Як правильно стригти нігті на ногах?

Причиною запалення шкіри і м’яких тканин ніг можуть бути порізи і мікротравми, що з’явилися з-за того, що свого часу не навчили, як правильно стригти нігті на ногах. Тут нігтьові пластини повністю змінюються лише до кінця року «життя» — час для виправлення помилок догляду настає нескоро, тому краще спочатку все робити правильно.

Людям, які зібралися вкоротити нігтики, потрібно для початку приготувати «правильні» інструменти для цієї процедури. Навіть найкращі поради, як правильно стригти нігті на ногах, виявляться неефективними, якщо користуватися звичайними ножицями, адже вони сильно ушкоджують нігтьову пластину. Для роботи з нігтями призначені манікюрні ножиці з заокругленнями на кінчиках, щипчики й пилка.

Перед використанням цей набір необхідно продезінфікувати.

Підстригання нігтів на ногах: просто, але потребує уваги

Якщо ви вирішили, що настав час привести нігті на ногах в порядок, не поспішайте відразу брати в руки ножиці.

Процедура, після якої вам не доведеться боротися з негативними наслідками власної квапливості, складається з декількох етапів.

 • Нігтьові пластини на ногах набагато твердіше, ніж на руках, а значить, без розпарювання не обійтися. Потримайте ноги хвилин 20 в ємності, наповненою водою 40°C.

При бажанні можете додати в ножну ванночку настої лікарських рослин: ромашки, звіробою, кропиви, шавлії або кори дуба.

 • Розпарені ноги насухо витріть, ретельно промокнувши пальчики і поглиблення між ними.
 • Видаліть омертвілу шкіру з обох сторін нагідок за допомогою щипців.

Проводите процедуру при світлі настільної лампи і уважно стежте, щоб щипчики не пошкодили живу шкіру.

 • Візьміть манікюрні ножиці і починайте процес підстригання, рухаючись по лінії природної форми нігтьової пластини. Краще вкорочувати нігтик поетапно і неспішно, ніж в підсумку зробити це криво. Як правильно стригти нігті на ногах, щоб не вростали? Ні в якому разі не обрізайте їх під корінь, інакше ваші побоювання стануть реальністю.
 • Як би старанно ви не попрацювали над чорнобривцями, все одно залишаться гострі куточки. Від них легко позбутися за допомогою пилки.

Навіть якщо ви не помічаєте вад у результати своєї кропіткої роботи, все ж підкоригуйте нігті пилочкою. В іншому випадку на нігтьовій пластині може залишитися невидима оку щербинка, яка призведе до тріщини нігтя або псування колготок.

Педикюр для самих маленьких

Як правильно стригти нігті на ногах дитині? Таким питанням мами задаються часто, адже видалити ці затверділі тканини у малюків без пошкоджень досить важко. Що ж робити, якщо дитя плаче, а ножиці постійно ранять крихітні ручки?

Запам’ятайте кілька простих правил, і проблема залишиться в минулому.

 1. Перш ніж приступити до маніпуляцій, доведіть дитині, що це не боляче, на власному прикладі.
 2. Стрижіть нігті на ногах по прямій лінії манікюрними ножичками, відразу після вечірньої ванни.
 3. Не видаляйте занадто велику частину нігтьової пластини — нехай навколо нігтя залишиться тонкий білий ободок.
 4. Підпиляєте краю нагідок, щоб малюк не міг ними поранитися.
 5. Проводите таку процедуру для ніжок не частіше ніж раз в 2 тижні.
 6. При випадковій травмі не панікуйте, а швидко треба відволікти дитину іграшкою чи картинкою, а потім дезінфікувати ранку.
 7. Якщо дитина віком до року, йому вкорочують нігтики, коли він міцно спить.

Головні рекомендації з приводу того, як правильно стригти нігті на ногах дітям, полягають у наступному:

 • не нервуйте при проведенні процедури;
 • не змушуйте дитину погоджуватися на маніпуляцію з допомогою погроз.

Позбавляємося від врослого нігтя без лікарів

Багато починають цікавитися правилами підстригання нігтів на ногах, коли один з них або декілька вже вросли в шкіру. До розвитку ускладнень цю ситуацію можна виправити самостійно, без втручання медиків.

 1. Приготуйте дуже теплу ванночку для ніг з додаванням таблетки фурациліну на 1 л води або 1 ст. л. солі.
 2. Опустіть пилку і ножиці в антисептичний розчин.
 3. Переконайтеся, що ноги распарены настільки, що ніготь став м’яким, а потім обережно піддягніть врослий його край гострим кінчиком пилочки.
 4. Акуратно відріжте врослу частина нігтьової пластини.
 5. Обробіть область зрізу йодом або зеленкою.

Якщо ви помітили на місці деформованої нігтьової пластини гній, то перш ніж видаляти її, на ніч обробіть запалену ділянку левомеколем або синтоміциновою маззю.

У запущених випадках, коли нагноєння прогресує і палець кровоточить, потрібна допомога фахівця. Найбільш ефективним і найменш травмуючим методом усунення проблеми є вплив лазерним променем.

Результатом такого, на перший погляд, простого заняття, як підстригання нігтів на ногах, може стати не зручність і естетичний вигляд ніг, а безліч проблем, серед яких — інфікування і болю. Але якщо ви вивчили правила проведення цієї процедури, запаслися якісним манікюрним набором і терпінням, за ефект можна не турбуватися.

Залишити коментар