Що робити якщо німіє кисть правої руки

Оніміння рук є досить поширеною проблемою. У деяких німіють тільки пальці або кисть, а хтось скаржиться на поразку всієї руки. Зіткнулися з подібним явищем цікавляться, чому німіє ліва рука і що зробити, щоб уникнути повторення неприємного прояви.

Причини оніміння

Найчастіше з такою проблемою стикаються люди похилого віку, через порушення кровотоку і захворювань серцево-судинної системи , що носять прогресуючий характер. Відповідаючи на питання, якщо права рука німіє що це значить, дати однозначної відповіді не вийде. Серед найбільш поширених причин оніміння правої руки виділяють наступні:

 • Порушення кровотоку в кінцівці. Це трапляється зазвичай вночі, з-за неправильного положення руки в період нічного сну і тривалому знаходженні в незвичній позі.
 • Нерідко причиною оніміння може виступати знаходження людини в не зовсім зручній для нього позі протягом кількох годин. Це може бути пов’язано з особливостями професії.
 • Причиною оніміння може виступати професійна праця людини, що передбачає тривале перебування його в одній позі з руками, розташованими в піднятому стані (наприклад, маляр).
 • Напруга кистей рук під час роботи за клавіатурою комп’ютера;
 • Переохолодження в зимовий період;
 • Часте носіння тягарів або незручних сумок.

Якщо рука затерпла внаслідок неправильної пози під час сну, то позбутися від неприємної патології можна за допомогою звичайного самомасажу.

Описані причини є найбільш поширеними серед тих, які ніяк не пов’язані з патологіями в організмі.

Але нерідко оніміння правої руки сигналізує про розвиток деяких патологій.

 • Грижі міжхребцевих дисків;
 • Остеохондрозу;
 • Порушення функціонування хрящів і зв’язок;
 • Підвищення артеріального тиску;
 • Процесу здавлювання нервових волокон;
 • Збої в здійсненні харчування і кровопостачання головного мозку;
 • Порушення функціонування легенів;
 • стан шоку і депресії;
 • синдром зап’ястного каналу.

Якщо людина часто скаржиться на те, що німіє ліва рука, причини й лікування, а також відновлювальні процедури повинен призначати тільки лікар.

Оніміння при вагітності

Вагітні жінки нерідко стикаються з проблемою оніміння верхніх кінцівок, особливо в II і III триместрі. Основною причиною розвитку такої патології є тиск на закінчення нервових волокон зайвої рідини, яка накопичується в тканинах. Виникає, звичайно, подібний стан вночі, а протягом наступного дня симптоми повністю зникають.

Тим, у кого німіє ліва рука при вагітності, слід вирішити проблему затікання кінцівок шляхом посилення в руках кровообігу, чого можна досягти звичайними фізичними вправами.

Турбуватися з цього приводу майбутнім мамам не варто, ніякої загрози для малюка оніміння правої руки не представляє.

Лікування

Зіткнулися з проблемою оніміння задаються питанням, що робити, якщо німіє ліва рука, в яких випадках звертатися до лікаря, а в яких можна обійтися і без цього візиту.

Перш ніж приступити до лікування, необхідно визначити справжню причину оніміння, адже важливо позбутися не від самого затікання, а від того, що його спровокувало.

Після проведеного обстеження лікарем буде призначено лікування. Не виключено, що знадобиться допомога ортопеда і масажиста.

При затіканні, викликаному захворюваннями суглобів, можуть бути призначені нестероїдні антизапальні препарати.

При втраті чутливості, пов’язаної зі зміщенням хребців, допоможуть засоби, що поліпшують обмінні процеси в кістковій тканині. Недокрів’я і гіповітаміноз припускають курс лікування протианемічними препаратами.

Для лікування оніміння правої руки можуть бути призначені сеанси фізіотерапії: УВЧ, фонофорез і т. п.

У домашніх умовах також можна зробити деякі заходи для полегшення стану в тому випадку, якщо права рука оніміє. Наприклад, виконати ряд вправ або провести розтирання проблемної ділянки.

У тому випадку, якщо процес оніміння почався різко, рекомендується вжити таких заходів:

 • наповнити глибоку тару теплої води;
 • опустити у воду руку і тиснути на дно кулаком руки до тих пір, поки оніміння не відступить.

Якщо описаний синдром мучить в основному ночами, то перед тим, як лягати спати, руку потрібно обробити скипидарної маззю і зверху укутати рушником.

Важливо пам’ятати про те, що часте оніміння кінцівок – тривожний симптом, які не можна залишати без уваги. Подібний прояв може бути ознакою багатьох захворювань, і чим раніше почати лікування, тим більше шансів уникнути ускладнень і розраховувати на швидке одужання.

Залишити коментар