Симптоми і ознаки отруєння щурячою отрутою, перша допомога при ураженні

Щури і миші живуть по сусідству з людьми, але людство не дуже цьому рада. Для боротьби воно використовує не тільки біологічні методи, але і хімічні. Вони більш радикальні і підходять в тих випадках, коли популяція досить велика. Реалізують їх за допомогою щурячої отрути.

Нерідко люди не сприймають щурячу отруту як серйозну загрозу для життя. Швидше за все, це пояснюється його доступністю і поширеністю. Але отруєння цією речовиною можливо, якщо не дотримуватися правил і необережно його використовувати.

Як може статися отруєння?

За останні роки не зафіксовано жодного випадку отруєння людини щурячою отрутою. Але відомо про групові отруєння дітей, які були залишені без нагляду і з’їли горошини з отрутою. Всім була надана лікарська допомога, і вони одужали.

Чи може людина померти від щурячої отрути? Все залежить від того, в яких дозах він потрапить в організм. У Китаї відомі випадки навмисного отруєння, коли зловмисники підсипали речовина в їжу. Ступінь ураження залежить також від того, який вид щурячої отрути використовувався.

Як же діє щурячу отруту на людину? Найбільша небезпека для людини полягає в тому, що речовина може порушити згортання крові. Отруєння можуть призвести до серйозних збоїв в організмі людини, а іноді й до летального результату.

Різновиди отрути

Засіб для знищення гризунів називається «родентицид». Його відносять до групи пестицидів і застосовують в побуті і для сільськогосподарських потреб. Розрізняють кілька видів родентицидів, які надають різний вплив, як на щурів, так і на людський організм.

Нафтилтиокарбамид і фосфід цинку вважаються високотоксичними, тому їх застосування обмежено. Вони викликають 100% смерть гризунів і використовуються там, де інші отрути виявилися неефективними. Симптоми отруєння людини щурячою отрутою залежать від виду речовини.

На сьогоднішній день заборонені до продажу застарілі отрути: миш’як і свинець, білий і жовтий
фосфор, стрихнін, сульфат талію.

Інші препарати продаються у вільному доступі. Вони не накопичуються в організмі і виводиться повністю протягом 4 днів. Якщо впливати ними на гризунів тривалий час, то вони стають несприйнятливими до них.

Тому віддають перевагу сильнодіючих препаратів, які володіють накопичувальним ефектом: «Флокумафен», «Бродіфакум», «Дифенакум».

У разі вживання щурячої отрути, смертельна доза для людини залежить від складу отрути і стану його печінки. Для «Бромадиолона» смертельна доза становить 300 мг/кг, а для «Варфарину» – 60 мг/кг.

Як розпізнати отруєння?

Які ж можуть бути ознаки отруєння у людини щурячою отрутою? Симптоми виникають не відразу. Як правило, триває 2-3 дні, так як для хвороби характерно тривалий перебіг. Якщо доза була велика, то ознаки можуть спостерігатися вже через 12 годин.

Постраждалі скаржаться на такі симптоми:

 • Сильну слабкість;
 • Відсутність апетиту, нудоту;
 • Блідість;
 • Головний біль.
 • Кровоточивість ясен;
 • Іноді може бути діарея з домішками крові, біль в шлунку.

Як надати допомогу?

Щоб полегшити стан потерпілого, повинна бути надана перша допомога:

 • Дати рясне пиття;
 • Викликати блювоту;
 • Прийняти активоване вугілля;
 • Випити проносне.

Якщо хімічні речовини, що потрапили на шкіру, змити їх водою з милом. Слизові оболонки необхідно рясно промивати під проточною водою. Якщо прийнята доза занадто велика, то може знадобитися госпіталізація.

У стаціонарі вводять протягом 15-30 днів вітамін К1, проводять підтримуючу терапію.

Якщо стан пацієнта дуже важке, то лікар робить переливання плазми крові для швидкого відновлення згортання.

Наскільки важкі наслідки?

Вони можуть проявитися з часом. Лікар повинен провести необхідні обстеження і призначити адекватне лікування. Навіть при легкому ступені ураження потрібно тривалий час приймати вітамін К1.

Якщо не виконувати призначення лікаря, пацієнт може спостерігати такі явища:

 • Ясна будуть кровоточити;
 • При ранових ушкодженнях буде рясна кровотеча;
 • Внутрішні крововиливи.

Попадання отрути в організм може бути дуже небезпечним, не виключений і летальний результат. Тому важливо своєчасно вжити заходів та надати потерпілому необхідну допомогу.

Залишити коментар