Скільки мілілітрів в столовій ложці?

Від чого залежить смак їжі? «Від якості продуктів та вмінь кухаря», — відповісте ви, і будете, звичайно, мають рацію. Але є ще один важливий аспект приготування – правильне співвідношення компонентів. Для цього потрібно знати різні способи виміру ваги, об’єму, у тому числі і скільки мілілітрів в столовій ложці – популярному домашньому «гаджет».

Ложка одна, а обсяг різний

У кулінарії прийнято вказувати кількість інгредієнтів в мілілітрах. Але далеко не у всіх на кухні є точні вимірювальні прилади. Зате столова ложка знайдеться у кожного. І, незважаючи на те, що цей столовий прилад буває різної форми, його об’єм залишається стандартною мірою для продуктів.

Перш ніж говорити про те, скільки мілілітрів різних рідин в столовій ложці, варто відзначити, що текучі продукти на відміну від сухих легше виміряти з-за того, що їх не можна набрати з гіркою. До того ж обсяг рідин практично завжди дорівнює їх вазі. Згадаймо шкільний курс фізики: 1 кубічний метр води дорівнює 1 кг. Якщо потрібно визначити, скільки мілілітрів води в столовій ложці, то варто запам’ятати відповідь — 16 мл Але є рідини більш тягучі або щільні за структурою — як же бути з ними? Для цього існують еталони об’єму для різних сипучих продуктів.

Як визначити обсяг ложки?

Знайти кількість мілілітрів в столовій ложці для різних продуктів нескладно, а ось як визначити обсяг вашого приладу – це питання. Питання, але не проблема! Як говорилося вище, стандарт обсягу обчислюється водою. Щоб визначити, наскільки ваша ложка відповідає цим самим зразком, наливаємо в неї воду, а потім набираємо її на шприц – ось і отримали точний обсяг найважливішою рідини для людини. До речі, за цим вимірам столові ложки ділять на три типи:

  • європейські та американські – їх місткість 16 мл;
  • англійські – 18 мл;
  • австралійські – 20 мл

Масло і сироп

Уявіть, що ви вирішили приготувати якийсь хитромудрий рецепт взятий з кулінарної книги французького кухаря Поля Бокюза. І що ж?

 

Знаменитий на весь світ мишленовец вказує, що, наприклад, рослинної олії вам потрібно 40 мл Значить, якщо на вашій кухні немає точних вимірювальних пристроїв, то від ідеї доведеться відмовлятися? Зовсім ні. Потрібно просто розрахувати, скільки мілілітрів рослинної олії в столовій ложці. Стандартний обсяг цього продукту для такого столового приладу – 16 мл Значить, Бокюз рекомендує додати 2,5 ст. л. продукту. А як щодо сиропу? Скільки цієї рідини вміщує в себе столова ложка? Стільки ж, скільки води, масла, молока і оцту, тобто всі ті ж 16 мл

Густі рідини

Якщо для приготування страви вам потрібно додати згущене молоко або томатну пасту, то виникає складність такого характеру: ці суміші можна зачерпнути з гіркою, більше того — швидше за все, саме так і вийде. Тому важливо не тільки знати, скільки мілілітрів того чи іншого густого продукту вміщує в себе 1 їдальня ложка, але і намагатися набирати його врівень з краями.

А далі знову на допомогу приходить еталонна таблиця. Отже, в 1 ст. л. 17 мл згущеного молока і 18 мл томатної пасти. Меду в столову ложку поміститься теж 18 мл. А ось зі сметаною справи йдуть трохи складніше. Якщо магазинний продукт, 1 ст. л. буде дорівнювати 18 мл, а якщо домашній, 20 мл. Так само обережно слід ставитися до обсягу вершкового масла. 1 ст. л. містить 18 мл, а от якщо масло в столовій ложці злегка растоплено, то відповісти точно, скільки це буде мілілітрів молочного продукту, складно, можна вказати лише приблизно – 19-21 мл.

Смак і якість приготовлених страв багато в чому залежать від того, наскільки точно ви прямуєте рекомендацій по кількості компонентів. А вони не завжди даються в тих одиницях, до яких ми звикли. І тому дуже важливо добре орієнтуватися в системі перекладу з однієї міри до іншої, наприклад, знати, скільки мілілітрів різних рідин в столовій ложці. Адже така альтернатива ваг завжди під рукою.

Залишити коментар