Ходіння на сідницях: ефективність вправи

Широко поширена думка про те, що вправи для тазостегнової області потрібні здебільшого жінкам.

Це в корені неправильний підхід, так як в тазу (незалежно від статі) розташовано багато органів, які мають вплив на стан всього організму.

Чим корисне вправу?

Більшість людей сьогодні ведуть сидячий спосіб життя, що пов’язано з роботою за комп’ютером.

Такий стан речей не може не позначитися на здоров’ї. Виникають застійні явища, кров погано постачає органи. Це призводить до поганої регенерації клітин – по суті, зношування всієї їх системи.

В тазу розміщується велика частина кишечника. Він відповідає за обмін речовин, стан імунної системи, згортання крові, виведення токсинів.

Тому люди, які не приділяють належної уваги навантажень на тазостегнову область, частіше страждають:

 • набряклістю ніг;
 • гемороєм;
 • енурез;
 • аденомою простати;
 • запорами;
 • випаданням прямої кишки,
 • не кажучи вже про целюліт і зайву вагу.

Тому, якщо у пацієнтів є скарги на роботу сечостатевої сфери або шлунково-кишкового тракту, досвідчений фахівець разом з традиційними медикаментозними методами терапії порадить звернутися саме до лікувальної гімнастики.

Серед кількох ефективних вправ особливу увагу варто приділити саме ходіння на сідницях. Послідовність дій досить проста, їх можуть виконувати як діти, так і дорослі. До речі, у дитячому віці регулярне виконання даної вправи є відмінною профілактикою проблем в майбутньому.

Ефективність ходіння на сідницях підтверджена багатьма дослідженнями, його включають в обов’язкову програму реабілітації пацієнтів після травм, оперативного втручання. Багато фітнес–тренери підтверджують ефективність виконання вправи в боротьбі з целюлітом і зайвими кілограмами. Вперше в якості терапії запропонував таку тренування професор Неумивакин.

Ходіння на сідницях є компонентом комплексного лікування безпліддя чоловіків і жінок. Щоденне виконання вправи підсилює приплив крові до статевих органів. Це створює сприятливі умови для дії медикаментів, особливо якщо у людини немає можливості щодня ходити на спеціальний масаж.

По суті, вправа корисно абсолютно всім, не залежно від того, чи є у людини якісь проблеми з внутрішніми органами.

Протипоказання стосуються таких випадків:

 • наявність менструації;
 • сильна, різка біль в області тазу та попереку під час виконання вправи. Це свідчить про те, що таку зарядку потрібно припинити і звернутися до фахівця за консультацією;
 • загострення геморою;
 • перший триместр вагітності і наступні з загрозою переривання.

Окремо звернути увагу на ходіння на сідницях потрібно батькам школярів. Дитину потрібно долучати робити це разом, бо як незміцнілий організм щодня піддається великим навантаженням у вигляді постійного сидіння за партою. Саме в такому віці часто виникають сколіози.

Тому так важливо розминати м’язи сідниць, «опрацьовувати» таз і стежити за правильною поставою. Це забезпечить гармонійний розвиток тіла, запобігає багато можливі проблеми зі здоров’ям. Крім того, зарядка завжди дисциплінує, допоможе школяреві більше часу приділяти своєму здоров’ю, берегти його.

Як виконувати ходіння на сідницях?

З самого початку терапії потрібно врахувати всі нюанси і робити все правильно, для досягнення максимального ефекту. По суті, все просто: потрібно просто сісти на підлогу, випрямити перед собою ноги і виконувати ходіння на сідницях.

Але:

 • Спина повинна бути під кутом 90 градусів до ніг – тобто, ідеально пряма. Якщо з самого початку задати собі такі вимоги, то розтяжка з часом покращиться, хребет буде рівним, і робити вправу буде набагато легше.
 • Руки повинні бути зігнуті в ліктях теж на 90 градусів, розміщуватися вздовж тулуба. Через деякий час, коли виконання вправи здасться легким, їх слід тримати за головою.
 • При перестановці сідниць відповідну п’яту потрібно переносити з місця на місце, але не тягнути по підлозі.
 • «Крок» сідниць повинен бути маленьким. Рухи виконуються повільно, плавно. Потрібно відчути всі зміни, що відбуваються в організмі в цей час. На перших порах людина чує хрускіт кісток, а по закінченню зарядки відчувається потужний приплив крові до органів таза.

Робити кроки можна вперед, назад і в сторони. У процесі цієї лікувальної гімнастики бере участь весь тулуб, хребет. З рівною спиною виконувати все досить складно. Проте з часом процес тренування покращиться разом з результатом.

Як часто потрібно робити вправу?

В ідеалі – двічі в день, у частини ранкової гімнастики і ввечері, після дня сидіння за комп’ютером. Звичайно, добре було б виконувати його посеред робочого дня, щоб урізноманітнити положення тіла і не провокувати застійних процесів. Але це досить проблематично, оскільки в умовах офісу рідко де передбачено місця відпочинку робітників з можливістю сісти на підлогу.

Іноді, якщо більшість співробітників «за», таке нововведення, як зарядка, роботодавці оцінюють позитивно, підтримують його, тому йдуть назустріч і надають порожній кабінет з килимовим покриттям. Важливо тільки правильно піднести цю ідею і відзначити, що це значно скоротить кількість лікарняних листів.

Якщо такої домовленості не досягнуто, можна розганяти кров в тазу спрощеним способом: сидячи на кріслі, просто по черзі піднімати то одну ногу, то іншу, разів 20. Це не вимагає багато зусиль і спеціальних умов.

За часом виконання вправи повинне займати від 5 до 10 хвилин. Цього цілком вистачить, щоб розім’яти тканини і підсилити кровотік. Якщо мова йде про боротьбу із зайвою вагою, то варто потрудитися і 15 хвилин.

Вже через місяць щоденних тренувань стане менш помітним целюліт, зміцняться м’язи сідниць і нижньої частини черевного преса, поліпшать роботу внутрішні органи, підвищиться імунітет.

Нюанси лікувальної гімнастики

Перед тим як перейти до самого вправі, слід зробити легку розминку:

 • нахили тулуба в різні боки;
 • поставити ноги на ширині плечей, трохи зігнути коліна і робити обертальні рухи тазом;
 • піднімати зігнуті в колінах ноги до грудей по черзі.

Щоб побороти розтяжки, фахівці радять після виконання ходіння на сідницях натирати шкіру оливковою або мигдальним маслом. Роблять гімнастику в зручній, щільному одязі, щоб запобігти натирання.

Цей вид вправи не підходить в якості повноцінного тренування: його потрібно обов’язково доповнювати іншими, якщо є мета глибоко опрацювати м’язи сідниць або преса, позбутися сильного целюліту.

Щоб з часом збільшити навантаження, можна вдатися до додаткового вазі. Ним може стати гантелька, пляшки з водою різного обсягу, аж до 5 літрів.

Вправа ходіння на сідницях може стати частиною терапії практично будь-якого захворювання, а також ефективною профілактикою. Щоб досягти бажаних результатів, виконувати його потрібно правильно, дотримуючи всі рекомендації.

Ефект буде як видимий (пружна попа, відсутність розтяжок і целюліту), так і не видимий (злагоджена робота всього організму).

Залишити коментар