Прикореневе мелірування: як не зіпсувати волосся?

Знавці кажуть, що бути блондинкою – важка праця. І дійсно, якщо на темному волоссі відрослі корені не так кидаються в очі, блондинкам доводиться «важко» вже через півтора місяця після чергового освіження кольору, особливо якщо рідний відтінок волосся виявляється істотно темніше фарбованого.

Останнім часом у салонах з’явилася тенденція не фарбувати всю довжину в радикальний білий колір, а робити мелірування або брондірованіе. Але навіть при тому, що це, здавалося б, сама натуральна, максимально природна техніка, вона вимагає певної підтримки.

Прикореневе мелірування доведеться робити постійно, або в салоні, або самостійно, в домашніх умовах. Часте мелірування прикореневого типу допоможе вам завжди залишатися чарівною, не травмуючи кортекс волосся по довжині постійними осветлениями.

Коли пора освіжити колір?

Розпізнати необхідність здійснити процедуру мелірування коренів вам допоможе вірний друг – дзеркало. Саме він підкаже вам, коли пора зайнятися фарбуванням. В техніці прикореневого мелірування, так само, як і в стандартному фарбуванні даного типу, традиційно використовується фольга.

Але зачіпаються при цьому виключно коріння локонів, а кінчики їх залишаються недоторканими. Так само, як і при звичайній процедурі, волосся згортаються в джгутики і закріплюються шпильками. Фарбування відбувається блоками, за попередньо розділеним зонам. «Штопання» можна також проводити гострою стороною кисті для фарбування, або гребінці на довгій ніжці.

Природно, виконати таке мелірування самостійно у вас не вийде. Для цього необхідна стороння допомога, і дуже бажано, щоб людина, яка буде проводити вашу фарбування, був хоча б мінімально знайомий з самою методикою. Але робити це не рекомендується через складність процедури.

Крім того, деяким жінкам потрібно подальше тонування, особливо якщо рідного пігмент виходить рудуватим або брудно-жовтим. Обиватель, без мінімального досвіду роботи в колористиці, навряд чи зможе впоратися з таким завданням.

Завдяки прикорневому мелірування волосся ви можете щомісяця домагатися ефекту, ніби тільки що вийшли з салону краси зі свіжим фарбуванням по всій довжині. При цьому ваша шевелюра не буде страждати від агресивного хімічного впливу окислювачів і пудри. А адже саме у блондинок можна помітити посічені, слабкі і тонкі кінчики волосся, які практично ніяк не можуть бути вилікувані.

Якщо говорити про чистий блонд, то з часом його власниці також краще почати робити часте прикореневе мелірування. Воно створить ефект рівного, але максимально природного світлого відтінку, при цьому довжина волосся, знову ж таки, буде недоторканою. Однак це особиста справа кожної жінки. Деякі віддають перевагу виключно рівний відтінок від коренів до самих кінчиків.

Як зробити якісне прикореневе мелірування?

 • Зверніться до перукаря. Бажано, щоб майстер володів великим досвідом роботи в колористиці, і міг підібрати ідеальний відтінок. Крім того, його робота повинна бути дуже акуратною: одне незручне рух – і мелірування безнадійно зіпсовано;
 • Вибирайте тільки хороші барвники. Дешева побутова фарба забезпечить вам не тільки несподіваний результат, але і сильно зіпсує локони. Не варто побоюватися тільки за кінчики волосся. Незважаючи на те, що вони дійсно є більш чутливими і вразливими до хімічних складів, низькоякісна фарба може «перекрити кисень» і коріння, що обернеться для вас ще гіршими. Витончення фолікулів і цибулин призведе до дифузної алопеції (випадання волосся), яку не так вже просто вилікувати;
 • Погоджуйтеся на послугу прикореневого мелірування в домашніх умовах, тільки якщо повністю довіряєте обраному стиліста. Подруга, мама або сестра навряд чи можуть впоратися з таким складним завданням, не маючи до неї ні навичок, ні якого-небудь досвіду;
 • Проводьте процедуру фарбування кожні 1,5-2 місяці;
 • Обов’язково використовуйте якісні засоби для догляду. Серед блондинок особливою популярністю користуються шампуні і кондиціонери з нейтралізатором жовтизни, а також маски, еліксири і флюїди, відновлюють пошкоджене волосся по всій довжині.

Деякі жінки скаржаться, що після прикореневого мелірування, їх кінчики все ж різняться по відтінку зі «свіжими» корінням. Що ж, цей ефект абсолютно природним і доцільним, особливо якщо фарбування виробляється у різних майстрів і різними фарбами.

Але навіть у цьому випадку різниця не настільки істотна, як при відростанні натурального кольору. Крім того, цього можна уникнути, якщо вибрати одну, постійну фарбу, і довіряти свої волосся тільки одному майстру.

Діємо згідно загальноприйнятої технології

Щоб виконати красиве мелірування біля коріння, перукаря потрібно озброїтися спеціальною кистю-щіткою для фарбування, пудровим пігментом і фольгою.

Як правильно робити прикореневе мелірування?

 • Для початку необхідно визначитися з фарбою. Виберіть оптимальний її колір і відтінок, розмішайте в потрібних пропорціях з окислювачем (процентне співвідношення підбирається з урахуванням «рідного» кольору, а також шуканої інтенсивності освітлення);
 • Якщо фарбу підбирає кваліфікований фахівець, він може додати в неї микстон (коректор), після чого отриманий відтінок вийде незвичайно красивим і унікальним;
 • Посуд для змішування фарби повинна бути строго пластикової, і ні в якому разі не металевою;
 • Далі підбирається довжина фольги. Вона також повинна відповідати поточній довжині пасма волосся клієнтки. Якщо волосся мають довжину 20 см, то фольга (з запасом) повинна бути 10 см в довжину. Кінчики пасом при цьому залишаються зовні і не загортаються;
 • Зонування голови – невід’ємний етап будь-якої техніки мелірування, колорування та брондирования. Зазвичай перукарі ділять голову на три зони: серединна, права бокова ліва бічна;
 • Фарбувати коріння традиційно починають знизу вгору по заздалегідь розмічених зон;
 • Скроневі (бічні) частини забарвлюються в останню чергу, і знизу вгору;
 • Деякі майстри воліють змочувати прикореневу область для більш легкого поділу і набору пасом;
 • Локони фарбуються в такій техніці: під пасмо поміщається фольга, самі волосся попередньо поділяються технікою «штопання». Відокремлені локони змащуються фарбувальним складом і підвертаються другою стороною фольги;
 • Пасма, загорнуті у фольгу, додатково фіксуються шпильками;
 • Склад витримується до 50 хвилин, але не більше;
 • Фарбу змивають теплою водою з шампунем, нейтралізує жовтизну.

Щоб перш пофарбовані волосся не дуже контрастували з освеженными корінням, перукарі роблять так звану «стяжку кольору».

Коли робити часте мелірування? Якщо ви – яскрава блондинка, подкрашивайте коріння раз в 1-1,5 місяця. Якщо ж ваш попередній відтінок вийшов ближче до натурального русому з «вигорілими» акцентами, ви можете дозволити собі більш тривалий «перерва» між фарбуванням. Головне, щоб відросле волосся не надто очевидно відрізнялися від довжини.

Техніка прикореневого мелірування для блондинок – метод, що дозволяє постійно залишатися оновленої, свіжою і доглянутою, без необхідності псувати волосся по всій довжині. Якщо ви вже зважилися на таку зміну зовнішності – зверніться до професіонала. Будьте красиві!

Залишити коментар