Медикаментозне лікування шийного остеохондрозу

Хворобливі прояви в області шиї та попереку складають основний відсоток звернень за медичною допомогою, серед локальних болю в хребті. Основним чинником цих болів виступає остеохондроз. Найчастіше він виявляється, коли з’явилися серйозні ускладнення. Розглянемо медикаментозне лікування шийного остеохондрозу.

Особливості терапії захворювання

Дистрофічні зміни в суглобових хрящах шиї, втім, як і будь-яке інше захворювання, краще всього схильні коригуючій терапевтичного впливу на перших етапах розвитку. Основна їх причина пов’язана з віком, але мікротравми і підвищене навантаження на хребет можуть прискорити дегенерацію. Слабкість м’язового оточення, невеликі розміри і мала механічна міцність хребців шиї – ось основні причини підвищеної травматичної уразливості цієї частини хребта.

Компенсуючі та активне розростання тканин призводить до структурних змін в хребті. Саме тому так важлива рання нейтралізація запальних процесів. Лікування спрямоване на купірування болю, подальшу оптимізацію кровообігу і обмінних процесів в схильних до патології ділянках.

У випадках гострої стадії остеохондрозу, а також при сильних болях проводиться блокада, тимчасово відключає больовий рефлекс і поліпшує стан нервового корінця. Вона виконується місцевим введенням анестетиків або кортикостероїдів. Також досить ефективні комбінації з НПЗП, спазмолітиків, анальгетиків і вітамінів.

Місцеве лікування здійснюють за допомогою мазей на основі хондроїтину сульфату і глюкозаміну. Позитивним ефектом володіють і рефлексотерапія, мануальна терапія, масаж і лікувальна гімнастика. Прогрес цервікальної мієлопатії з посиленням неврологічних патологій і важкі прояви болю, які не піддаються консервативному лікуванню, допускають можливість застосування хірургічного втручання.

Медикаментозне лікування остеохондрозу шийного відділу хребта

Больові відчуття, що мають м’яку і середній ступінь тяжкості, припускають застосування консервативних методів терапії. Як правильно лікувати шийний остеохондроз? Однією з основних цілей застосування медикаментозного лікування є локалізація та припинення больового синдрому з початкових днів загострення. Численними дослідженнями підтверджено ефективність використовуваних в цих цілях нестероїдних протизапальних препаратів.

Тривалість терапії залежить від інтенсивності хворобливих проявів. В середньому час лікування медикаментами становить до 4 тижнів. При появі радикулярного больового синдрому знеболювання ґрунтується на звичайних анальгетиках та НПЗП. Для впливу на нейропатическую складову болю можуть застосовуватися антидепресанти і антиконвульсанти. Крім того, актуальним вважається комплекс НПЗП з міорелаксантами. М’язова тканина практично завжди бере участь у процесі, тому їх застосування виправдане з точки зору зниження термінів лікування.

Сучасні дослідження показали ефективність введення вітамінів групи В при купировании больового синдрому. Протизапальні препарати в поєднанні з вітамінами В давали кращий результат, ніж без них. Високі дози вітамінів впливають на відновлення пошкоджених нервів.

Медикаментозне лікування шийного остеохондрозу у жінок і чоловіків будується з використанням таких лікарських препаратів, як:

  • анальгетики – «Анальгін», «Кетанов»;
  • спазмолітики, міорелаксанти – «Мідокалм», «Спазмалгон», «Папаверин»;
  • НПЗП – «Ібупрофен», «Диклофенак», «Індометацин», «Ксефокам»;
  • кошти блокади – «Лідокаїн», «Новокаїн» і його суміші зі стероїдними гормонами;
  • комбінований препарат вітамінів – «Нейробион»;
  • антиконвульсанти – «Габапентин», «Прегабалин»;
  • судинорозширювальні препарати – «Вінпоцетин», «Кавінтон»;
  • сечогінні – «Фуросемід».

Медикаментозне лікування шийно-грудного остеохондрозу будується на зняття болю. У цих цілях застосовуються місцеві блокади і призначаються препарати протизапальної дії. В комплексі застосовуються також міорелаксанти, протинабрякові препарати і засоби, що стимулюють кровообіг.

Поради лікарів

Після медикаментозної терапії рекомендується якнайшвидше повернення до звичайної для організму активності. При цьому слід уникати напруги, пов’язаного з обраної позою, практикувати щоденні заняття лікувальною фізкультурою, навчитися розслабленню м’язів – аутогенным тренувань.

Підводячи підсумок, слід сказати, що остеохондроз шийного відділу хребта має у більшості своїх проявів прихований перебіг. І щоб не допустити негативних наслідків для організму, необхідно прагнути змінити свій життєвий стиль і надалі дотримуватися сприятливо впливають на хребет змін. Вони не настільки важкі — це контроль над своєю вагою, здоровий спосіб життя, що виключає куріння, зловживання алкоголем, а також раціональний підхід до обладнання робочого місця, масаж, лікувальна гімнастика і правильна постава. І звичайно, ніякого самолікування. Бережіть себе!

Залишити коментар