Пахистахис: догляд в домашніх умовах

Цю рослину було дуже популярно у колекціонерів квітів у XIX столітті, потім забуте і заново відкрито наприкінці 60-их — початку 70-х років XX століття. Багато хто вважає, що пахистахис потребує дуже скрупульозного догляду в домашніх умовах. Але насправді його можна віднести до кімнатним рослинам з середнім рівнем вимогливості.

Знайомтеся: кімнатний квітка пахистахис

Пахистахис жовтий – це чагарник родом з гірських лісів Перу і Мексики, де він досягає у висоту одного метра. У нас квітка відомий як досить низька рослина, що живе в горщиках. Зайве прагнення вгору можна запобігти за допомогою систематичної обрізки.

Листя у пахистахиса довгі, овальні і загострені, колір варіюється від білого до густо-зеленого, з легким блиском. На кінці пагонів утворюються золотисто-жовті приквітки у формі колосків, здатні досягати в довжину до 15 см. З-за краси і «краси» їх часто плутають з квітками, але справжні — білі квіти з’являються пізніше, з тим, щоб зникнути всього за два-три дні, в той час як жовті приквітки іноді залишаються на рослині до жовтня або навіть листопада. Пахистахис не пахне.

У той час як багато інших красиві представники флори найбільш привабливо виглядають в гордій самоті, присутність інших рослин пахистахису не шкодить – швидше, навпаки, він просто ідеально підходить для того, щоб разом з іншими «компаньйонами» рости у великому горщику або ящику.

Сусіди рослини не можуть бути занадто високими, щоб його не закривати. Коли пахистахис виявляється в тіні, золотисті колоски можуть позбутися свого гарного кольору. Крім того, занадто велика кількість щільно посаджених квіток підвищує вологість повітря до небажаних для пахистахиса значень.

Квітка пахистахис: правильний догляд в домашніх умовах

Що саме потрібно екзотичного гостя, щоб він комфортно відчував себе в наших будинках?

  • Місце «дислокації»

Рослина має стояти під променями сонця, не в темряві, але і не надто інтенсивному освітленні.

В період цвітіння рослини можуть реагувати на зміну місця скидання бутонів. У такому випадку потрібно дозволити їм звикнути до нового середовища проживання, після чого обрізати відмерлі пагони. Скоро з’являться нові квіти.

  • Температурний режим

Рослина добре переносить кімнатну температуру, але краще, щоб в зимовий час йому було тепліше – 18-20 градусів. При занадто низькою для нього температурі — близько 12-8 градусів — почнуть опадати листя.

  • Водний режим

З травня по жовтень слід регулярно поливати пахистахис теплою водою. У літній час, коли поверхня землі починає активно пересихати, потрібно перевіряти його стан, щонайменше, два рази в день.

Рекомендується часте обприскування, але тільки листя, без намочування колосків-приквітків. Взимку, коли квітки рекомендується забезпечити більш низькі температури, полив буде не таким важким – достатньо просто не допускати пересихання субстрату.

  • Підгодівля

З кінця весни приблизно за жовтень потрібно кожні два тижні підгодовувати «зеленого вихованця» азотними добривами. Можна використовувати слабкий розчин курячого посліду.

  • Розведення і пересадка

Один раз у рік, навесні, рослина повинна бути обрізане і пересаджено. В цей період необхідно особливо ретельно дбати про правильне його поливі. Після пересадки пахистахис слід помістити в тіні і протягом перших 6 тижнів не удобрювати. В якості грунту підійде звичайна земля або торф’яної субстрат. Горщики повинні бути добре водопроникними, на дно слід покласти трохи дрібного дренажу. Коригувати висоту рослини (прибирають приблизно 10 см) слід паралельно «переселення».

Якщо немає можливості або бажання вдаватися до повної пересадки, хоча б змінюють великий верхній шар субстрату.

Обрізаючи пахистахис в рамках догляду в домашніх умовах, можна заодно подбати і про його розмноження — отримати живці. З цією затією впорається навіть початківець квітникар. Для зрізання живців використовуються не верхні частини пагонів, а нижні, які не цвітуть. Такі «заготовки» повинні мати приблизно 8-10 см довжини, два нижні листки з них видаляються. В невеликих горщиках і ящиках з легкої і вологою землею вони вкорінюються досить швидко. Горщики з 1-3 живцями, вкриті плівкою, слід відправити в тепле, добре освітлене місце.

Хворіє і чому пахистахис?

Якщо це рослина поливати дуже бідно або воно знаходиться в надмірно холодному і вологому для нього приміщенні, відчуває себе красень не надто добре. Якщо ж забезпечити належний світлової та водний режим і в цілому правильний догляд в домашніх умовах, пахистахис рідко стає мішенню хвороб і шкідників.

З якими проблемами може зіткнутися квітникар?

  • Опадають квіти — причиною є надмірно низька вологість повітря. Потрібно це виправити, зокрема, поклавши в горщик вологий мох.
  • Листя втратили блиск, занадто бліді — такий негативний ефект є наслідком малої кількості поживних речовин. Слід забезпечити їх пахистахису в більшому обсязі, але так само згубно і перестаратися у своїх благих намірах.
  • Листя в’януть і обпадають — рослині не вистачає води. Можна поставити горщик у велику ємність з теплою водою (відро, таз) і дістати його тільки тоді, коли перестануть з’являтися бульбашки повітря.
  • Обпадає нижнє листя — рослині дуже холодно і для нього надто багато вологи. Потрібно перенести «вихованця» в місце тепліше і сухіше.

На замітку: варто купувати тільки густе, красиве рослина. Слід делікатно оглянути листочки: на них не повинно бути пошкоджень. Колосся ще не мають цвісти.

Пахистахис жовтий може прожити багато років. Рослина не так складно у догляді, як це уявляють собі багато квітникарі. Важливо тільки стежити за тим, щоб земля в горщику не пересихала повністю. В подяку за турботу ошатна, життєрадісна жовто-зелена «зовнішність» квітки здатна стати прекрасним акцентом в оформленні будь-якого приміщення.

Залишити коментар