Приготування кави в кавоварках: гейзерній, крапельній

Більшість любителів кави на питання про те, як готувати каву – розкажуть про кавомашину. Ця думка не позбавлена підстави, адже в хорошій кавоварці, напій виходить справді смачним. В кавомашині мелені зерна заварюються водою, яка досягла градуса кипіння, але не кипить.

Тим самим виключається категорично заборонена операція при варінні кави – її не можна кип’ятити!

Правильний вибір зерен і фільтра для кавомашини

Для приготування кавового напою потрібно приділяти пильну увагу вибору кавових зерен, так як це краще зберігає смак та аромат. При відкритті вакуумного пакету з зернами його запах повинен вириватися з пакета. Навіть якщо попався лежалий продукт – його можна «врятувати». Зерна на сковорідці з товстим дном обсмажують протягом 15 – 20 хвилин з будь-яким видом рослинного масла, до появи кавового аромату.

Тільки якісні кавові зерна можуть бути запорукою прекрасного результату – підбадьорливого, ароматної кави.

Якщо кавоварка передбачає використання одноразового фільтра, то перевагу краще віддати фільтрів білого кольору – виготовлені із спеціального паперу. Жовті фільтри виготовляються з використанням целюлози, які можуть давати присмак дерева.

Якщо в машині багаторазовий фільтр, перш ніж заварити каву його необхідно прочистити.

Сітка фільтра швидко забивається кавовим осадом, що вплине на кінцевий смак – появи згірклості. Наявність осаду значно погіршить якість екстракції.

Як приготувати смачну каву в кавоварці?

Підготувавши всі необхідні інгредієнти, кавоварку необхідно налити холодну воду – літр. У чайник засипається 10 столових ложок грубомолотых зерен. Пропорції дуже важливі, оскільки зайва вода може зіпсувати смак напою – недостатньо аромату і фортеці. Бариста рекомендують готувати напій з розрахунку на чашку – одна чайна ложка мелених зерен.

За бажанням можна варіювати їх кількість: якщо потрібен неміцний напій, його кількість можна скоротити або, навпаки, збільшити. Поекспериментувавши можна обчислити ідеальне кількість кави в кожному конкретному випадку.

Натиснувши кнопку подачі води, потужний струмінь води зволожить зерна, вони настоятися і відвар почне поступово вступати в чайник. Не варто поспішати, необхідно щоб всі зерна піддалися обробці гарячою водою і рівномірно зварилися, екстракти кави можуть экстрагироваться нерівномірно. Після закінчення варіння – колбу необхідно струсити.

На цьому приготування напою не закінчено – необхідно його правильно подати. Розливати каву необхідно попередньо підігріті і висушені чашки. Холодна чашка може знищити аромат і смак навіть самого професійно звареного підбадьорливого напою.

Еспресо, американо, капучіно

Кожна кавоварка варить свій ароматний кави. Краплинні або фільтраційні кавоварки приготують американо.

Сам напій готується за рахунок повільного проціджування окропу через фільтр з меленою зерном, напій надходить в чашку краплями, з-за чого аромат напою найбільш сильний.

Ріжкові кавоварки приготують знаменитий еспресо – це знаменитий і завоював
любов мільйонів кави.

Кавоварки гейзерного типу приготують міцний, але не дуже ароматний напій. Комбінована кавоварка – одна з найпростіших у використанні, т. к. робить все сама.

Кава в гейзерній кавоварці: як готувати?

Для приготування воістину підбадьорливого напою з використанням гейзерній кавомашини, рекомендовані пропорції: 6 г меленої кави на 50 мл води. Особливість гейзерних машин – активація роботи тільки після повного завантаження, тому вода в такому приладі повинна бути завжди на максимальній позначці.

Сам прилад складається з 3 частин:

  1. нижня – ємність для води, та це ж частина нагрівається електродвигуном або за допомогою газу;
  2. середня – нагріваючись, вода під паровим тиском піднімається в цю частину, куди і засипаються зерна грубого помелу, який попередньо утрамбовується з подальшим очищенням країв фільтра від залишків порошку;
  3. за тим же фізичним законам готовий напій піднімається у верхній резервуар, звідти і розливається по чашках.

Гейзерні машини можуть бути електричними (більш сучасні) або ж газовими, тоді їх необхідно ставити на повільний вогонь. Довівши суміш до кипіння, вогонь повинен зменшуватися, якщо це електрична модель – процес проходить автоматично. Після перетікання всього окропу в верхню частину, прилад вимикається, а міцний кава готова.

Приготування та подача кави ціла наука, це мистецтво. Дотримання всіх правил, нюансів і правильний вибір інгредієнтів може гарантувати чудовий результат, не гірше, ніж у професійного бариста.

Залишити коментар