Талант на продаж. Як заробити на рукоділлі?

Рукоділлям в самих різних його видах займаються мільйони людей, тому конкуренцію в handmade бізнесі можна назвати жорсткою. Ніхто не поспішає купувати те, що він може зробити сам, нехай навіть з трохи менше бездоганним результатом. Отже, виходити на цей ринок необхідно з тим, що буде помітним на тлі безлічі інших подібних пропозицій.

Досягти цього можна якістю і оригінальністю ідеї. І, звичайно ж, грамотна реклама і вибір вдалих майданчиків для розміщення — важливі чинники для того, щоб заробити на рукоділлі хороші гроші.

Чотири головних правила

Правило перше: захопленість

Тільки радість від процесу, захопленість справою і любов до нього здатні дати результат, який буде затребуваний багатьма. Якщо розглядати домашній бізнес своїми руками виключно з точки зору отримання прибутку, швидше за все, вона вас розчарує. Річ, зроблена з душею, завжди яскравіше, помітніше і бажанішим інших таких же. Бути може, це звучить бездоказово, але це факт.

Правило друге: родзинка

Це саме те, що створює власний дизайнерський стиль. Неповторність, впізнаваність і те невловиме, що чіпляє і не дає пройти повз. Те, заради чого ми іноді купуємо навіть зовсім непотрібні в господарстві речі і радіємо, як діти. Те, що ми беремо в руки і відчуваємо тепло і радість у душі. Знайти свою родзинку непросто. Поспілкуйтеся на форумах майстрів рукоділля, подивіться виставлені роботи на ярмарках, прислухайтеся до себе. Врахуйте, що швидкоплинне натхнення може обдурити, тому дайте йому час, щоб воно стало якщо не потребою, то хоча б не тягарем.

Часто добре працюють комбінації ідей. Наприклад, якщо ви любите і вмієте в’язати, необов’язково пропонувати на продаж пуловери і шапочки. Можливо, ви зможете віртуозно обв’язувати гуртки або пляшки шампанського до новорічного столу або до 8 березня. Або обкладинки для книг. Або чохли для комп’ютерних стільців з оригінальними написами, написаними на мові тонкого гумору. Пошук своєї бізнес-ідеї — один з найбільш складних і відповідальних етапів. Але без нього все інше марно. Шукайте своє!

Правило третє: пошук покупця

Можна навчитися створювати унікальні речі, але так і не зустрітися з тим, хто їх купить. Необхідно зуміти показати, що ви зробили, тому, кому це потрібно. Говорячи професійною мовою — знайти свою цільову аудиторію. Інакше ви зі своїми покупцями так і будете ходити різними провулками в марній надії знайти один одного.

Правило четверте: золота ціна

Золота в сенсі не високої цінності, а золотої середини — не продешевити і не поскупитися зайвого. Чуйно реагувати на попит і тримати на контролі цінову політику важливо не тільки під час старту проекту, але і в подальшому. Своєчасне зниження або підвищення планки допоможе вміло балансувати на піку попиту і мати оптимальну віддачу.

Де шукати клієнтів?

  • Місця пошуку покупців диктують самі ідеї бізнесу своїми руками. Запитайте себе: кому це потрібно? Мамам, які мають маленьких дітей, книголюбам, дизайнерам, власникам кішок і собак, модницям, а може, домогосподаркам? Спільноти, засновані практично на будь-яких інтересах, можна знайти в мережі. Це можуть бути форуми, спеціалізовані сайти і навіть спеціальні магазини, створені саме для цієї мети. Багато форуми мають комерційні розділи, які значно спростять ваше завдання, хоча і зажадають деяких вкладень.
  • Оголошення про пропозицію можна розміщувати в спеціальних друкованих виданнях. Багато домовляються безпосередньо з магазинами, але в цьому випадку буде потрібно оформлення відповідних податкових документів.
  • У багатьох містах є спеціалізовані магазини для виставки-продажу ручних робіт, пересувні ярмарки. Все це теж вимагає певних вкладень в оренду торговельних місць, оплату праці продавців і т. д. Всю цю калькуляцію необхідно прорахувати заздалегідь, щоб оцінити рентабельність майбутнього бізнесу.
  • Знайти шанувальників свого таланту легко в різних соцмережах — вконтакте, однокласниках і т. д. Показати їм себе — завдання набагато більш складна. Створення спеціальних груп та їх розкрутка — окрема комерційна ніша.

У випадку інтернет-продажів постає питання про способи розрахунку. Це може бути накладений платіж, оплата через форму сайту або прямий переказ на картку або електронний гаманець. Всі вони припускають певну частку взаємної довіри, тому без напрацьованої репутації часто стають каменем спотикання на шляху розвитку бізнесу через інтернет. Довірі сприяє спілкування на відповідних форумах. На жаль, відгуки в наш час втратили свою актуальність через занадто великого відсотка серед них замовлених і недобросовісних.

Навчити інших

Якщо ви досконало оволоділи деякими прийомами ручної роботи, навчіть цьому інших. Курси по створенню предметів декору, невеликих арт-об’єктів або оволодіння певними техніками ручної творчості сьогодні дуже затребувані, але ця ніша вже далеко не порожня. Хочете рухатися в цьому напрямку — є про що подумати.

Якісна подача товару

Цікаво, неординарно написане оголошення здатне значно підвищити його результативність. І, звичайно ж, дуже важливо надати потенційному покупцеві якісні фотографії. Знімок здатний як вигідно подати навіть не дуже привабливий в реальності об’єкт, так і зіпсувати враження про дійсно чарівною штучці. Не полінуйтеся зробити лайт-бокс і вивчити хоча б самі основні ази предметної фотографії.

Скільки можна заробити на рукоділлі?

Це дуже неоднозначне питання. Є люди, які продають роботи, щоб окупати власне хобі, а є і заробляють на своєму творчому захоплення шалені гроші. В умовах ринкової економіки ніхто не ставить перед вами ніяких бар’єрів, щоб домогтися таких же результатів або хоча б мати можливість заробляти собі на безбідне існування.

Не шукайте готових рішень. Нехай вони послужать лише джерелом натхнення для вашого власного ремісничого креативу. Успішний бізнес на рукоділлі не має ні вікових, ні національних обмежень. Він вимагає лише таланту, віри в себе і працьовитості. Хобі, яке стало основною роботою або способом додаткового заробітку, — це те, про що можна тільки мріяти. І здійснити цю мрію під силу кожному, хто знайшов в собі талант і готовий його розвивати. Творіть з радістю, і ваша творчість обов’язково знайде своїх шанувальників.

Залишити коментар