Ресторанне меню: як правильно вибрати страви?

Ресторан — це особливий світ зі своїми законами, умовностями і привілеями. Це місце, де ви, з одного боку, повинні не вдарити в бруд обличчям, а з іншого — отримати задоволення. І бажано не тільки гастрономічне. Як вибрати в запропонованому меню те, що буде їстівне, зручно у вживанні і не створить непередбачених складнощів?

Починати думати над замовленням необхідно, в деякому роді, з кінця: хто буде оплачувати рахунок? Якщо це належить зробити супутнику, а його фінансові можливості вивчені поки що недостатньо або просто викликають сумніви, краще почати з чогось недорогого. Немає нічого поганого в тому, що кожен заплатить за себе. У сучасному світі це прийнято і вже не вважається моветоном. Але першою запропонувати цей крок має жінка.

Класичний ресторанний замовлення складається з трьох страв, але все залежить від формату трапези. Приміром, до романтичної вечері навряд чи буде доречно перше страву типу солянки або борщу. В першу чергу замовляються холодні закуски і салати. Оскільки основне гаряче блюдо з м’яса або риби готується досить довго, їх теж зазвичай замовляють одразу. А ось з десертами поспішати не варто: для цього буде достатньо часу. Очікування солодкого дасть можливість продовжити трапезу та приємне спілкування, а також дозволить остаточно влягтися всьому, що вже з’їдено. Можливо, до подачі десерту ви зрозумієте, що з його замовленням ви поквапилися. Просто не доїдайте його! Ресторанний етикет наказує залишити хоч що-то на тарілках.

Що не варто замовляти на побаченні?

Якщо відносини тільки починаються і він вперше запросив вас у ресторан, вибір їжі ускладнюється. Ми перелічимо деякі страви, які варто в цьому випадку обійти своєю увагою.

Все, що містить кукурудзу

Навіть якщо ви дуже любите ці солодкі жовтенькі зернятка, утримайтеся від такого задоволення на побаченні. Кукурудза дуже підступна і любить застрявати де завгодно, особливо між зубів. Якщо тільки ви відчули, що вона десь засіла, відбитися від цієї думки буде неможливо. Брати зубочистку і колупати в зубах при ледь знайомому чоловікові як-то вже зовсім незручно — доведеться бігти в туалет.

Буде ще гірше, якщо ви не відчуєте такої проблеми, зате її побачить він. Цей жовтий шматочок між зубів буде залучати його увагу весь вечір і залишиться найяскравішим спогадом про вас. Ми трошки перебільшуємо, але, повірте, зовсім трохи.

Суп

Можна подумати, ви прийшли сюди втамувати голод (навіть якщо це і так)! Ви ж не якась працівниця полів і городів, що потрапила в ресторан прямо з робочої зміни (навіть якщо це, знову ж, так і є). Крім того, їсти ложкою щось гаряче і рідке і вести при цьому невимушену бесіду буде вкрай важко. Замовляти перше блюдо на побаченні не рекомендується навіть чоловікові.

Рибу і курку, якщо це не філе

За цілком зрозумілою причини: їх доведеться їсти руками, і це буде виглядати не дуже привабливо. Можна, звичайно, длубатися виделкою, але так робити не прийнято.

Лобстера

Навіть якщо кавалер виявився явно не бідний і наполягає на дорогому вечері (та й коли ще доведеться спробувати!), лобстерів краще обійти стороною.

Поїдати цей делікатес доведеться жирно, складно і малопривабливим. Та й в цілому — задерикувато рвати клішні і з присвистом смачно висмоктувати ракообразную плоть краще не на побаченні, скільки б це задоволення коштувало. У цю ж категорію потрапляють краби, устриці, молюски та інші морепродукти, мають складні відносини з ресторанним етикетом.

Плов, паелья

І все інше, що може розсипатися на стіл по дорозі до рота.

Салат

Ні-ні, салатики замовляти можна і потрібно, але не варто робити замовлення з одного салату. Кавалер вирішить, що ви схильні до повноти і вважаєте кожну калорію. Або ж подумає, що ви вважаєте його малозабезпеченим. Або ще що-небудь підозріле за вашою адресою. У будь-якому випадку це виглядає неприродно, а крім того, жувати салат просто нудно.

Обережно: короткий меню!

Якщо ви відкрили меню і побачили, що в кожній категорії запропоновано не так вже багато позицій, значить, все буде дорого і навряд чи попадеться щось рятівне-знайоме. В особливо просунутих в плані маркетингу закладах цих позицій на кожній сторінці ви знайдете рівно сім. Це є не постижимая простими смертними маркетингова таємниця, але завдання ресторану в цьому випадку очевидна: вони хочуть змусити відвідувача замовити щось нове, відмінне від звичних смакових поєднань і, зрозуміло, за більш високою ціною.

Від дорогого до «дешевого»

Найдорожчі страви стоять на перших позиціях меню не просто так. Здавалося б, яка різниця, яка ціна варто вгорі — я-то буду брати те, що мені по кишені! Виявляється, різниця є. Пройшовшись очима по стовпчику цифр і жахнувшись вартості лобстера за кілька тисяч рублів, ми вже набагато спокійніше сприймаємо на цьому тлі вартість стейка в половину цієї цифри. Хоча, якби побачили її відразу, жахнулися б набагато менше. Укладачі меню недарма їдять свій хліб.

Як апетитно виглядає!

Фотографія біля назви страви — ще один момент, який може змусити зробити нав’язаний, чужий вибір. Ресторанна практика показує, що якщо знімок їжі є не біля кожної позиції, то обділені увагою фотографа страви замовляються набагато рідше. Чи потрібно говорити, що рекламувати ресторатор буде те, що продати набагато вигідніше? І далеко не факт, що це збігається з бажаннями відвідувачів. Тому в першу чергу зверніть увагу на текст без картинок. Можливо, саме там ви знайдете щось собі до душі.

Якщо є можливість ознайомитися з меню закладу заздалегідь, наприклад, на сайті, варто нею скористатися. Це дозволить в спокійній обстановці вибрати декілька підходящих за всіма параметрами страв. Вони не повинні бути тягучими, рідкими і загрожують поставити пляму на одяг або скатертину. Їжа повинна бути такою ж легкою, романтичною і цікавою, як застільна бесіда під час вечері і її можливе продовження.

Залишити коментар