Вибрати вино — легко! Вивчаємо карту вин в ресторані

Вибір алкогольного напою в ресторані — відповідальний момент і для багатьох дуже непростий. Побачивши карту вин в кілька десятків рядків, ви раптом розумієте, що єдина зрозуміла графа — це ціна.

Як уникнути цього незграбного моменту і не помилитися, замовивши ігристе вино до борщу? Пропонуємо невеликий лікнеп про те, як правильно вибрати вино в ресторані.

Ресторан починається… на сайті

У багатьох поважаючих себе закладів мають власні сайти, на яких опубліковані меню і карта вин. Це значно спрощує завдання.

При відсутності такої можливості завжди можна скористатися телефоном. Заради важливої зустрічі доцільно заздалегідь нанести в ресторан додатковий візит, щоб всі незручні моменти були врегульовані без свідків.

Дамі, запрошеною на вечерю кавалером, буде не зайвим буде заздалегідь дізнатися його матеріальні можливості, щоб не поставити в незручне становище раптовим вибором дорогого напою. Якщо це поки є таємниця, в цьому питанні можна спертися на статус і ціновий діапазон закладу. Чим він нижчий, тим нижчі рядки винної карти будуть доречними в цьому виборі. На цьому залишимо питання вартості напоїв і поговоримо про їх достоїнства, якостях і сполучуваності з стравами меню.

Біле чи червоне?

Існує негласне правило, що можна, однак, скільки завгодно порушувати. Звучить воно так: до обіду етикет наказує біле вино, до вечері — червоне. Сформульовано правило не для того, щоб обмежити ваш вибір, а з єдиною метою — по можливості його полегшити. Насправді все залежить від настрою, замовленої їжі, особистої прихильності та власного смаку.

Враховувати слід і гастрономічну спрямованість ресторану. Якщо він позиціонує себе як стейк-хауз, тут зазвичай віддають перевагу червоним винам. В закладах ж, що славляться своїми морепродуктами, частіше п’ють біле вино.

Власний акцент ресторану

Навіть якщо власник ніяк не виявляє своїх власних уподобань ні в назві, ні в анонсах закладу, про них часто можна здогадатися по винній карті. Приміром, левову її частку займають грузинські або молдавські вина, і розбавлені вони лише декількома позиціями італійської або французької алкогольної продукції. Це видає особисті смаки власника або шеф-кухаря і говорить про те, що якість молдавських або грузинських вин напевно буде високим, тому що в них тут розбираються і напевно мають своїх перевірених постачальників.

Як вибрати червоне вино?

Напій повинен гармонійно поєднуватися із замовленими блюдами, тому починати потрібно з замовлення їжі.

Якщо ви зовсім не новачок у справі розпивання цих благородних напоїв, краще зупинити вибір на яскравих і не дуже кислотних високоградусних сортах (13-15%) з насиченим, щільним смаком і фруктово-джемовыми ароматами. З найбільш поширених з них можна відзначити Мерло, Каберне Совіньйон, Шираз.

Легкі червоні вина добре підійдуть до грибних страв (різотто, жульену, грибного супу-пюре і т. д.), білого м’яса птиці, свинячої відбивної. Добре поєднуються вони з більшістю страв французької кухні, італійською пастою, піцою. Качка, баранина, ковбаси (якщо вони не відносяться до пивних закусок), смажені овочі вимагають середньої міцності і насиченості вин. І, нарешті, до смаженого і копченого м’яса, стейкам та іншої важкої і ситної їжі краще замовляти міцні червоні вина з яскравим, добре вираженим смаком.

Чому риба любить біле вино?

Вино і їжа ніколи не повинні сперечатися, хто з них краще. Вони повинні, як би не банально це звучало, доповнювати один одного. І те, і інше має свою вагову смакову категорію. Якщо перший же ковток з келиха відразу ж залишив повний рот вражень, значить, напій яскравий і їжа до нього повинна бути зіставною за сприйняттям. Навряд чи традиційно приготовлена риба дасть такий же ефект. Але якщо вона має інше гастрономічне звучання, якому підійде слово «яскравий», то можна сміливо змінювати та алкогольне перевагу.

Як вибрати ігристе вино?

Найпростіший шлях — «танцювати» від улюбленого сухого, якщо таке є, і якщо воно підходить до замовленої страви. Ігристе, вироблене в тому ж регіоні і з тих же сортів винограду, має підійти ідеально.

Слід також знати, що в одному і тому ж ціновому діапазоні набагато простіше купити непогане ігристе вино, ніж гідного рівня шампанське (це не одне і те ж).

Прийом «склянки чаю»

Уявіть собі стакан чаю, лимон і цукор поруч з обраним вами стравою. Буде доречним додати в чай лимон або цукор, щоб запити те, що ви збираєтеся їсти? Якщо лимон, сміливо вибирайте сухі кислуваті вина. Якщо цукор, подивіться в сторону напівсолодких. Вважаєте, що остиглий чорний міцний чай був би більш доречний? Спрямуйте свій погляд на терпкі винні сорти і так далі. Якщо сумніваєтеся, як вибрати сухе вино, зверніть увагу на місцевість, в якій воно зроблено. Як правило, національна кухня може підказати правильну відповідь.

Поради щодо вибору

  • Не поспішайте з замовленням, навіть якщо офіціант вже завис над вами зі своїм блокнотиком. Умови диктуєте ви. В крайньому випадку, можна зробити замовлення на їжу: її приготування вимагає часу, тоді як принести і відкрити замовлену пляшку зовсім недовго. Більш того, ретельний вибір вина покаже ваше серйозне ставлення до питання.
  • Відмовтеся від найдорожчих позицій. Зазвичай це зразкові вина, які можуть бути досить екстравагантними, але при цьому зовсім не виправдати очікувань по співвідношенню ціна-якість.
  • Визначте область допустимої ціни. Якщо замовлення оплачує супутник, не соромтеся у відкриту, але делікатно запитати його про це. Правильно задане питання нікого не образить і дасть чесну відповідь.
  • Звузьте кількість варіантів, виходячи із своїх знань. При рівнозначності позицій можна довіритися випадкового вибору.
  • Не бійтеся питати у знаючих людей. Якщо ради доводиться питати у офіціанта, попросіть не обмежуватися назвою рекомендованої марки. Нехай він скаже кілька слів про те, на чому базується його вибір. Якщо сказати йому нічого, попросіть запросити того, хто зможе вам допомогти. Як правило, така людина в закладі є. І не соромтеся відразу обмежити його фінансовими рамками. Це, по-перше, правильно, а по-друге, сором’язливих обманюють набагато частіше. Але робіть це з оглядкою на супутників.
  • Якщо є можливість, спочатку замовте не пляшку, а келих. Правда, такий шанс випадає рідко.
  • Замовляючи келих, вимагайте, щоб вам показали пляшку для звірки з винною картою. Нічого ганебного в цьому немає. Навпаки, це викликає повагу і сильно відбиває бажання смошеннічать із замовленням.
  • Базікати вино в келиху має сенс тільки в перші кілька секунд. Важливий аромат після цього вже буде випущений назовні, як джин із пляшки. Тому кружляти напій і нюхати його довше немає сенсу і може лише викликати посмішку оточуючих.
  • Є момент, з яким вам не допоможе жоден сомельє в світі. Вино потрібно підбирати не тільки з їжі, сезону, часу доби та настроєм, але ще й співрозмовнику.

Якщо з вибором все-таки вийшла промашка, то погане, неякісне вино можна повернути. Вибране помилково повернути не можна. Якщо воно погано підібране під блюдо, пийте його соло, добре прожувавши і проковтнувши їжу. Гірше, якщо воно зовсім не припало до смаку. Не псуйте собі вечір — замовте іншу пляшку з урахуванням допущених помилок. Досвід правильного вибору приходить не відразу. Спочатку ви прикладаєте зусилля, зате потім отримуєте задоволення.

Залишити коментар