Скільки грам борошна в склянці?

«Вчи математику – вона тобі в житті знадобиться!» — цю фразу чули в свій час все. І ось життя йде, дійсно підкидаючи навіть в самих банальних ситуаціях арифметичні задачки — наприклад, визначити, скільки грам борошна в склянці. Кожна господиня стикалася з тим, що в цьому завданні є свої складності. Так що давайте шукати рішення разом.

Вся справа в склянці

У рецепти випічки, як правило, вказується кількість борошна в грамах. Але насипати цей важливий компонент у нашій кулінарній традиції прийнято гранованим склянкою. Звідси питання, скільки в ньому грам борошна. Відповідь буде короткою, але неточним, тому що кількість залежить від об’єму посудини.

Існує три найпоширеніших його розміру:

  • 250 мл;
  • 200 мл;
  • 160 мл

Як же визначити їх обсяг? З останнім з трійки труднощів не виникає: склянка явно невеликий, та й межі у нього тільки в нижній частині. Але ось у перших двох випадках може виникнути непорозуміння, пов’язане з місткістю тари. Є вірний спосіб виміряти обсяг склянки. Для цього наливаємо в неї воду, а потім вимірюємо її обсяг (наприклад, мірним посудом). Скільки рідини вмістилося – така і маркування.

Зважуємо борошно

Отже, місткість стакана визначена — тепер настав час визначити вагу борошна. І тут теж усе непросто. По-перше, борошно буває різною, а по-друге, вона міститься в умовах різного рівня вологості, що теж позначається на заповненні об’єму склянки. Але перед тим як вникати в ці нюанси, давайте визначимося з середніми параметрами місткості для пшеничного борошна як найбільш поширеного сорту в кулінарному творчості.

Якщо представити інформацію про те, скільки в склянці грам борошна у вигляді міні-таблиці, то вона буде виглядати так:

  • 250 мл 160 г борошна
  • 200 мл 130 г борошна
  • 160 мл 106 г борошна

Враховуємо тонкощі: як бути з вологістю?

А ось тепер про нюанси. Борошно – це продукт, який швидко реагує на зміни вологості в приміщенні і, відповідно, змінює свою вагу. Так, при певних умовах в стакан 200 мл може вільно вміститися 160 грам борошна замість 130. І скільки математичних дій потрібно зробити, щоб обчислити похибку? А ось і не вгадали – анітрохи! Необхідно просто підсушити основу для кондитерських виробів.

Для початку проводимо «діагностику»: набираємо жменю борошна і стискаємо кулак. Якщо після того, як долоня розтиснули, вона відразу розсипалася, значить, продукт пересушене. Похибка ваги у нього буде близько 5-7 г на користь збільшення. Якщо купка розсиплеться тільки після невеликого поштовху, то до такої борошні можна застосовувати стандарти вимірювань. А ось якщо навіть після поштовху вона зберігає форму, то така мука волога, і її треба підсушити. Як це зробити?

Інструкція:

  1. Насипаємо борошно на деко тонким шаром.
  2. Відправляємо в духовку, розігріваючи її до 40 градусів.
  3. Сушимо близько 40 хвилин.

Тільки врахуйте, що термін зберігання у такий борошна невеликий, тому краще її змішати з якісним продуктом і швидко використовувати за призначенням. Тим більше що в стакан на 200 мл, 250мл або 160 мл цієї підсушеної борошна стільки ж грам, скільки і «нормальної». І пам’ятайте, що не варто готувати на борошні, в якій виявилися шкідники.

Вид, сорт і вага

Як вже зазначалося, вага склянки борошна залежить не тільки від того, в яких умовах вона утримується, але і від її виду. Так, у склянці на 200 мл поміщається 130 г кукурудзяного борошна, але 160 г картопляного і 105 г житнього. У посудині місткістю 250 мл кукурудзяної муки буде стільки ж, скільки і пшеничного, – 160 г, житнього – 130 м, а картопляної – 180 р.

Що стосується сорту в межах одного різновиду, то похибка буде складати десяті частки грама. Вона не має принципового значення навіть для самих вишуканих рецептів, які потребують суворого дотримання пропорцій. Ці 0,3-0,5 г надбавки пояснюються більш дрібним помелом борошна вищого сорту, тому чим нижче сорт, тим менше продукту міститься в склянці.

Створювати кулінарні витвори – це не тільки талант, але і знання певних тонкощів приготування, зокрема, співвідношення пропорцій інгредієнтів. І особливу роль у цьому відіграють такі прості, але при цьому важливі питання, як, наприклад, скільки грам в склянці борошна. Правильно розрахувавши її кількість, ви зможете без праці орієнтуватися в будь-яких рецепти випічки та інших страв.

Залишити коментар