверхню потрібно тільки з виворітного боку, причому праска не повинен бути дуже гарячим і викидати пар. Не забудьте підкласти звичайну бавовняну тканину. Пам’ятайте, що при роботі на машинці шов не закріплюють зворотним ходом, а значить, вам доведеться фіксувати кінці ниток декількома вузлами.

Робота з шкірою практично завжди пов’язана з обробкою клеєм. Клей можна наносити пензликом тільки на очищену поверхню і заздалегідь звільнену від жиру. Найбільш часто використовується клей «Момент», гумовий склад або ПВА. Обробленим клеєм деталей необхідно дати час підсохнути, а після з’єднувати і обов’язково класти під прес. Надлишки клейового розчину видалити ватним тампоном або ганчіркою.

Знаючи ці правила роботи з шкірою, ви не зіпсуєте матеріал, а тільки поліпшити його властивості та якості. Удачі!

Залишити коментар