Все що потрібно знати про козяче молоко

Думки про козячому молоці та його вплив на здоров’я дуже розходяться. Серед фахівців вважається, що воно шкодить організму, так і надає оздоровчий ефект у цілому. Де більше правди – треба розбиратися. Отже, в чому користь і шкоду козячого молока?

Можна козине молоко дитині: користь чи шкода воно приносить?

Корисні властивості козячого молока заперечувати не доводиться:

  • За складом свого воно дуже нагадує материнське молоко, відмітною особливістю якого є наявність бета-казеїну. Цього ферменту не містить коров’яче молоко, що і робить козячим особливу честь;
  • Вітамінів в молоці теж велика кількість – це і А, В1, В2, і аскорбінова кислота, і навіть рідкісний вітамін В 12, який зустрінеш нечасто в будь-яких продуктах. Для організму дитини це дуже важливо;
  • Вітамін D і кальцій знаходяться в ідеальному співвідношенні, тому кальцій засвоюється по максимуму;
  • Незважаючи на підвищену жирність продукту, цей жир засвоюється дуже легко, що просто необхідно для малюка. Тому на відміну від коров’ячого молока, воно не вимагає гомогенизирования.Тому і рекомендують поїти ослаблених дітей молоком від кози;
  • Продукт має дуже низький гіпоалергенний фактор, чого не скажеш про коров’ячому молоці;
  • Чим корисно козяче молоко ще? Бактерицидні властивості його давно відомі: при вживанні поліпшується обмін речовин, подовжується молодість, а це говорить скоріше про користь, ніж шкоду козячого молока для дорослих та літніх людей

Всі корисні характеристики продукту залежать від кози, точніше, її раціону. Якщо кролик живе в місті, вигулюється на газоні вздовж узбіччя, і їсть брудну газонну траву, то відповідно, яке молочко у неї вийде? М’яко кажучи, не вищої якості. Тому саме час поговорити і про самих корисних властивостях продукту.

Чому варто утриматися від вживання?

Грудним дітям козяче молоко протипоказано з-за високої концентрації мінеральних солей, вміст яких у кілька разів перевищує вміст в молоці від корови.

Сечовидільна система дитини ще не зміцніла і може не витримати такий великий навантаження.

Як говорилося раніше, за складом нагадує жіноче молоко дуже жирне, але на відміну від материнського воно не розщеплює ці жири.

В жіночому молоці спеціальний фермент присутній, він і допомагає молоку благополучно засвоюватися в дитячому організмі. У козячому такого ферменту немає. Тому до року давати подібний продукт дитині не рекомендується.

Однак про користь молока можна сміливо стверджувати як тільки дитині виповниться рік. Усі попередньо згадані переваги: гіпоалергенність, жирність, легкоусвояемость, наявність вітамінів будуть служити тільки на користь. Особливо якщо малюк не переносить ніяке інше молочко.

Іноді продукт може відлякати своїм специфічним запахом. Вважається навіть, що при наявність такого коза або вже похилого віку, або міститься в антисанітарних умовах. Але так чи інакше, запах завжди, хоча б тому що молочко відрізняється за складом. Різкість запаху залежить від індивідуальних характеристик кози. Якщо купити в магазині козячий сир, то особливий запах буде присутній і там.

Чи корисне молоко для літніх людей?

З медичної точки зору цілком можна дати однозначну відповідь на питання, від якого молока
користь більше, від коров’ячого або козячого?

Звичайно, від козячого. По-перше, кальцій, великою мірою міститься в ньому, відновлює та зміцнює кістки і тканини, а чим старше, як відомо, людина, тим більше він потребує кальції.

По-друге, молочко діє в цілому сприятливо на організм: допомагає впоратися зі стресом, безсонням, головним болем, мігренню. При швидкій стомлюваності воно здатне поліпшити працездатність, функціональність мезга і, до речі, є чудовим профілактичним засобом від алергії.

Якщо пити козяче молоко, можна легше перенести цей сезонний недугу.

Якщо тверезо підходити до вибору продуктів харчування і тверезо оцінювати їх якість, то козяче молочко,як і будь-який інший продукт може бути як дуже корисним, так і завдати шкоди при нерозумному підході.

Не варто також вживати козяче молоко за панацею від усіх хвороб. Не приписуйте йому чудодійних властивостей. Лікуйте причину хвороби, а не усувайте її наслідок.

Залишити коментар