Посадка кавунів на розсаду

Раніше існувала цілком стійка думка, що кавуни реально виростити тільки в умовах жаркого клімату. З-за цього більшість своїх аграріїв відмовлялися від культивування подібної культури, вважаючи за краще купити пару-трійку ягід на ринку, і наїстися вдосталь.

Нині ж існує понад півсотні сортів, які адаптовані буквально до будь-яких погодних обставин, але тільки за умови дотримання правил їх пророщування та виходжування в цілому. Як і у випадках з іншими городніми культурами, здорова розсада кавунів – це запорука смачного, корисного і безпечного врожаю.

Загальні правила посадки

Перед тим як вами буде розпочата посадка кавунів на розсаду переконайтеся, що на вашій ділянці для них є підходяще місце:

  • Кавуни сідають на південно-східних або південних грядках з гарним провітрюванням;
  • Грунт повинен бути з нейтральною кислотністю. Ідеально, якщо він буде супіщаним або повністю піщаним. Восени його потрібно перекопати, попутно вносячи органічні і мінеральні добрива: деревну золу і доломітове борошно, приміром;
  • Неприпустимо близьке розташування грунтових вод, оскільки вони можуть завдати непоправної шкоди складній системі коренів ягід, що йде на 1 в глибину;
  • Перед тим як почати садити кавуни, потрібно подбати про створення високих гряд (висотою не менше 15см). Це забезпечить посадкам оптимальне прогрівання сонячними променями і захист від застою води;
  • Можливо, вам стане в нагоді той факт, що баштанні прекрасно ростуть і плодоносять на компостних і гнойових купах, а не лише у відкритому грунті;
  • Неприпустимо кілька разів поспіль садити ягоди на тому ж місці. З ними важливо дотримуватися правила сівозміни;
  • Якщо дозволяють кліматичні умови, то кавуни можна висівати відразу у відкритий грунт, тільки правильно вибрати сорт або гібрид. Садити допустимо тільки тоді, коли земля добре погрелась на 10 см в глибину, а після проростання насіння зробити перше проріджування. Після того як на посівах з’явиться 4-я пара листочків, їх проріджують, залишаючи найсильніші.

Технологія вирощування розсади

Посадка арбузов, кавунів і динь на розсаду починається в перших числах травня, і вона виправдовує себе тільки в разі швидко закінчується літа. В іншому ж варто знати, що паростки баштанних вкрай погано переживають пересадку, і для нормального росту їм потрібно специфічний складовою грунт.

Останній робиться з 5-ти літрів садової грунту, 100 г подвійного суперфосфату, невеликої кількості доломитной борошна, 50 г сірчаного калію і селітри. Насіння закладаються в горщики ємністю не менше 0,3 літра.

Особливості догляду за розсадою

Перед тим як почнете садити кавуни на розсаду, обов’язково прогрійте насіння сухим або вологим способом, але ні в якому разі не робіть на них навіть самих мінімальних надрізів. Спочатку посадковий матеріал висівається в пісок, а після проростання перевалюється в транспортувальні горщики і відправляється в теплицю (під плівку). Там їм належить пробути близько тижня.

У цей час важливо оберігати їх від заморозків, і забезпечувати 12-ти годинний світловий день. У непогожу погоду розсаду потрібно досвічувати фитолампами, а після утворення трьох повноцінних листочків – підгодувати коров’яком і мінеральним добривом.

Посадка підрослих арбузов у відкритий грунт стартує тільки в середині червня, коли будуть повністю виключені різкі температурні скачки і навіть самі мінімальні заморозки. Після появи у арбузов перших батогів обов’язково підгодуйте їх коров’яком куряком (коров’ячий і курячий послід відповідно), розведеним у воді.

Обов’язково то підживіть розсаду супефосфатом, з таким урахуванням, що наступного разу підживлення кавуна відбудеться вже на стадії формування зав’язі. Тоді в лунки потрібно буде внести калійне або фосфорне добриво.

Варто зауважити, посадка і догляд за посівами в піщаному відкритому грунті трохи відрізняється, і для отримання солодкого і смачного кавуна грядки слід поливати нечасто, і витрачати на це три відра на кв. м. площі. Коли культура зацвіте, періодичність частішає, і складає пару і більше разів на тиждень. Початківці городники часто здійснюють одну й ту ж помилку: поливають баштан в період утворення ягід. Це в корені невірно, оскільки зав’язь незмінно починає гнити.

Незалежно від того, чи відбувається вирощування розсади в теплиці, імпровізованому домашньому парнику або відкритому грунті, їй потрібна стабільна температура, рівна не менше ніж 25-ти градусів тепла. Якщо передбачається похолодання, баштан доцільно прикрити поліетиленом, не забувши захистити її від конденсату. З цією метою під плівку додатково кладеться марля або спеціальний матеріал.

Тонкощі розсади

Щоб отримати відмінний урожай, насіння динь і кавунів повинна бути не більше трьох років. Занадто свіжі насіння погано порастают і приживаються, практично не переносять пересадку і температурні коливання. Добитися майже 100%-й схожості можна шляхом попереднього замочування посівного матеріалу в гарячій воді.

Пророслі насіння можна садити відразу в теплицю, і робити це в перших числах травня. У такому разі парник рекомендується провітрювати, а саму розсаду підгодовувати коров’яком, розведеним з водою в співвідношенні 1:8. Для утворення великих ягід, додаткові батоги без зав’язі варто обрізати, але ніяк не прищипувати.

Розсада в умовах будинку

Якщо вам не доступна посадка насіння в тепличному або відкритому грунті, розсаду можна отримати і в домашніх умовах. Оскільки у дорослого кавуна досить сильна і система коренів, йому знадобиться значна і непрозора тара, розмірами мінімум 50*50*30.

Щоб вже в цьому році у вас в будинку виросли соковиті і солодкі ягоди, краще купити готову родючу землю, насичену потрібними мікроелементами. Обов’язково додатково збагатите грунт вапном, домагаючись її нейтралізації, а насіння протримаєте в гарячій воді до прокльовування. Потім їх потрібно буде заглибити в грунт на 3 см, а горщики поставити на підвіконня з закритими рамами. Неприпустимі перепади температури в бік похолодання і переувлаженность посівів.

Якщо в 2016 і кожному наступному році планується домашнє подзимнее вирощування баштани, доцільно придбати спеціальні фитолампы. Тоді догляд за посівами зведеться до періодичного підгодовування сиропом фосфором, азотом і фосфором, надання опор зростаючим плетям і оборачиванию з’явилися ягід в марлю.

Багатих і смачних вам врожаїв!

Залишити коментар