Як розносити взуття, яке тисне

Найчастіше зрозуміти, наскільки зручна нова пара взуття, виходить тільки після першого дня її носіння. Примірка в магазині триває всього кілька хвилин, ще одна – будинку, як правило, дозволяє мало що зрозуміти. Але відходивши весь день у звичному темпі, часто виявляється, що нова взуття тисне або натирає. Можна терпіти таку ситуацію в надії, що через пару тижнів регулярного носіння дискомфорт зникне. А можна спробувати розносити взуття в домашніх умовах, та отримувати лише задоволення від нової пари черевик.

Є кілька маленьких хитрощів, які можна зробити перед першим разом надягання нової взуття, щоб полегшити цей день і запобігти появі ранок. А якщо ці методи не матимуть потрібного ефекту, тоді можна спробувати інші засоби по розтяжці взуття. Важливо робити все акуратно, щоб не зіпсувати нові туфлі.

Методи профілактики від ран і мозолів

Перед тим як вперше проносити нову пару взуття весь день, варто зробити кілька простих дій, що дозволяють розносити їх і запобігти появі болючих ран на ногах.

До таких заходів належать:

  1. Вдома замість однієї короткої примірки до підходящої спідниці або сукні варто походити взуття хоча б годинку. Якщо є впевненість, що пара трошки замала, можна надіти їх на товстий носок.
  2. Відчувши будинки, в яких місцях туфлі тиснуть найсильніше, на наступний день потрібно заклеїти ці ділянки шкіри лейкопластиром.
  3. Частини взуття, які труть найсильніше, можна протерти касторовою олією, так їх тиск на шкіру буде менше.
  4. На ніч всередину шкіряного взуття можна натолкать дрібних шматочків вологого паперу. Кількість її повинна бути достатньою, щоб трохи розпирати розміри. При цьому важливо розуміти, що з ранку надіти цю пару не вийде, доведеться почекати, поки шкіра висохне.

Простим і дієвим способом незначної корекції розмірів взуття є використання спеціального спрея. Його можна придбати у взуттєвому або косметичному магазині на поличці з іншими засобами догляду за туфлями. Такий спрей може замінити будь-які домашні процедури щодо збільшення розміру взуття. Важливо ознайомитися з інструкцією та чітко дотримуватися рекомендація, щоб потім не довелося шукати методи зменшення сильно втоптаним взуття.

Методи розтяжки взуття в домашніх умовах

Якщо підготовчий етап не дав значних результатів, і взуття все одно тисне, можна використовувати більш дієві і радикальні способи розтяжки нової пари. Таких методів теж досить багато, тому результат все одно буде досягнутий.

Щоб розносити взуття і зробити її розмір трохи більше, можна зробити наступне:

  1. Ефективним засобом, розтягуючих шкіру, є спирт або горілка. Капнувши трохи на ватний диск, потрібно протерти внутрішню поверхню туфель, надіти теплі шкарпетки і походити взуття хоча б годинку. Якщо немає спирту, можна використовувати одеколон, але його запах обов’язково залишиться всередині, варто це враховувати. Надіти взуття звичайним чином можна буде після повного висихання вологи.
  2. Щоб розносити тісне взуття, можна використовувати властивості води розширюватися при заморожуванні. Для цього потрібно взяти два нових маленьких пакетика, переконатися в їх герметичності і відсутності дірочок, укласти всередину взуття, налити в них воду і зав’язати. Після чого покласти в морозильну камеру на кілька годин. Незважаючи на уявну небезпеку такого методу, він є найбільш щадним для взуття, але не працює для розтяжки зимових чобіт.
  3. Щоб розтягнути замшеве взуття можна надіти на ноги вологі шкарпетки і потім – нові туфлі. Така кількість вологи не зашкодить замшевого взуття, не зіпсує її, але дозволить трохи розтягнути тугі місця та ділянки. Після цього носіння їх буде комфортним і безболісним.

Часто буває, що стара шкіряне взуття, яка була на літній період захована в коробки, трохи зсохнулася і затверділа, хоча в минулому сезоні «сиділа» на нозі відмінно. Потягнути таку шкіру можна за допомогою рослинної олії або вазеліну. В якості альтернативи можна взяти касторове масло.

  • Вплив теплом, як і заморожена вода, теж допомагає зробити взуття більш комфортною. Найчастіше такий метод використовують, якщо туфлі тиснуть на підйомі. Одягнувши теплі шкарпетки і нову пару взуття, потрібно включити фен на гарячий режим і направити струмінь теплого повітря в те місце, яке хочеться розтягнути. Він нагріву шкіра стане більш м’якою і податливою. Вимкнувши фен, потрібно ще хвилин 10-15 походити, дочекавшись повного охолодження матеріалу в такому положенні.

Більшість методів розтягування взуття не вимагають особливих витрат чи зусиль, але є ефективними і простими у виконанні. Навіть купуючи туфлі, які спочатку тиснуть, будинку можна буде досягти незначного збільшення їх розміру.

Як розтягнути кросівки

Спортивне взуття повинна бути максимально комфортній, щільно сидіти на нозі і не натирати ні в якому місці. Інтенсивність занять і рухливість висувають особливі вимоги до кросівок, тому якщо вони хоч трохи незручні, потрібно постаратися зробити все можливе, щоб розносити їх.

Фахівці рекомендують купувати шкіряне спортивне взуття, яка досить щільно сидить на нозі, адже з часом вона обов’язково потягнеться. Але хочеться, щоб вона була комфортною з першого дня, а не колись потім. Тому розносити кросівки можна тими ж способами, як будь-яку іншу взуття.

Оптимальним методом корекції буде застосування спеціального спрея, але якщо немає бажання витрачати на це гроші, можна скористатися домашніми засобами.

Швидше і простіше всього використовувати пакети з водою і морозильну камеру, тим більше що спортивне взуття, на відміну від черевиків цим способом змінити набагато легше. Спирт, горілка, касторове масло або олія – всі засоби хороші і корисні.

Розносити нове взуття не так складно, як може здатися, тому в магазині можна сміливо купувати вподобану пару, навіть якщо вона трохи тисне в розмірі.

Залишити коментар