Як шити ламбрекени в домашніх умовах: рекомендації та правила

В оформленні приміщення штори відіграють важливу роль і в деякій мірі вони задають загальну тему інтер’єру. Сьогодні можна знайти варіанти з різними прикрасами, серед яких особливою популярністю користуються ламбрекени. З їх допомогою зовнішній вигляд і загальна концепція інтер’єру буде завершеною і оригінальною.

В магазинах представлений величезний вибір подібних деталей для штор (див. фото нижче), але їх висока ціна. Крім цього, досить складно підібрати варіант, який підходить для власного інтер’єру. В такому випадку є рішення – шиємо ламбрекен своїми руками. Завдяки нескладним майстер-класами вам напевно вдасться зробити це прикраса в домашніх умовах.

Як зшити ламбрекен сваг?

Елегантне прикраса, розглянуте в цьому майстер-класі, ідеально підходить для високого і вузького вікна. Цей варіант найчастіше використовують в класичному інтер’єрі.

Варто зауважити, що сваг відмінно виглядає на каскадних шторах, а також на види з жабо.

Необхідні матеріали, щоб зшити ламбрекен:

 • Драпірувальна матерія, ширина якої повинна бути 137 см;
 • Підкладкова матерія, ширина така ж;
 • Стрічка з льону, ширина якої повинна бути 2,5 см;
 • Стрічка для обробки, але це за бажанням;
 • Різні елементи декору;
 • Стрічка контрастного кольору;
 • Крафт-папір.

Щоб шити ламбрекен було просто, рекомендується спочатку зробити певні виміру:

Ширина свага (1) – означає довжину монтажної дошки. Щоб її впізнати, необхідно виміряти довжину карниза.

Висота свага (2) – глибина складки. Для її вимірювання потрібно знайти середину ширини (1) і спуститися до нижньої точки складки.

Довжина дуги (3) – означає довжину провисання складки. Щоб її виміряти необхідно від початку ширини (1), спуститися на висоту і знову повернутися, але вже в кінець (1). Використовуйте для вимірювання в домашніх умовах шнурок.

Довжина каскаду (4) – означає, на який рівень спадатимуть бічні каскади. Тут все залежить від особистих переваг. Каскад може доходити до підлоги, а може і до середини штор. Є класичний варіант, згідно з яким довжина каскаду становить три висоти свага.

Ширина каскаду (5) – щоб її визначити, чи є формула: 1/3(1) + ширина монтажної дошки.

Побудова викрійки

Без цього пункту ніяк не можна обійтися, оскільки в іншому випадку отримати ідеальний ламбрекен не вдасться. Візьміть великий аркуш паперу або спеціальну кальку, призначену для викрійок. Зверху накресліть горизонтальну лінію і поставте на ній точку А. Робіть все це в лівій стороні аркуша.

Всі вертикальні відрізки відкладайте вниз. Щоб правильно побудувати схему, використовуйте наступні формули:

 • А-У = 2х(2)+12,7. Проведіть вертикальну лінію вниз і в точці В накресліть горизонтальну лінію;
 • А-С = 1/4х(1). Отриману величину відкладіть в ліву сторону від точки А. Таку ж довжину відміряйте вправо і поставте точку D;
 • В-Е = 0,5 х(3). Отриману величину відкладіть в ліву сторону від точки Ст. Таку ж довжину відміряйте вправо і поставте точку F;
 • Е-G = 0,5 х(2). Від точки Е підніміться по вертикальній лінії вгору і відкладіть отримане значення. Повторіть теж, але тільки відкладіть відрізок F-H. В результаті повинен вийти прямокутник GHFE. У ньому проведіть дугу від точки G до В і к Н. Проведіть також лінію G-З і Н-D;
 • Остання точка I, щоб її отримати знайдіть середину відрізка А-Ст.

Щоб в домашніх умовах правильно зшити ламбрекени, необхідно визначити, де буде проходити часткова нитка.

Для цього намалюйте маленький квадрат таким чином, щоб одна сторона збігалася з відрізком А-Ст. Через центр цього квадрата накресліть дві діагоналі, за однією з них буде проходити часткова нитка.

Тепер своїми руками потрібно зробити викрійку каскаду. Для цього на першій вертикальної лінії, де знаходиться точка А, поставте крапку J, з правого боку у другій половині аркуша.

Перед тим як шити ламбрекен, як на фото, зробимо викрійку, згідно з такими вимірами:

 • J-K = (4)+2,5. Проведіть вертикальну лінію вниз і відміряйте необхідну довжину;
 • J-L = З-D. Відрізок потрібно відкласти в ліву сторону від точки J;
 • L-M = A-I. Проведіть вертикальну лінію і відміряйте необхідну величину. Від точки М проведіть горизонтальну лінію до перетину з відрізком J-K. Проведіть лінію М-До;
 • J-N = ширина монтажної дошки. З точки N опустіть вертикальну лінію, а з точки До проведіть горизонтальну вправо. В місці, де вони перетнулися, поставте крапку О.

Часткова нитка буде проходити по лінії паралельної J-K. Вирізаючи викрійку, не забудьте про припуски на шви.

Як зробити складки свага?

Саме легкі хвилі на ламбрекенів роблять цю деталь красивою і елегантною. Завдяки збіркам візуально прикраса виглядає більшим. Перенесіть викрійку на тканину. Матерію складіть навпіл і відміряйте складку на відстані 12,5 см від верху.

Остання хвиля буде знаходитися на відстані 10 см від низу. Інші складки відзначте на рівній відстані (не менше 10 і не більше 15 см) між цими точками. Зробіть відповідні позначки з кожної сторони.

Тепер своїми руками зробимо викрійку каскаду. Складки варто формувати по верхньому краю. Першу складку потрібно зробити на відстані 12,5 см від точки L. Відрізок між першою міткою і точкою J розділіть на однакові частини шириною від 10 до 15 див. Зроблені викрійки допоможуть розібратися, як зшити ламбрекени.

Для обрамлення одного вікна необхідно мати сваг, підкладку і 4 каскаду. Використовуючи всі розрахунки, ви зможете виміряти величини для вікон у своєму будинку, що дозволить придбати потрібну кількість матерії. Ще один важливий аспект – якщо ви використовуєте тканина з малюнком і драпіруванням, то враховуйте, що він повинен бути симетричним, особливо враховуючи складки.

Інструкція, як правильно зшити ламбрекен:

 • Верх свага і підкладку підверніть, врахувавши припуск на шов, і загладьте його;
 • Обличчям один до одного складіть дві частини і зшийте їх, але залиште один кут незашитым. Виверніть їх і зашейте край потайним швом;
 • Розрівняйте припуски і гарненько їх розгладьте. Теж повторіть і з каскадом;
 • Закріпіть шпильками складки;

Залишилось правильно прикріпити ламбрекен на монтажну дошку.

Шиємо жорсткі ламбрекени

Такий тип прикраси виглядає оригінально в будь-якій кімнаті. Є багато різних варіантів, пропонуємо розглянути на самому елегантному з них. Отже, шиємо штори з ажурним ламбрекеном. Для його виготовлення використовують бандо – клейовий матеріал, що дозволяє створити жорстку основу. Зробити ажурний жорсткий ламбрекен непросто, але результат того вартий.

Для початку розглянемо особливості жорстких ламбрекенів:

 • Для додання обсягу такого ламбрекенів, можна застосовувати синтепон, вату тощо;
 • Форми можуть бути абсолютно різними. Лицьова частина найчастіше має вигляд арки або ж повторює вигини вікна;
 • Нижній край може бути як прямим, так і фігурним;
 • Для обробки краю можна використовувати канати, бахрому і інші варіанти декору.

Необхідні матеріали:

 • Бандо;
 • Матерія для основи;
 • Підкладка;
 • Шнурок чи тасьма для обробки.

Ажурним ламбрекеном можна прикрасити кути штор, але також можна зробити фігуру по центру вікна, що буде виглядати не менш оригінально. Візьміть папір і намалюйте на ній бажаний візерунок. Важливо, щоб ажурні лінії не були занадто тонкими.

Отриману основу необхідно перенести на бандо і вирізати. Шиємо ламбрекен в домашніх умовах, починаючи з накладання бандо з виворітного боку матерії. Залежно від використовуваного матеріалу або просто приклеїти його, або ж добре пройдіться по ньому праскою. Потім з вивороту покладіть підкладку і обробіть на машині краю.

Щоб поліпшити зовнішній вигляд і приховати шов використовуйте шнур, який можна приклеїти гарячим клеєм. В принципі ажурний ламбрекен готовий, його можна прітачать на звичайну основу, призначену для жорсткого ламбрекену. Для кріплення його до карнизу у верхній частині шиємо липучку, відступивши від краю на пару сантиметрів.

Завдяки детально описаного майстер-класу, у вас не повинно виникнути проблем з пошиттям ламбрекенів. Використовуючи розглянуті рекомендації, можна буде з легкістю розібратися з іншими варіантами. Трохи практики і будьте впевнені, все неодмінно вийде.

Залишити коментар