Як робиться лазерна шліфовка обличчя

Лазерна шліфовка шкіри обличчя – процедура, в ході якої видаляється верхній шар епідермісу. Вона дозволяє зменшити рубці і глибокі зморшки, вирівняти рельєф шкіри. Які показання, і як проводиться лазерна шліфовка особи?

Показанння

З допомогою шліфування ефективно видаляють шрами і рубці, які сформувалися при тривалій регенерації, опіках, травмах, неправильному заростанні ран, схильності шкіри до утворення келоїдних рубців. Косметологи рекомендують дану процедуру при розтяжках, пігментних утвореннях, розширених порах, постакне, вікових змінах і фотостарении шкіри.

Протипоказання

Людям зі смаглявою шкірою слід проконсультуватися з дерматологом, перш ніж проводити лазерну шліфовку особи, так як високий ризик появи темних пігментних плям під час загоєння. З метою профілактики даного явища лікар рекомендує провести відбілювання шкіри до і після процедури.

Не варто робити лазерну шліфовку при алергії, епілепсії, псоріазі, онкологічних і соматичних захворюваннях, рецидивуючої вугрової хвороби, імунодефіциті. Ця процедура протипоказана під час вагітності та лактації. Прийом ретиноїдів є протипоказанням до лазерної шліфовки протягом трьох місяців після закінчення курсу лікування.

Проведення процедури

Перед лазерною шліфовкою великої площі шкірного покриву пацієнту призначають аналізи крові: загальний і біохімічний, на микрореакцию, виявлення антитіл до ВІЛ, гепатиту С і Ст. Щоб знизити ймовірність появи пігментних плям, попередньо проводять хімічний пілінг.

Лазерна шліфовка проводиться із застосуванням анестезії. Залежно від глибини і площі впливу вона буває загальною або місцевою. Спочатку косметолог очищає шкіру пацієнта: видаляє з неї косметичні засоби, шкірний жир, часточки бруду, і знезаражує антисептичним розчином. Далі він одягає захисні окуляри, щоб уберегти очі від негативного впливу лазера. Якщо буде оброблятися особа, то пацієнту також видають захисні окуляри.

Косметолог обробляє шкіру лазерним променем, видаляючи верхній шар епідермісу. Шкіра набуває білого відтінку. При місцевому знеболюванні повторно наноситься анестезуючий засіб, і через 5-10 хвилин знову проводиться обробка лазером. Це повторюється до моменту досягнення бажаного результату (наприклад, вилучений рубець) або появи перших крапель крові.

Після лазерної шліфовки на шкіру наноситься заспокійлива маска, що містить епітелізуючі, бальзамуючі, абсорбуючі компоненти. Вона прискорює процес регенерації епідермісу. При глибокій шліфуванні великої ділянки шкіри пацієнта можуть залишити в клініці на 2-3 дні для спостереження.

Тривалість однієї процедури лазерної шліфовки шкіри – близько двох годин. Чим більше оброблювана поверхня, тим довше сеанс. Також на тривалість впливає стан і тип шкіри, індивідуальні особливості організму. Залежно від ступеня і характеру дерматологічних дефектів для їх усунення може знадобитися до 6 сеансів. Інтервал між процедурами залежить від глибини впливу і становить 3-6 місяців.

Після лазерної шліфовки

У місці проведення лазерної шліфовки шкіра являє собою відкриту рану, як після термічного опіку. Відразу по закінченні процедури на оброблену ділянку накладається стерильна пов’язка. Вона знімається через 1-3 дні. Уражену ділянку 5 разів на день обробляється ранозагоювальні, зволожуючими, противоожоговыми і антибактеріальними препаратами (Радевит, Натурсил, Левомеколь, Солкосериловая мазь, Лифузоль, Левовинизоль, Винизоль, Лінетол, Пантесол, Бепантен). Ранову поверхню не можна розчісувати і чіпати. На 2-3 добу після процедури на поверхні епідермісу з’являються кірочки, які самостійно відпадає на 5-7 день. При неглибокій лазерної шліфовки реабілітаційний період триває два тижні, при глибокій 2-3 місяці.

Після зняття пов’язки можна за допомогою пульверизатора вмиватися термальною водою. При частих і сильних болях лікарі призначають знеболюючі препарати (Нурофен, Кетанов). Не можна механічно видаляти скоринки з обробленої поверхні. Це зробить реабілітаційний період більш тривалим і загрожує утворенням пігментних плям. Протягом трьох тижнів після лазерної шліфовки обробляйте шкіру сольовим або оцтовим розчином.

Відшліфований ділянку шкіри захищайте від сонячних променів. Робити це треба як влітку, так і взимку, поки епідерміс повністю не відновиться. При глибокій шліфування шкіри на це може знадобитися рік. Протягом перших місяців необхідно наносити на оброблену шкіру сонцезахисний крем з SPF 35 і вище. Тому косметологи рекомендують проводити лазерну шліфовку на початку зими або в кінці осені, коли сонячне випромінювання мінімально.

Протягом 3-6 місяців після процедури на поверхні епідермісу можуть проступати рожеві і червоні плями. Чим глибше вплив, тим цей період довше. Щоб приховати плями використовуйте нежирний макіяж. У людей зі світлими і рудим волоссям плями зникають пізніше, ніж у брюнетів.

Ускладнення

Протягом перших трьох діб після лазерної шліфовки людина відчуває себе як при сонячному опіку, відчуває печіння і свербіж ранової поверхні. Основні ускладнення процедури – набряк, бактеріальна інфекція, герпетична лихоманка, гіпо — та гіперпігментація, міліуми (білі вугри), шрами.

Перші результати лазерної шліфовки шкіри будуть видні через тиждень після процедури – пори звузяться, зникнуть дрібні зморшки і дерматологічні дефекти, шкіра підтягнеться, її тон і текстуру стануть рівними, рубці зменшаться в глибині і розмірах, їх краю згладяться. Повною мірою оцінити результат процедури через 3-6 місяців після останнього сеансу. Омолоджуючий ефект від лазерної шліфовки зберігається протягом декількох років, дерматологічні дефекти у вигляді розтяжок або рубців видаляються назавжди.

Залишити коментар