Як проростити пшеницю в домашніх умовах?

Поняття «жива їжа» стає все більш популярним, а ферментовані продукти прокладають свій шлях навіть в масову культуру їжі. У багатьох ресторанах світу можна зустріти салати і закуски з проростками рослин. Сьогодні ви дізнаєтеся, як проростити пшеницю в домашніх умовах і стати практично шеф-кухарем модного ресторану.

Що посієш, те й пожнеш

Пророщування пшениці в домашніх умовах починається з вибору придатних зерен. Для цього відправляйтеся в найближчий супермаркет, а краще на ринок і купіть трохи звичайної пшениці твердих сортів. Де купувати продукт, має величезне значення.

Так, у супермаркеті ви не завжди зможете помацати, доторкнутися і як належить розглянути запропоновані для купівлі зерна, але при цьому саме в магазині можна знайти спеціальні для пророщування насіння з відповідною етикеткою. Що стосується ринку, то тут продукт можна купити практично за низькою ціною і при цьому вибрати саме ті зерна, які сподобаються вам, тобто будуть цілими, неушкодженими і покритими природного оболонкою.

Цілісність зерен, їх термічна обробка і кількість домішок теж відіграють важливу роль. Зазвичай для посадки пшениці на присадибних ділянках або для засіву полів зерна обробляють спеціальними хімікатами. Для домашнього використання таку сировину буде непридатним і паростків не дасть.

Посадіть зерна в банку

Отже, зерна вибрали, переходимо до розгляду головного питання — як правильно пророщувати пшеницю в домашніх умовах. Насправді цей процес нескладний, а головне, швидкий. Перші паростки можна отримати вже через 24 години. Для початку заготовте трохи пшениці, щоб її вистачило на один раз, скляну банку і марлю.

Приступаємо до процесу вирощування:

 1. Спочатку пшеницю просіваємо на вітрі, а потім вручну вибираємо із загальної маси всі дрібні порошинки, камінчики, насіння інших культур і зіпсовані зерна.

 2. Перебрані і підготовлені насіння промиваємо в разовому розчині марганцівки, а потім ще в декількох водах.
 3. Пересипаємо зерно у скляну банку, заповнюючи її приблизно на третину об’єму, і заливаємо туди ж відстояну проточну або джерельну воду. Рівень води у банку важливий: він повинен на 2 сантиметри покривати пшеницю.
 4. Накриваємо банку кришкою з дірочками або марлею, складеною в кілька шарів, і залишаємо при кімнатній температурі приблизно на 10 годин.
 5. Після закінчення зазначеного часу, не знімаючи марлі, зливаємо першу воду і знову промиваємо зернятка.
 6. Потім банку перевертаємо в миску під кутом, рівним 45 градусам, при цьому горлечко ємності повинно стояти на дні тарілки.
 7. В саму тарілку наливають дистильовану або відстояну водопровідну воду, створюючи таким чином оптимальні умови для росту пшениці.
 8. Після того як насіння розбухнуть і з’являться перші маленькі паростки, їх ще раз промиваємо, марлю замінюємо кришкою, а банку поміщаємо в холодильник на верхню полицю.
 9. Проростки пшениці можна зберігати протягом 3-5 днів, а перед кожним вживанням в їжу зерна покладається промивати.

Жива енергія свіжих паростків пшениці стимулює організм на активацію процесів очищення і самовідновлення. При цьому особливу користь отримує травна система, яка на цей час позбавляється від їжі, що зазнала кулінарній обробці.

Якщо щоранку балувати себе кашкою з пророщеної пшениці, до речі, можна додати в неї мед, через деякий час ви помітите, як омолодився ваш організм: зникнуть багато косметичні дефекти, стане легше дихати, з’явиться гнучкість та еластичність суглобів. Крім того, лікарі стверджують, що така їжа сприяє зміцненню імунітету.

Вирощуємо вітаміни на віконці

Зазвичай пророслі зерна пшениці рекомендують вживати в їжу відразу ж, не чекаючи появи великих паростків. Вважається, що на початковій стадії насіння містять в собі найвищу концентрацію корисних речовин. Однак дієтологи стверджують, що в їжу не менш придатними будуть і самі зелені пагони. З них можна приготувати салат або збити в блендері вітамінний коктейль, а деякі любителі здорової їжі додають зелені проростки в холодні супи і каші.

Як виростити пшеницю до зелених паростків в домашніх умовах? Дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Для початку виконуємо всі дії, описані вище, з банкою, тільки в самому кінці проростки не прибираємо в холодильник, а пересаджуємо в грунт.
 2. Для цього заздалегідь готуємо спеціальний контейнер, бажано з вентильованим дном.
 3. Дно контейнера устеляємо паперовими серветками, а зверху покриваємо шаром землі товщиною близько 5 сантиметрів, і зволожуємо.
 4. Тепер по черзі вдавлюємо зародки пшениці в грунт і скроплюємо водою з пульверизатора.
 5. Накриваємо все це серветкою і залишаємо горщик нудитися в теплому приміщенні близько 4 днів, не забуваючи періодично зволожувати грунт.
 6. Через деякий час верхній шар серветок знімаємо і переміщаємо ємність на віконце, тільки не під прямі промені сонця, і чекаємо врожаю.
 7. Перші паростки можна зрізати вже через 9-10 днів, залишивши трохи простору вище кореня, щоб пшениця продовжила своє зростання.

Паростки, отримані таким способом, можна зберігати в холодильнику протягом 7 днів. Таким чином, вийде практично безперервне виробництво.

Щоб виростити пшеницю, не потрібно володіти особливими навиками садівника-любителя, достатньо буде лише запастися терпінням. Вживати в їжу «живі зерна» краще вранці натще, при цьому добре потрібно їх пережовувати. А смачніше і корисніше страва вийде, якщо додати в пшеницю мед або свіжі фрукти.

Залишити коментар