Пікіровка розсади баклажанів

Весняне вирощування розсади різних садових культур дозволить вам прискорити отримання врожаю. Часто від того наскільки якісно підготовлена розсада до посадки у відкритий грунт залежить майбутня врожайність садових культур. Правильна підготовка розсади передбачає пікіровку, яка полягає в пересадці молодих рослин в окрему ємність з обрізанням у паростка основного кореня.

У цій статті ми розповімо вам, як провести пікіровку баклажан, що дозволить вам у подальшому отримати відмінний урожай при вирощуванні цієї садової культури в теплицях і відкритому грунті.

Правила пікірування баклажанів

Пікіровка баклажан і інших томатів дозволяє уникнути надмірного загущення висаджених саджанців, що призводить до проблем з ростом і до нестачі харчування для молодих рослин. Пересаджений в окрему ємність саджанець отримує максимально можливе харчування, а відповідно його зростання активізується.

Прищипування кореня дозволяє активізувати поява бічних відростків, що збільшує кореневу систему і покращує живлення рослин.

Необхідна пікіровка баклажанів

Часто можна почути думку про те, що баклажанів пікіровка не потрібно. Подібне пояснюється тим, що коренева система у цій садової культури досить слабка, і вона насилу переносить пересадку. Однак якщо спочатку садівники не можуть висаджувати розсаду в окремі ємності, тоді така густа посадка призводить до того, що з’являється чорна ніжка та інші небезпечні захворювання саджанців. Тому, якщо у вас є можливість відразу ж висаджувати насіння в окремі ємності, то проводити пікіровку баклажан не потрібно. У всіх інших випадках рекомендується проріджувати цю культуру і проводити підрізування основного кореня.

Пропонуємо вам досить прості правила пікірування розсади баклажанів, що дозволить провести цю процедуру максимально швидко, а відразу ж після її проведення саджанці швидко візьмуться зростання.

  • Розсаду, як тільки з’являться перші паростки, необхідно перенести в тепле і добре освітлене місце. У перші 7 днів після появи перших паростків максимальна температура повинна бути не вище 18 градусів. По закінченні тижня температуру необхідно підняти до 22-25 градусів тепла.

Не забувайте про те, що розсаду необхідно повертати різної стороною до сонця.

  • Полив рекомендується помірний, не частіше ніж один раз на тиждень. Використовуйте для поливу теплу воду, яка відстоювалася протягом доби.
  • За кілька днів до передбачуваної дати пікіровки молоді рослини необхідно додатково підгодувати розчином кальцієвої селітри. Щоб приготувати таку підгодівлю необхідно одну столову ложку селітри розвести в 10 літрах води.
  • Пересадка і пікіровка баклажан виконується з появою другого повноцінного листочка. Зазвичай подібне відбувається на 20-30 день після посіву. В окремій літературі можна прочитати рекомендації проводити пікіровку при появі п’яти повноцінних листочків. Проте слід сказати, що в даному випадку приживлюваність таких рослин істотно знижується.

Як виконується пікіровка?

За кілька годин до пікірування розсади необхідно рясно полити, що дозволить в подальшому з легкістю відокремити грунт від коренів. Пересаджувати сіянці можна в будь-яку відповідну за розміром тару. Це можуть бути різні пластикові стаканчики, всілякі форми або ж виконані своїми руками стаканчики з паперу. Оптимальний діаметр горщика 10 сантиметрів.

Пропонуємо вам алгоритм проведення пікіровки:

  1. Використовується ємність необхідно заповнити земляною сумішшю і пролити живильним розчином, який готується з сечовини, золи та рідкого коров’яку.
  2. В центрі горщика робимо олівцем невелике поглиблення з діаметром 1 сантиметр.
  3. Росточок за допомогою невеликої лопатки акуратно дістається із загальної тари. Пам’ятайте, що виконуючи цю процедуру тримати росток необхідно через листя, а не стебло.
  4. Основний корінь акуратно підрізає, після чого молоді рослини занурюють у підготовлену лунку до сім’ядольних листків. Після чого саджанець акуратно прирыхляется землею.

На цьому пікіровка розсади баклажанів повністю завершена.

Правильний догляд за розсадою

Якщо ви хочете отримати відмінний урожай мало просто пікірувати саджанці, необхідно забезпечити їм якісний догляд. Саме про це ми і розповімо вам в цій частині статті.

Саджанці чутливі до відсутності сонячного світла, тому в перші дні після пікіровки необхідно забезпечити максимальний по тривалості світловий день. Рекомендується поставити горщики з розсадою на підвіконня. Але при цьому пам’ятайте, що допускати прямих сонячних променів не рекомендується, тому стаканчики потрібно накрити склом або папером.

Не слід допускати перезволоження грунту, так як це призводить до появи чорної ніжки та інших грибкових захворювань.

При вирощуванні баклажана рекомендується поливати розсаду один раз в п’ять днів. Внизу горщика незайвим буде виконати дренажний отвір. Поливати необхідно відстояною водою, яка має кімнатну температуру.

Якщо саджанець виглядає ослабленою, рекомендується провести його підживлення. Виконати таку підгодівлю можна спеціальним розчином, який готується з подрібненої яєчної шкаралупи, залитої гарячою водою. Отриманий розчин необхідно витримувати 5 днів, після чого акуратно полити їм саджанці. Таку підживлення рекомендується проводити вранці або ввечері. Як тільки температура повітря сягає 15 градусів розсаду баклажанів можна висаджувати у теплицю. Попередньо саджанці можна привчати до низьких температур, для чого протягом декількох хвилин провітрюйте приміщення, тим самим ви зможете загартувати вашу розсаду.

Займаючись вирощуванням цієї садової культури, пам’ятайте про те, що вона вимагає від садівника максимальних зусиль і відповідного догляду. Забезпечивши баклажанів відповідний догляд, ви зможете отримати в кінці літа відмінний урожай. Успіхів у вирощуванні цієї садової культури.

Залишити коментар