Як правильно розвести спирт, щоб вийшла горілка?

Знаєте, що таке горілка? Правильно, це маленька мавпочка. Якщо слідувати цій логіці, то водка — це маленька вода. Як кажуть, без води і не туди, і не сюди. Звичайно, якщо є медичний спирт, то з водою можна і не морочитися, але спочатку прикиньте, що краще: 3 л спирту або 4,2 л горілки 40°? Розглянемо, як правильно розвести спирт, щоб вийшла горілка.

Як з спирту і води зробити горілку?

Для того щоб ви не вступили в протиріччя із законом і не сказали, що вас ніхто не попереджав, інформуємо: розводити спирт можна лише з метою особистого споживання. При цьому не потрібно забувати про те, що надмірне вживання алкоголю шкідливе для здоров’я. Так, з формальностями покінчено, приступаємо до приготування вогненної води.

Готуємо компоненти: спирт етиловий

Щоб отримати якісний продукт, потрібна гарна сировина. На сьогоднішній день промисловим способом отримують наступні сорти етилового спирту:

 • медичний;
 • 96,3% — люкс;
 • 96,5% — екстра;
 • 96,2% — вищої категорії очищення;
 • 96% — перший сорт.

Для виготовлення алкогольного напою на основі спирту найкращим чином підійдуть три верхніх сорти. Тим не менш перед тим як приступати до основного виробництва, зайвий раз переконаєтеся у міцності свого вихідного матеріалу, оскільки від цього залежатиме подальше пропорційне співвідношення інгредієнтів. Для перевірки ви можете скористатися побутовим спиртометром.

Підготовка води

Як вже говорилося, вода — основа всього, та горілки зокрема. Чим чистіше буде цей компонент, тим вище якість готової продукції. А адже саме про якості ми повинні дбати в першу чергу, якщо хочемо зберегти своє здоров’я. З цієї точки зору найкращим варіантом є справжня природна ключова вода, причому з низьким вмістом солей. Якщо ваша навколишня природа закінчується виглядом з вікна на дев’ятому поверсі, тоді відвідайте найближчий супермаркет і придбайте бутильовану воду. Уважно вивчіть етикетку на предмет вмісту солей. І звичайно ж, вода не повинна бути газованою.

Ще один спосіб доведення води до природного стану — заморожування. Для цього звичайну воду з-під крана проженіть через фільтр, очистивши її від хлору, перелийте в пластикову пляшку і відправте в морозильну камеру. Як тільки половина пляшки замерзне, дістаньте її з холодильника. Потім вилийте незамерзлу частину води, а решту залиште відтавати. Це і буде другий важливий компонент вашого майбутнього напою.

Інгредієнти для пом’якшення смаку

В принципі, можна зупинитися на етапі розведення спирту водою, але якщо ви хочете отримати якісний продукт за всіма правилами технології виробництва горілки, то вам необхідно буде скористатися додатковими інгредієнтами для пом’якшення смаку напою. До них відносяться:

 • глюкоза 40% — 40 мл;
 • оцтова есенція або лимонна кислота — 5 г;
 • сік лимона або апельсина для додання приємного відтінку смаку продукту — 80 мл.

У цьому випадку зазначену кількість компонентів наведено з розрахунку приготування 3 л горілки 40°.

Якщо у вас немає під рукою розчину глюкози, ви можете виготовити його самостійно. Змішайте в рівних частинах цукор і воду, поставте сироп на слабкий вогонь і чекайте закипання. У процесі кипіння на поверхні розчину буде утворюватися піна, яку необхідно видаляти. Глюкоза буде повністю готова, коли перестане з’являтися піна.

Як правильно визначити пропорції компонентів?

Тепер, коли все необхідне для виробництва підготовлено, настав час з’ясувати, в яких пропорціях це все змішувати, щоб потім можна було вживати. У цьому питанні потрібно відштовхуватися від двох базових величин, таких як:

 • планована кількість готового розчину міцністю 40%;
 • вихідна міцність сировини.

Нижче представлена таблиця пропорційних співвідношень компонентів у домашній горілці, зробленої зі спирту та води.

Розглянемо на прикладі, як розвести спирт 96 до 40 градусів. Справа в тому, що якщо ви змішаєте, наприклад, по 250 мл води і спирту, то ніколи не отримаєте 0,5 л готового продукту. Не будемо вдаватися в подробиці наукового пояснення цього феномена, просто повірте на слово.

Для вирішення нашої проблеми давайте міркувати таким чином: скільки ми хочемо мати спирту в готовому розчині? Припустимо, у нас є спирт міцністю 100%, логічним буде припустити, що в одному літрі розчину 40% міститься 400 мл спирту. В реальності етилового спирту міцніше, ніж 96%, не буває. Тобто в одному літрі рідини з фортецею 96% концентрація спирту дорівнює 960 мл Далі задаємося простим питанням: скільки разів потрібно зменшити концентрацію, щоб вона стала 40%? Правильно, потрібно 96 розділити на 40 і отримаємо 2,4. Це означає, що в 1 л спирту 96% потрібно додати стільки води, щоб об’єм розчину вийшов 2,4 л.

Оскільки повітря уже насичений спиртовими випарами, що ніяк не сприяє точності математичних розрахунків, щоб правильно розбавити спирт для пиття, пропонуємо вам скористатися готовими даними, які представлені в таблиці вище, або використовувати формулу Х = Кс ? Ос / Кт — Ос, де:

 • Х — розрахункова кількість води;
 • Кс — фортеця спирту;
 • Ос — об’єм спирту в мл;
 • Кт — необхідна міцність розчину.

Особливості змішування та очищення

Настає найвідповідальніший процес, коли нарешті ми змішаємо всі компоненти:

 1. У заздалегідь приготовлену підходящу за обсягом ємність вливаємо розраховану кількість води. Якщо вона буде теплою, хімічні процеси підуть швидше.
 2. Додаємо пом’якшувальні компоненти.
 3. Тонким струменем неспішно вливаємо спирт у воду. Це важливо, бо якщо робити навпаки, відбудеться помутніння розчину.
 4. Закриваємо ємність і ретельно збовтуємо розчин для якісного змішування.
 5. Для очищення розчину у ємність занурюємо до чотирьох таблеток активованого вугілля. Через дві години проціджуємо і ставимо в темне і прохолодне місце. Найкращу якість домашньої горілки буде досягнуто через два тижні.

Розібравшись, як правильно розвести спирт, щоб вийшла горілка, ви зможете також готувати настоянки, наливки та інші алкогольні напої.

Залишити коментар