Видалення гланд: наслідки у дорослих

Будь-яке хірургічне втручання, навіть спрямовану на благо здоров’я, організмом розцінюється як стрес, тому після кожної операції він вимагає період відновлення. Однак не тільки це може супроводжувати цю процедуру: деякі випадки призводять до того, що з її відголосками доводиться жити дуже довго.

До яких наслідків може призвести видалення гланд у дорослих і як з цим справлятися?

Як відбувається реабілітація після ліквідації мигдаликів?

Ця частина носоглотки – не раптово з’явився відросток, тому його втрата організмом переживається особливо важко. Гланди є органом, яким природа дала дуже важливу роль – він виконує захисну функцію, будучи міцно зав’язаним з імунітетом.

Як тільки він видаляється, імунна система моментально слабшає. Особливо з урахуванням того, що напрямок на вирізання мигдалин видається переважно при їх серйозне збільшення, спровокований інфекційним захворюванням. Виходить, що і без того втратив будь-яку здатність боротися з вірусом організм позбавляється ще й серйозного захисника, стаючи повністю вразливим.

  • Саме цей факт і пояснює тяжкі наслідки видалення гланд у дорослих, які в першу чергу виражаються в тому, що навіть сама легка застуда раптово переноситься немов важкий грип.

Лікарі відзначають, що нестабільність імунітету, спровокована видалення гланд, може зберігатися не один місяць. Протягом усього часу природної реабілітації підвищується ймовірність бронхітів і фарингітів, оскільки першочергово буде страждати саме дихальна система. Цей період може затягнутися на кілька років, оскільки далеко не завжди організм звикає захищати себе без передбаченого для цієї задачі органу.

  • Також можливе підвищення чутливості слизової задньої стінки горла, внаслідок чого при вживанні занадто гарячої/холодної їжі і напоїв вона моментально буде запалюватися.

Цей нюанс, на думку фахівців, тимчасовий, однак у деяких випадках він зберігається на все життя. У такому випадку вимога до корекції температури продуктів, що потрапляють в раціон дорослого, який переніс операцію на гланди, зберігається не тільки протягом реабілітаційного періоду.

Варто згадати і той факт, що, згідно з відгуками пацієнтів, після видалення запалитися мигдалин людина відчуває дискомфорт і навіть біль у горлі, особливо посилюються при ковтанні. Приблизна тривалість цього стану – 20-30 днів. Якщо ж симптоми продовжують виявлятися і після 1-го місяця з моменту проведення операції, варто звернутися до лікаря.

Думка фахівців про видалення гланд

Не всі лікарі вважають таке хірургічне втручання виправданим. Згідно відгуками фахівців, наслідки видалення гланд у дорослих, навіть теоретичні, переважують можливі плюси від проведення операції, оскільки нестабільність імунітету може виявитися довічної. І це в розрахунок не взяті можливі помилки хірурга.

  • При цьому лікарі відзначають, що реабілітація дорослого організму протікає складніше і довше, ніж дитячого.

На період відновлення потрібно дотримуватися дієти, при якій в раціон вводиться тільки рідка і напіврідка перетерта їжа комфортної (30-50 градусів) температури. Що цікаво, полегшити неприємні відчуття в горлі після видалення гланд може… морозиво. Однак захоплюватися їм все ж не варто – не забувайте про стан імунітету.

  • Зі слів медичних фахівців, найбільш явні наслідки після операції – нудота, кровотеча, блювання, набряк тканин, зміна голосу.
  • Лікарі радять по можливості намагатися вибудувати з перших днів захворювання грамотний курс лікування, щоб уникнути вирізання запалитися мигдалин.

На закінчення треба сказати, що, як і після будь-ЛОР-операції, в перші кілька годин, а то й діб, після видалення гланд у дорослих і дітей можлива нудота, блювота, головний біль, запаморочення, загальмованість і втрата концентрації. Це зумовлено дією загального наркозу, тому найчастіше фахівці пропонують скористатися місцевим знеболенням.

Залишити коментар