Як правильно доглядати за лакованими туфлями

Побачивши в магазині взуття з лакованої шкіри, нам здається, що їй не страшна ніяка негода. Але на жаль, все далеко не так. Лакова взуття є досить чутливою до зміни температур і підвищеної вологості. Більше того – вона не призначена для щоденного носіння. Тому, якщо ви вже вирішили придбати подібні туфлі, то їх варто залишити для урочистих прийомів. Ну або, принаймні, не носити їх кожен день.

Лаковий каприз

Врахуйте, що під впливом високої вологості, туфлі з лакованої шкіри можуть потьмяніти і покритися невеликими тріщинами. Тому, якщо на вулиці дощ, то надягати лакові туфлі краще в інший день.

Також варто пам’ятати, що подібна взуття не відрізняються стійкістю і до різкої зміни температур.

Так що якщо на градуснику більше 25 градусів тепла або менше 5 градусів морозу, то надягати в такий день взуття з лакової шкіри також не рекомендується.

У цьому випадку можуть постраждати не тільки туфлі, але і ваші ніжки, оскільки при температурі більше двадцяти п’яти градусів циркуляція повітря у взутті повністю припиняється.

А це означає, що ваші ніжки починають потіти і опухають. А при такому постійному негативному впливі на ваші судини може розвинутися навіть варикоз. Так що будьте обережні.

Засоби по догляду за взуттям з лакової шкіри

Перш за все вам варто запам’ятати, що звичайні креми для догляду за шкірою вам не підійдуть. Треба питати в магазині ті засоби, які підходять саме для догляду за лаком.

Вони повинні не тільки прати з лакової поверхні пил, але і створювати спеціальну захисну плівку, яка не дозволить зовнішнім небезпекам завдати шкоди туфель.

Перед покупкою вам потрібно обов’язково прочитати склад, що купується вами кошти.

У ньому обов’язково повинен бути або гліцерин, або касторова олія. До речі, у більш дорогих засобах по догляду за лаковим взуттям зустрічається в якості основного компонента і ланолін.

І ще одне: ні в якому разі не купуйте для догляду за лакованими поверхнями ті кошти, які оснащені щіточками. Так ви тільки подряпаєте поверхню, а ось ефекту не буде ніякого.

Не варто використовувати і губки з силіконовим просоченням, оскільки вона лише посилює негативний вплив вологості і перепадів температур. Наслідком такого звернення стане швидкий знос взуття, поява тріщин і деформація.

Правильний догляд за взуттям з лакової шкіри в домашніх умовах

Звичайно, ніхто з нас не зазнає взуття до шевця для того, щоб протерти її від пилу. Тому зараз ми з вами будемо вчитися доглядати за лакованими поверхнями в домашніх умовах.

Отже, послідовність очищення від пилу повинна виглядати наступним чином:

  1. Протріть поверхню сухою і м’якою ганчіркою. Ні в якому разі не вибирайте жорстку тканину, оскільки вона залишить дрібні подряпини на лаку;
  2. Після цього протираємо поверхню спеціальним засобом по догляду за лаком. Оскільки такі кошти найчастіше мають деякий размягчающий ефект, то відразу після використання спеціального засобу у взуття слід засунути спеціальні колодки. Вони допоможуть уникнути деформації. Якщо таких колодок у вас під рукою не виявилося, ви можете використовувати замість них звичайний папір, згорнутий в щільний клубок.

Зверніть увагу на те, що сушити взуття біля джерела тепла категорично заборонено. Так ви тільки зіпсуєте всю поверхню.

Після того як спеціальний засіб висохло, нанесіть на м’яку ганчірочку невелику кількість вазеліну, касторової олії або гліцерину і ретельно натріть поверхню з її допомогою.

Увага! Вазелін слід добре розтирати по поверхні, оскільки після його застосування можуть залишатися невеликі патьоки.

Звичайно, шкоди це вашого взуття не завдасть, але ось красивою вона вже не буде аж до наступної очищення.

Якщо раптом ви таки намочили лакову поверхню і не хочете, щоб вона потріскалася, то вам потрібно дуже акуратно протерти її за допомогою чистої м’якої ганчірочки. Але не здумайте сушити взуття з допомогою спеціальної сушіння або фена. Так ймовірність того, що тріщини все-таки з’являться, становить практично 100%. Дайте поверхні висохнути природним шляхом, а потім натріть взуття до блиску за допомогою гліцерину або вазеліну.

Ще одним важливим моментом у догляді за взуттям з лакової шкіри є зберігання.

Не здумайте просто поставити лакові туфлі на полицю і забути про них до наступного сезону.

У такому разі ви просто їх більше не надінете. Запам’ятати в даному випадку потрібно наступне: перед тим як ховати взуття, переконайтеся, що вона повністю суха.

Після цього протріть лак з допомогою гліцерину і загорніть кожен туфель в окремий відріз м’якого паперу. Після цього бажано покласти взуття в коробку.

Тільки в умовах такого зберігання ви зможете носити лакове взуття кілька сезонів поспіль.

Як бачимо, особливості догляду за лаковим взуттям все ж існують. Але не варто думати, що це занадто складно. Просто дотримуйтесь наші рекомендації, і все буде відмінно!

Залишити коментар