В’яжемо гачком спідницю на пляж

Коли останній раз ви мріяли потрапити на море? Швидше за все, зовсім недавно, от тільки погода за вікном більше навіває думки про теплий светр, затишне пальто і довгий теплий шарф.

Якщо подивитися на ситуацію з іншого боку, то зараз саме час почати оновлювати свій гардероб, щоб на наступний рік стати законодавицею пляжної моди. І нехай вашою першою незвичайної обновкою стане повітряна і ажурна спідниця, одягається поверх купальника.

Як швидко обзавестися обновкою: основні поради

Напевно ви бачили аналогічні вироби на красунь з глянцевих видань, але ніколи і не припускали, що зможете носити його самі. Настав час експериментів, тим більше, що схеми пляжних спідниць радують своєю простотою, а осінні вечори такі довгі.

Перш ніж почати вибирати схеми в’язання пляжної спідниці, врахуйте, що для плетіння гачком потрібно вибирати швидко сохнуть, легкі нитки, добре утримують кінцеву форму одягу. Ідеальним вибором стане ірис, хоча в деяких випадках припустимо зупинитися на натуральному бавовні.

Вибір фасону – друга обов’язкова стадія майбутнього в’язання. Обновці належить бути коротенькій, демонструє стрункі ніжки своєї власниці, не жаркою і романтично-сексуальної. Знову ж таки, якщо фігура або моральні переконання не дозволяють хизуватися в міні, завжди є можливість обрати подовжений варіант спідниці, зігравши на її ажурності й легкості. Якщо ви ставитеся до початківцям рукодільниця, не намагайтеся відразу підкорити найвишуканішу і складну схему, почніть з простих моделей.

Практичні рекомендації

Як і будь-яка інша, пляжна спідничка починається зі зняття вимірів, а саме вимірювання лінії стегон і талії, уточнення всієї довжини майбутньої обновки. Але навіть після цього не настає черга плетіння виробу. Куплені нитки потрібно обов’язково протестувати, тобто, зв’язати з них невелике полотно обраним узором. Потім клапоть стирається, сушиться і відпарюється, після чого перевіряється на ступінь усадки ниток.

Завзятим модницям може здатися дивним, але найкрасивішою і привабливою вважається в’язана простим візерунками спідниця, яка не буде відволікати уваги від попи і ніжок своєї власниці. Та й вив’язування занадто складних стін займе багато часу, і є ризик, що виріб так і виявиться незакінченим.

Для початківців плести гачком є ще один ділову пораду: в’яжіть обновку по колу, поступово розширюючи її донизу.

Загальний алгоритм роботи

Можете взяти за приклад такий опис всього процесу:

  • Грунтуючись на попередньо зроблених вимірах, набирається необхідну кількість петель. Слідкуйте, щоб всі вони були ідентичними, адже лише так готовий виріб буде акуратним і схожим на магазинне;
  • Спідниця, пов’язана стовпчиками без накиду виглядає не так ефектно, легко і ажурно, як така ж, але сплетена стовпчиками з одним або двома накидами. До того ж така техніка прискорить закінчення роботи, і спростить завдання в цілому;
  • Відразу ж прикріпіть собі маркер, що позначає перед або зад одягу. Він стане в нагоді і в тому випадку, коли коло потрібно буде розширювати донизу;
  • Розширення робиться дуже просто: з однієї петлі провязывается необхідну кількість повітряних петель. Тут потрібно не перестаратися, і не зробити занадто широке коло;
  • В якості додаткового декору можуть виступити в’язані квіти, бісер, камінці, морські зірочки та інші вироби.

Приблизна схема

Пляжна ажурна спідниця, в’язана гачком за запропонованою схемою, що передбачає створення ланцюжка з повітряних петельок, по довжині дорівнює окружності талії. Потім пасе пари стовпчиків без накиду, а 3-й полустолбец пасе вже з накидом. Таким чином потрібно закінчити весь коло, і закрити його сполучної петлею.

Далі дотримується така послідовність: в’яжеться три петлі наверх, потім йде стовпчик з накидом, пара петель і знову стовпець. Відстань між окремими стовпцями має дорівнювати одній петлі. Таким же візерунком під назвою «філейної сітки», формується 20 наступних рядів, після яких настає черга воланів. Плетуться вони так: від початку необхідно відступити три ряди, захопивши петельки, що належать до четвертого ряду. Потім провязывается і обв’язується пара рядів «сітки», тобто, спочатку формується 2 стовпчика без накиду, парочка з накидом і один без такого.

Аналогічним шляхом плететься три рядка воланів, після чого приходить час шнурка, що виконує роль пояса. Складаємо нитку удвічі, і набираємо близько 200 однакових петель. Ланцюжок протягуємо поверху готового виробу, і можна починати примірку.

В принципі, ось і всі премудрості в’язання гачком стильною річної обновки. Якщо вас мучать сумніви і невпевненість, а схеми і опис в’язання здаються складними і нездійсненними, не варто відмовлятися від нової пляжної спідниці, а просто озброюйтесь гачком і експериментуйте!

Залишити коментар