«Но-Шпа» і алкоголь – чи можна приймати спільно, і чи ефективна «Но-Шпа» для лікування похмілля?

«Но-Шпа» є одним з найпопулярніших лікарських препаратів, що нерідко приймають для усунення больових відчуттів різної природи. Найбільш часто це засіб вживається жінками для зняття хворобливих спазмів під час менструації, а також особами обох статей при кишкових та печінкових кольках.

Під час прийняття спиртовмісних напоїв більшість лікарських препаратів виявляються під забороною.

Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що спільна дія алкоголю і активних речовин медикаментів може погіршити ситуацію, а також негативно вплинути на організм людини і викликати певні ускладнення. Крім того, в деяких випадках ліки, прийняті поряд зі спиртним, виявляються просто безглузді.

Щоб зрозуміти, чи сумісні алкоголь і «Но-Шпа», необхідно розібратися в механізмі її дії і зрозуміти, які побічні ефекти можуть бути викликані спільним прийняттям цих речовин.

Як діє «Но-Шпа» на організм людини?

Активною речовиною цього відомого лікарського препарату є дротаверину гідрохлорид. Він відноситься до групи спазмолітиків і вельми ефективно розслаблює гладку мускулатуру внутрішніх органів і судин. Лікарі використовують «Но-Шпу» у терапевтичній, хірургічній і навіть дитячій практиці, оскільки вона є одним із самих надійних і безпечних препаратів.

Крім того, сьогодні практично в кожній домашній аптечці є коробочка з цими ліками, адже в деяких випадках його можна застосовувати без призначення лікаря. «Но-Шпа» діє не тільки ефективно, але і достатньо швидко. Як правило, вже через 10-12 хвилин людина відчуває себе зовсім по-іншому.

Як вже зазначалося раніше, основною дією дротаверину є спазмолітичну, або міотропну. Одночасно з цим «Но-Шпа» розширює судини і знижує артеріальний тиск. В більшості випадків цей лікарський препарат застосовується одноразово для миттєвого купірування больового нападу. Тим не менш, іноді лікарі призначають дротаверин для курсового прийому.

Зокрема так буває при таких захворюваннях:

 • дисменорея у дівчат і жінок;
 • сечокам’яна хвороба та інші порушення роботи сечовидільної системи;
 • патології жовчовивідних шляхів, такі як холецистит, холангіт та інші;
 • гастрит та інші захворювання шлунково-кишкового тракту.

Коли людина змушена 2-3 рази на добу протягом тривалого часу приймати ліки, у нього мимоволі виникає питання, чи можна при цьому вживати алкогольні напої. Сумісність «Но-Шпи» і алкоголю – питання досить складне і вимагає детального розгляду.

Чи сумісні «Но-Шпа» і алкоголь?

«Шп», як і будь-який інший лікарський препарат, значно знижує свою ефективність, якщо поєднувати її з прийомом спиртовмісних напоїв. Однак приймати «Но-Шпу» під час вживання алкоголю категорично не рекомендується з іншої причини.

Прийому алкоголю, особливо в великих кількостях, завжди супроводжують певні токсичні процеси, які самі по собі є дуже серйозним стресом для організму. У цей період усі внутрішні органи та системи людини працюють в посиленому режимі, а будь-які патологічні процеси в них загострюються.

Як дротаверин, так і безпосередньо етиловий спирт, надають сильне розслаблюючу дію на м’язи, тобто знижують їх тонус. В деяких випадках це може бути навіть корисно, але надмірне зниження м’язового тонусу, якого можна досягти шляхом одночасного вживання великої кількості алкоголю і спазмолітиків, буває дуже небезпечно.

У самих важких ситуаціях людина просто перестає володіти своїм тілом, м’язи його більше не слухаються, тому він не в змозі змінити власне становище. Такий стан речей може вкрай негативно позначитися на здоров’ї чоловіка чи жінки і в деяких випадках навіть призвести до летального результату.

Звичайно, все це не відноситься до питання, чи сумісні дротаверин і невелика порція алкоголю. Безумовно, якщо випити одну пляшку пива або 50 мл горілки, а після цього прийняти таблетку, з вами не станеться нічого страшного. Між тим «Но-Шпа», як і більшість інших лікарських препаратів, може викликати певні побічні дії, а алкоголь, навіть його мала кількість, може їх посилити.

Які побічні ефекти викликає «Но-Шпа»?

Лікарські препарати на основі дротаверину, особливо в поєднанні з алкоголесодержащими напоями, можуть викликати наступні побічні ефекти:

 • нудота і блювання;
 • сильні головні болі;
 • запаморочення, шум у вухах;
 • діарея, запор;
 • алергічні реакції при індивідуальній непереносимості компонентів, наприклад, шкірний висип;
 • збільшення частоти серцевих скорочень;
 • безсоння;
 • надмірне зниження артеріального тиску;
 • млявість і підвищена стомлюваність.

Чи можна приймати «Но-Шпу» після алкоголю?

Оскільки «Но-Шпа» має певну ефективність при головних болях судинного генезу, її нерідко приймають на ранок після застілля, коли починають проявлятися всі ознаки похмілля. Нерідко при цьому даний лікарський препарат поєднують з энтеросорбентами і анальгетиками.

Одним з найпоширеніших рецептів для лікування похмілля є наступний: необхідно випити одночасно 6-8 таблеток активованого вугілля, 2 таблетки «Но-Шпи» і 1 аспірину. Всі ліки слід приймати один за одним, без перерв, і запивати великою кількістю звичайної негазованої води.

Якщо почати лікуватися за такою схемою вранці, ви зможете відчути значне полегшення вже через 30-40 хвилин. Якщо ж ви вип’єте всі ці ліки безпосередньо перед сном після вживання алкоголю, на наступний день ви не відчуєте жодних симптомів похмілля і будете почувати себе «як огірочок».

Сумісність «Но-Шпи» з іншими медикаментами є досить високою, адже дротаверин не применшує ефективності засобів, що входять в інші категорії.

Народні ліки, приготоване за вищевказаною рецептом, дійсно працює, оскільки кожен з його компонентів діє певним чином, а саме:

 • активоване вугілля виводить з організму шкідливі речовини, попередньо пов’язуючи їх у травному тракті;
 • «Но-Шпа» допомагає печінці і позбавляє від головного болю;
 • аспірин розріджує кров і знижує артеріальний тиск, посилюючи дію «Но-Шпи» в цьому напрямку.

Незважаючи на відносну безпеку і надійність такого лікарського препарату, як «Но-Шпа», у багатьох людей виробляється підвищена чутливість до його компонентів, внаслідок чого вони не можуть його пити.

Найбільш часто зустрічається ситуація, коли через 15-20 хвилин після прийому таблетки дротаверину виникає напад блювоти, а головний біль тільки посилюється, а не зникає. До того ж «Но-Шпу» не можна пити особам, що страждають від важких недуг печінки та нирок, а також тим, у кого спочатку низький артеріальний тиск.

Якщо ж ви нормально переносите це засіб, можете сміливо пити його після застілля з вживанням великої кількості алкогольних напоїв, щоб полегшити свій стан.

Між тим, як відомо, похмілля набагато легше попередити, ніж лікувати, адже в деяких випадках ніякі лікарські засоби не можуть допомогти остаточно позбутися його проявів.

Намагайтеся взагалі не пити алкогольні напої або звести їх вживання до мінімуму, і необхідність прийняття «Но-Шпи» та інших медикаментів для позбавлення від симптомів похмілля у вас просто не виникне. Будьте здорові, і дотримуйтесь помірність у всьому!

Залишити коментар