Ниючий біль у попереку, який віддає в ноги: причини

Біль у спині – надзвичайно поширене стан. Передбачається, що тільки 2 з 10 чоловік не страждали від них у той чи інший момент свого життя. У 90% випадків болю за своєю природою є механічними – через розтягнення або проблем з міжхребцевими дисками. Отже, ниючий біль в попереку: причини і профілактика.

Чому ниє поперек?

Термін ниючий біль в області попереку означає не єдину картину захворювання, так як в основі цього явища можуть лежати різні причини. Її можуть викликати психологічні тригери, і часто навіть немає ніякої видимої фізичної причини болю.

Переважна локалізація больового синдрому в поперековому відділі пов’язана з тим, що це найбільш завантажена секція хребетного стовпа. Тут мова може йти як про часті м’язових напругах і стресах, так і про грижу міжхребцевого диска. При цьому не слід скидати з рахунків і специфічні запальні зміни в області малого тазу.

По тривалості болю в попереку класифікуються як гострі, підгострі і хронічні. Хронічна біль передбачає збереження симптомів протягом більше трьох місяців. І все ж такий поділ умовно, оскільки ті, хто періодично страждають від настирливої болі в попереку, справедливо вважають характер своєї недуги хронічним.

Крім того, болі в попереку поділяють на дві групи — неспецифічні і специфічні. Багато постраждалі відчувають неспецифічні болі, тобто не пов’язані з яким-небудь конкретним пошкодженням хребта. Специфічні больові відчуття пов’язані з певними симптомами відповідного діагнозу, наприклад, з спондилолістезом, травмою хребта або грижею міжхребцевого диска.

Які причини призводять до болю в поперековому відділі?

Понад 80 відсотків випадків болю в попереку носять хронічний і неспецифічний характер. Проблеми часто виникають через перевантажень при важкій фізичній роботі або в результаті тривалого виконання однорідних рухів. Це може бути пов’язано і з малорухливим способом життя або сидячою роботою. Крім того, серйозною причиною виникнення ниючих болів у попереку може бути надмірна вага, коли м’язи спини та хребет відчувають зайве навантаження.

Більшість випадків специфічних болів є результатом подразнення нервових закінчень виродженими міжхребцевими дисками — так званої грижею. Поширеними причинами болю в попереку також виступають знос суглобів і дефекти хребта, включаючи його травми.

Ще одним джерелом ниючий біль у попереку, що віддає в ноги, вважається таке захворювання, як ішіас — запалення сідничного нерва. Воно бере свій початок в нижньому поперековому відділі, де знаходяться корені сідничного нерва, який тягнеться вниз по нозі. Якщо цей нерв отримує роздратування від пошкодження нервового корінця при грижі або шляхом механічного впливу від перевантаження натягнутих сідничних м’язів, болі в попереку відбуваються з типовою аурою в нозі.

Крім того, поперекові болі можуть бути спровоковані таким ревматичним захворюванням, як осьової спондилоартрит, а також запаленням хребців, міжхребцевих дисків або нервових корінців в результаті інфекції.

Більш рідкісною і серйозною причиною болів в області попереку може бути запалення різних органів, наприклад, нирок, сечового міхура, передміхурової залози, яєчників або матки. Не в останню чергу слід розглядати і метаболічні кісткові захворювання. Так, у жінок причиною ниючий біль в попереку після менопаузи може стати остеопороз.

Коли ви відчуваєте біль?

Багато людей скаржаться на ранкову скутість у спині, біль при повороті в ліжку в нічний час і після тривалого сидіння або за кермом. Крім того, деякі пацієнти не можуть довго стояти або сидіти, не відчуваючи болю в попереку.

Болить спина вранці

Багато різних причин пов’язані з болями в спині — від психосоматичних тригерів до захворювань м’язів і нервів, таких як езофагіт. Функціональні пояснення ранкових болю в попереку найчастіше пов’язані з переходом організму зі стану лежачи у вертикальне положення, коли міжхребетні диски після нічного відновлення при відсутності навантаження знову її відчувають, чинячи тиск на нервові корінці.

Больовий синдром при ходьбі

Ноги і стегна розглядаються в якості амортизаторів хребта. Це означає, що яскраво виражений остеоартрит стегна може напружувати хребет, порушуючи амортизуючу функцію. Особливо ці зміни відчутні при ходьбі, коли м’язи поперекового відділу швидко стомлюються, створюючи больові відчуття.

Що викликає біль в сидячому положенні?

Тут все теж пов’язане з навантаженням на міжхребетні диски, оскільки у випадку положення сидячи вона, як не дивно, найбільша. Якщо діяльність людини пов’язана з багатогодинним сидінням, в міжхребцевих дисках у результаті здавлювання порушуються обмінні процеси, що з часом призводить до їх пошкодження. В результаті ми маємо біль у попереку вже після години роботи за комп’ютером.

Профілактичні заходи:

  • Насамперед, необхідно позбутися від зайвої ваги.
  • Зберігайте правильну поставу в повсякденному житті.
  • Виключіть надмірні фізичні навантаження.
  • Скористайтеся комплексом спеціальних вправ для релаксації.
  • Тепло розслаблює м’язи, сприяє циркуляції крові і знімає в багатьох випадках біль.
  • Неспішні прогулянки на свіжому повітрі також дозволять зняти напругу.
  • Скористайтеся послугами масажних салонів.
  • При хронічній болю в попереку часто вдаються до комбінації психотерапії і лікувальних методів.

Таким чином, наша спина щодня переносить стресові навантаження. Крім того, хребет піддається природному зносу. Ймовірність появи болів в спині збільшується з віком, тому вже сьогодні слід подумати про збереження свого здоров’я.

Залишити коментар