Риб’ячий жир при вагітності на ранніх термінах

Жінка, як тільки дізнається про те, що чекає дитину, а також в період підготовки до зачаття прагне вести здоровий спосіб життя. Ще в утробі матері в процесі формування органів і систем дитини можна поліпшити їх показники. Розглянемо риб’ячий жир при вагітності, його плюси і мінуси.

Риб’ячий жир

До основних цінним якостям жирів, видобутих з риб, науковий світ відносить які в них містяться омега-3 поліненасичені кислоти, а також в деякій мірі вітаміни А і Д. Історично склалося, що людство почало використовувати цей вид жиру в цілях запобігання розвитку рахіту, викликаного дефіцитом останнього.

У Радянському Союзі на урядовому рівні було закріплено профілактичні ініціативи вчених, пов’язані з гіпотезою про нестачі в раціоні поліненасичених жирних кислот. У навчальних закладах, у тому числі дошкільних, риб’ячий жир приймався дітьми в рідкому вигляді.

Зазначені жирні кислоти є дуже важливими, що впливають на здоров’я та розвиток людини. У риб’ячому жиру є докозагексаєнова і ейкозапентаєнова кислоти, які наш організм не вміє робити самостійно, що робить їх незамінними з необхідністю поповнення вживанням в достатніх кількостях.

Численні дослідження впливу риб’ячого жиру документально підтверджують наступне позитивний його вплив на організм:

 • захист серцево-судинної системи – первинна і вторинна профілактика;
 • великі дози здатні полегшити симптоми ревматоїдного артриту;
 • антидепресивний ефект.

Крім того, дослідники вважають можливим сприятливий вплив риб’ячого жиру на такі захворювання, як:

 • хвороба Альцгеймера;
 • алергії;
 • рак молочної залози;
 • макулодистрофія;
 • менструальні болі.

Для чого він потрібен вагітним?

Період, коли в організмі матері відбуваються процеси розвитку плоду, пов’язаний з появою дефіциту довголанцюжкових поліненасичених кислот. До цього призводить підвищений витрата накопичених запасів по мірі розвитку і росту дитини. З-за цього стає актуальним і досить часто рекомендованим вживання риб’ячого жиру жінками, що знаходяться в положенні.

На його використанні часто будується стратегія досліджень, спрямованих на запобігання післяпологової депресії, передчасного дозволу від плоду, недопущення прояву, що носить назву еклампсія, а також на отримання переваг наступного характеру для новонародженого:

 • збільшення маси малюка при народженні;
 • поліпшення розвитку мозку;
 • зменшення ймовірності розвитку коркового паралічу.

Крім вищевказаного, вчені стверджують, що при введенні прикорму дітям після шести місяців використання риби здатне стимулювати правильний розвиток імунітету. Ця особливість білою ниткою пов’язана з іншим ефектом: вчені помітили, що діти матерів, які вживають риб’ячий жир у процесі виношування плода, набагато рідше стають алергіками. Раннє надходження в дитячий організм омега-3 ненасичених жирних кислот захищає його від алергії.

Проте слід сказати, що в окремих випадках імунологи не рекомендують включати в раціон дітей до трьох років рибу і жир, у тому числі за умови наявності у батьків алергічних проявів. У будь-якому випадку, перш ніж здійснювати введення цих продуктів, необхідна консультація педіатра.

Існуючі обмеження

Під час прийому риб’ячого жиру в капсулах при вагітності повинні виконуватись рекомендації щодо вживання риби в загальному. Цей морепродукт є достатнім джерелом омега-3 поліненасичених жирних кислот, але при цьому велика вірогідність його забруднення метилртутью або многохлористыми дифенилами, які чинять негативний вплив на плід, що розвивається. Накопичення їх відбувається здебільшого в м’ясі, ніж жиру риб. Також не схильному рафінуванню риб’ячому жиру можуть міститися пестициди.

Виділимо загальні протипоказання прийому риб’ячого жиру вагітними:

 • функціональні порушення щитовидної залози;
 • ниркова недостатність хронічного перебігу;
 • сечокам’яна хвороба;
 • патології жовчного міхура;
 • активна форма туберкульозу легенів;
 • надлишок вітамінів – гіпервітаміноз.

Як приймати?

Курс риб’ячого жиру при вагітності на ранніх і пізніх термінах необхідно погоджувати з акушером-гінекологом. Денна норма повинна складати 300 мг. Перевагу краще віддавати капсулами, оскільки в такому випадку з дозуванням не заплутаєшся.

Добавку бажано приймати не на порожній шлунок. Спільне вживання з іншими вітамінами і мінеральними комплексами необхідно узгоджувати з лікарем. У разі появи будь-яких серйозних побічних ефектів, наприклад, дискомфорту, кровотеч, слід припинити прийом і проконсультуватися з лікарем.

Основні проводяться дослідження споживання вагітними риб’ячого жиру припускають, що ця добавка не призводить до прояву побічної дії за винятком деяких скарг на неприємні смакові відчуття.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що використання риб’ячого жиру при плануванні вагітності потрібно обговорити з лікарем, оскільки дозування для досягнення необхідного позитивного ефекту у всіх відрізняється. Крім того, аналіз і результати досліджень на предмет потенційної користі для матері та дитини від застосування риб’ячого жиру досить неоднозначні. Але все-таки медичні джерела одностайні в тому, що користі від його прийому набагато більше, ніж шкоди.

Залишити коментар