Пиття після тренування: користь і шкода для організму

Люди, які займаються спортом, часто чують від своїх тренерів, що не можна пити воду під час і відразу після фізичних навантажень. Здавалося б, спрага – це те, що людині потрібно вгамовувати одразу ж, коли вона виникла. Але, виявляється, є інші аргументи.

Таким чином, можна довго сперечатися про те, чи можна пити воду після і під час тренування. Разом з тим, є інші рідини, які дозволяється вживати – вітамінні і протеїнові коктейлі. А кого-то питання поживності і зовсім не хвилює, і вони хочуть знати, що не заборонено чи після занять спортом пити пиво.

Вода буває різна

І все ж, чому спортсмени вважають, що після тренування воду пити не можна?

З тренерами, які забороняють вживати воду під час і після тренувань, згодні й багато лікарі. Справа в тому, що рідина має здатність швидко всмоктуватися в кров, що спричиняє збільшення об’єму останньої. В силу цього, зростає навантаження на серце, яке має «прокачувати» кров, а вона у нього і без того чимала під час заняття людиною спортом.

Під час тренування основна робота виконується м’язами, тоді як органи, в першу чергу, шлунок, нирки, знаходяться в цей період в стані спокою.

Випивши воду відразу після фізичних навантажень, ми змушуємо їх різко включитися в роботу. Це чинить негативний вплив на них, людина може відчути себе погано.

Не встигнувши почати функціонувати, як годиться, нирки можуть не впоратися з об’ємом рідини, вона залишиться в організмі, на тлі чого може знизитися рівень натрію (ця хвороба називається гипонатремия), а без нього органи і системи не можуть повноцінно працювати.

Шкідлива і холодна вода під час тренувань і після них, причому протягом кількох годин. Вона провокує звуження кровоносних судин, сповільнюючи кровотік. При регулярному такому негативному впливі розвиваються хвороби серцево-судинної системи.

Холодна вода може завдати шкоди і при ослабленому імунітеті. Всім відомо, що разгоряченное тіло дуже чутливий до температур більш низьким, ніж його власна. Це може обернутися на простудні, легеневі захворювання, аж до серйозних запалень.

Якщо пити воду під час тренування, буде аналогічний ефект.

Багато жінок не п’ють після тренування воду протягом 1 – 2 годин, пояснюючи це тим, що втрачений на занятті жир повернеться разом з нею, а цього допустити ніяк не можна.

Це оману. По-перше, з водою жир повернутися не може, тому що у воді він не міститься. По-друге, так, дійсно під час заняття спортом йде не тільки жир, але і вода, але не поповнювати її запаси в організмі – це злочин проти нього.

По-третє, вода і сама є посібником у питаннях схуднення, адже саме завдяки їй теж виводяться з організму жири. Тим не менш, випиваючи багато рідини відразу, ми дійсно можемо завдати шкоди організму.

З приводу прийому води до фізичних навантажень теж є обмеження – останній прийом повинен бути не менш ніж за годину до них. Прихильники теорії про те, що воду після тренування все-таки пити можна, кажуть, що вона дійсно повинна бути не холодною, а кімнатної температури або навіть тепліше, а її кількість має бути невеликим.

Протеїн

Про це речовині знає, мабуть, кожен спортсмен і активно його вживають, в тому числі, по закінченні занять спортом. А ось необізнана людина може задатися питанням про те, що таке протеїн, і навіщо його п’ють спортсмени після тренування.

Він являє собою найбільш відому і споживану спортсменами білкову добавку. Речовина є чистим білком, яким багаті м’ясо, риба, бобові, кисло-молочні продукти. Тільки поряд з білком в цих продуктах ми поглинаємо ще й вуглеводи з жирами. У свою чергу, протеїн жирів і вуглеводів не містить і дає людині тільки той елемент, який йому потрібен для розвитку.

Він може вживатися в двох цілях:

  • Збільшення м’язової маси. Тренуючись і одночасно вживаючи це речовина, спортсмени збільшують обсяг своїх м’язів. До речі, цього можна уникнути і застосовувати його тільки для підтримки форми. Для цього добова порція протеїну розраховується, виходячи з маси тіла. У багатьох спортсменів не виникає навіть питання про те, що можна пити після тренування. У їх випадку відповідь, як правило, однозначна — протеїн;
  • Схуднення. Як би дивно це не звучало, але з допомогою протеїну можна і схуднути. Від білка не утворюється жирових прошарків, і якщо збільшити відсоток його змісту в денному раціоні за рахунок зменшення вмісту жирів і вуглеводів, з часом можна позбутися від зайвих кг. При цьому речовина дозволить знайти красиве, підтягнуте тіло (якщо ви займаєтеся спортом, звичайно).

Протеїн буває декількох видів:

  • Швидкий. Його і вживають люди перед фізичними навантаженнями і після них. Він дуже швидко досягає тканин м’язів, насичуючи їх;
  • Повільний. Цей вид протеїну має більш повільне дію. Тим і пояснюється, що ні перед тренуванням, ні після неї його не п’ють. Його застосовують зазвичай на ніч;
  • Комплексний. Його приймають практично в тому ж режимі, що і повільний. Рідше п’ють до і після занять спортом.

Пиво

Деяких чоловіків, що йдуть ввечері зі спортзалу, спокушає ідея зайти з друзями в бар, але від цієї затії може вберегти вчасно заданий самому собі питання про те, а чи можна після спортивного тренування пити таке висококалорійне пиво.

Можливо, іноді й виникає бажання після фізичних навантажень трохи розслабитися за келихом пива, але робити цього не варто і ось чому.

Тренування – це серйозне навантаження для всього організму, так само, як і прийом алкоголю. Крім того, воно зовсім не благотворно впливає на печінку, що особливо відчувається після занять спортом.

Не секрет, що цей напій сприяє зневоднення організму, чого не можна допускати.

І найголовніший аргумент. Пиво містить жіночий гормон естроген. Під час тренувань організм чоловіка виробляє тестостерон. Естроген просто нейтралізує дію тестостерону, звівши нанівець всі зусилля в спортзалі. Так навіщо тоді взагалі було туди йти?

І все ж з питання прийому рідини до і після фізичних навантажень, консенсус є.

Дуже корисно вживати зелений чай. Можна також заварювати несолодкий чай з ягодами. З цим згодні обидві «сторони».

Залишити коментар