Ваги-аналізатори складу тіла: особливості і переваги приладу

В даний час стає модним вести здоровий спосіб життя. Більшість людей починають розуміти, що здоров’я – це єдине, чого неможливо купити в цьому житті. Одна з важливих умов міцного здоров’я – це підтримання нормальної маси тіла.

В магазинах можна знайти велику кількість варіантів підлогових ваг, але вони поступово відходять на задній план, якщо вже й контролювати вагу, то використовувати для цих цілей ваги – аналізатори складу тіла. Що це за прилади, чим вони відрізняються від звичайних ваг?

Для чого можна використовувати ваги-аналізатори

Звичайні прилади для визначення маси тіла здатні показати вагу людини. Але визначити наявність води, жиру в клітинах не в змозі. А це дуже важливі показники, які необхідно знати дієтологам при складанні меню, спортсменам, тренерам, і всім, хто не тільки стежить за своїм зовнішнім виглядом, але і за загальним станом організму.

Аналізатори ваги дозволять проконтролювати наступні показники:

 • Масу тіла.
 • Кількість жирових відкладень.
 • На якому рівні обмінні процеси.
 • Співвідношення м’язової тканини.
 • При наявності зайвої ваги прилад покаже ступінь ожиріння.
 • Є внутрішня жирова клітковина.
 • Кількість води в організмі.
 • Враховуючи всі показники, аналізатори ваги покажуть ту кількість калорій, яке людина повинна вживати за день.
 • Не залишиться осторонь і аналіз стану кісткової системи.

Ваги для визначення складу тіла допомагають фахівцям з’ясувати, чи є ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, навіть деяких видів онкології. Для спортсменів цей прилад незамінний, так як можна швидко визначити, наскільки навантаження ефективні, на якому рівні знаходиться метаболізм.

Принцип роботи ваг з аналізатором жиру

Ці підлогові електронні прилади працюють, базуючись на принципі різної здатності чинити опір тканин проходження електричних імпульсів. Побоювань немає, так як імпульс використовується низькочастотний.

Людина стає на пластини з металу, через які подається низькочастотний струм. Його імпульси практично не відчутні. Вони проходять через тканини організму, в кожній зустрічаючи певної сили опір. Завдання комп’ютера, який є в приладі головним мозковим центром, проаналізувати отримані дані і надати показники складу тіла.

Завжди опір співвідноситься не тільки з віком, але і статевою приналежністю, зростанням.

Якщо в тканинах немає жиру або його дуже мало, то імпульс проходить без всякого опору з-за великої кількості води. У жирових тканинах води мало, тому клітини мають великий опір. Прилад зіставляє показники з вагою людини, і на табло виводиться рівень в організмі води і жиру.

У точності приладу можна не сумніватися, вона досягається за рахунок:

 • Правильно розрахованого розташування електродів.
 • Величини електродів.
 • Точності формули, яка використовується приладом для розрахунків.
 • Електронні аналізатори ваги дають достовірні показники маси тіла людини.

У створенні приладів для визначення складу тіла беруть участь досвідчені фахівці, які мають великі технічні знання, дослідницькі навички. Використовується для створення також тільки якісна сировина і матеріали.

Переваги ваг-аналізаторів складу тіла

Цей прилад просто необхідний для спортсменів, яким не тільки важливі показники маси тіла, але і показники кількості жиру і води. Ці дані дозволяють контролювати процес нарощування м’язової маси.

Показники ваги не можуть дати інформацію про те, як організм реагує на той режим харчування або фізичного навантаження, який ви йому запропонували. Деякі помилково вважають, що втрата кілограмів обумовлена тільки спалюванням жирових відкладень, насправді втрачають свою масу і м’язи.

Ваги-аналізатори складу тіла не дозволять випустити з уваги ні один показник, такий прилад знадобиться, якщо ви вирішили без особистого тренера зайнятися своїм тілом, наростити м’язову масу, прибрати зайві жири.

Відмінності різних моделей аналізаторів ваги

В даний час такі прилади все більше входять у наше життя, тому різноманітність моделей вражає уяву покупців. Вартість моделей буде залежати від деяких характеристик:

 • Є функція аналізувати склад тіла за сегментами.
 • Яка максимальна маса тіла людини, яку прилад може витримати. Виробники випускають і такі, на яких показники ваги можуть доходити до 250 кг.
 • Деякі моделі оснащені функцією бездротового зв’язку з комп’ютером для передачі даних.
 • Ціна на прилад буде також залежати від того, чи є здатність запам’ятовувати попередні показники.
 • Найдосконаліші моделі здатні навіть розпізнавати людей, які користуються даним приладом.
 • Є можливість визначити метаболічний вік.
 • Чи є функція визначення маси вісцерального жиру.

Яку модель придбати, залежить від тих показників, які вам необхідно тримати під контролем. Бажано проконсультуватися зі своїм тренером або дієтологом.

Чи є протипоказання для користування вагами

Так як працюють такі прилади для визначення ваги та складу тіла за принципом проходження електричних імпульсів, то деякі фахівці замислюються, чи є протипоказання для їх використання. Якщо подивитися уважно інструкцію, то в деяких моделях можна побачити запис, що протипоказань немає і користуватися дозволено абсолютно всім.

Але деякі виробники свідоміше підходять до своєї справи і нагадують, що користувачам, у яких варто кардіостимулятор, краще відмовитися від такого приладу, а для контролю маси тіла та інших показників використовувати інші методи.

Небажано також користуватися аналізаторами ваги жінкам, які очікують народження малюка. Шкоду і ризик не доведені, але краще підстрахуватися.

Найбільш популярні моделі

Найбільшим попитом серед покупців користуються ваги-аналізатори ваги наступних моделей:

 1. Tanita BC-575. Цей прилад здатний не тільки визначити відношення води і жиру, але і м’язову масу, а також вісцеральний жир.
 2. Tanita BC-581. Максимальна маса тіла – 150 кг, відрізняється наявністю спеціальної функції для жінок, тобто при визначенні всіх показників враховуються особливості жіночого організму.
 3. InBody R20 не тільки максимально точно виводять на екран всі показники і співвідношення, але і оцінюють фізичний стан організму.
 4. Tanita BC-351 є найтоншими у світі таких приладів. Точно проводять вимірювання вмісту води і жиру, м’язової маси і кісткової. Аналізатор здатний запам’ятовувати попередні показники.

Якщо ви стежите за своїм здоров’ям, а не просто сидите на дієтах, щоб на вагах побачити менші цифри, то варто придивитися до аналізатора для вимірювання складу тіла. Вони дадуть набагато більше інформації про організм і допоможуть вирішити багато проблем.

Грамотно підійти до вибору такого приладу завжди допоможе лікар-дієтолог або спортивний тренер. Але з такими вагами завжди можна бути впевненим, що, втрачаючи вагу, ви розлучаєтеся з ненависними жировими відкладеннями, а не з водою і м’язовою масою.

Відео: Ваги-аналізатори складу тіла: звичний прилад з масою функцій

Залишити коментар