Тести на вагітність з високою чутливістю

Очікування вагітності – це дуже зворушує час у житті жінки. Саме очікування, коли ще немає явних змін в організмі, але кожен день серце завмирає в надії. І як бути, якщо для візиту до фахівця поки немає видимих причин? На цей випадок і були створені тести на вагітність з високою чутливістю.

Аптечні смужки для визначення зачаття знаходяться у вільному продажу давно. І, незважаючи на те, що спочатку якість цієї продукції залишало бажати кращого, жінки відразу ж оцінили новинку медичної промисловості. В даний час в асортименті будь аптеки присутні не тільки стандартні смужки, але і струменеві, касетні, цифрові і навіть резервуарні перевірочні системи.

Переваги високочутливих тестів

Тести на вагітність з високою чутливістю вважаються найбільш затребуваними, оскільки мають ряд переваг:

 • здатність визначити наявність вагітності ще до затримки «критичних днів», тоді як звичайні тести не дають реакції на такому ранньому терміні;

 • ефективне розпізнавання зачаття не тільки в ранкові години, коли відзначається особливо високий вміст хоріонічного гонадотропіну в сечі, але і в будь який інший час доби;
 • швидкий результат;
 • практично 100% точність: похибка становить усього лише 0,5-0,2%.

Принцип дії

Через деякий час після запліднення яйцеклітини і прикріплення зародка до стінки матки в організмі жінки з’являється хоріонічний гонадотропін (ХГЧ). Всі види тестів на вагітність містять у собі антисироватки, яка реагує на це речовина, що виділяється зародком. Звичайні смужки вловлюють ХГЛ через 7-10 днів після зачаття, але тести на вагітність, що володіють високою чутливістю, здатні розпізнати його набагато раніше, коли концентрація гормону ще дуже мала. Причому відбувається це в кілька разів швидше.

Рівень чутливості смужок для визначення зачаття зазвичай зазначений на упаковці. Це 10 ммо/мл, 20 і 25. І чим менше цифра на коробочці, тим чутливіше пристосування.

Види високочутливих тестів та їх використання

Торгові марки invitro, «Конюшина», frautest, evitestи clearblue випускають тести на вагітність різних типів. Тепер це не тільки смужки, для яких необхідно збирати сечу. Вдосконалені технології дозволили змінити і принцип використання систем: для деяких сучасних продуктів достатньо однієї краплі сечі, щоб показати результат.

Високочутливі тестові смужки використовують наступним чином:

 • занурюють платівку в ємність з сечею до позначеного рівня на 10 секунд
 • виймають її і опускають на подушечку з комплекту,
 • результат переглядають вже через 3 хвилини.

Відмінно себе зарекомендували і струменеві тести на вагітність. Особлива чутливість пристосування дозволяє провести перевірку зачаття безпосередньо під час сечовипускання. Щоб визначити «цікаве положення» таким пристроєм, потрібно:

 • витягти пристосування з пакетика і зняти з нього ковпачок;

 • кінчик, який раніше був закритий, помістити під струмінь сечі;
 • ковпачок повернути на місце, а тестовий прилад залишити на сухій і рівній поверхні;
 • результат проявиться вже через 3 хвилини (максимум 5).

Зробити тест на вагітність до затримки менструації зручно і за допомогою планшетного пристосування.

 • Сечу забирають за допомогою піпетки і капають її в отвір на касеті.
 • Прилад залишають на деякий час в горизонтальному положенні.
 • Результат дивляться після закінчення 3-5 хвилин.

Перераховані аптечні прилади за свою точність і оперативність вже належать до високотехнологічних засобів діагностики. Однак існують ще більш досконалі системи. Наприклад, тести на вагітність clearblue з визначенням терміну вагітності можна порівняти хіба що з ультразвуковим дослідженням. Тут йдеться не просто про високу чутливість, але і про можливості дізнатися момент зачаття напевно. Використовують його так:

 • з всмоктуючого наконечника приладу знімають синій ковпачок і розміщують тест безпосередньо під струменем сечі, якщо немає можливості зібрати її в ємність;
 • знову закривають край і утримують пристосування в горизонтальному положенні або злегка нахиляють його вниз;
 • результат, який тримається протягом однієї доби, проявляється через 3 хвилини, як тільки перестане блимати індикатор.

Тести для визначення вагітності значно полегшують життя жінкам, які з нетерпінням очікують зачаття (або бояться його як вогню). Зробити запас приладів-визначників куди простіше, ніж кожен раз звертатися до фахівця. Однак після самостійної діагностики необхідно відвідати жіночу консультацію. Адже тест, навіть самий чутливий, не дасть повної оцінки здоров’я майбутньої мами і малюка.

Залишити коментар