Масаж Зоган: особливості проведення

Зараз все більшого поширення отримав японський лімфодренажний масаж «Зоган». Перекладається він, як «створення обличчя». Інакше його називають «Асахі». Така техніка масажу була відома в Японії ще кілька століть тому.

Однак на час про неї забули, але знову згадали завдяки Хіросі Хісасі, що випустила книгу про техніку «Зоган». Сама вона навчилася масажу обличчя у своєї бабусі.

Що являє собою лімфодренажний сеанс?

Лімфодренажний масаж обличчя «Зоган» називають ще двухпальцевым, оскільки в процесі його виконання беруть участь всього два пальці – вказівний і середній (хоча деякі замість вказівного використовують безіменний, але це вже, кому як зручно).

Це дуже ефективний метод, і якщо правильно виконати всі етапи, то результат буде помітний вже після другого застосування.

Лімфодренажний масаж обличчя надає ряд впливів на особу:

 • Після його використання кістки черепа займають ідеальне положення. Тому це остеопатіческій або скульптурний масаж.
 • Крім того, в процесі масажу обличчя виявляється вплив на м’язи і сполучну тканину. Це сприяє поліпшенню їх структури, тому відбувається процес омолодження як мінімум на 7 років.
 • Шкіра добре реагує, коли її розтягують. Вона стає більш пружною і еластичною.
 • Відбувається вплив на лімфу. Для неї звільняються протоки, і вона просувається по ним. Від цього масаж обличчя має ще одну назву – лімфодренажний.

Спочатку здається, що вплив на особу є дуже інтенсивним. Однак під час масажу потрібно порушувати не тільки епідерміс, але і більш глибокі тканини. Щоб зберегти здоров’я і свіжість шкіри, їй потрібна достатня навантаження.

Особливості проведення

«Зоган» — це безболісна техніка, однак, щоб отримати хороший результат, необхідно застосувати силу, гарненько притискаючи м’язи. Виконувати лімфодренажний масаж можна і в домашніх умовах, але робити це потрібно дуже обережно. Перед тим як почати сеанс, шкіру слід добре очистити для звільнення проток, через які пройде лімфа.

Виконувати лімфодренажний масаж обличчя можна як з сидячого, так і з стоячого положення. При цьому в процесі роботи постава повинна бути ідеальною. Не можна спиратися головою об стіну чи інший предмет. Хоча деякі фахівці стверджують, що сеанс омолодження обличчя є більш ефективним при його виконанні з положення лежачи. Так м’язи «розтікаються» по всьому обличчю, тому їх набагато легше промацати й масажувати. Але кожен вибирає сам для себе оптимальне положення.

Виконується процедура з використанням спеціальної японської косметичної сметани, в яку додається бавовняне масло. Знайти такий засіб у Росії складно, та й коштує воно чимало. Тому багато жінок замінюють його молочком або пінкою для вмивання.

Протипоказання

Лімфодренажний масаж «Зоган» проводиться за рахунок сильного натискання на шкіру обличчя. Тому є певні протипоказання щодо його застосування:

 1. Захворювання лімфоїдних вузлів.
 2. Хвороби вуха, горла та носа (отит, гайморит, ангіна). Навіть при звичайному нежиті проводити процедуру не слід. Адже в цьому випадку з лімфою розноситься запалення по всіх протоках.
 3. Не завжди лімфодренажний масаж обличчя і тіла підходить для жінок, у яких місячні. Під його впливом може посилитися кровотеча, виділень стане значно більше. Потрібно поспостерігати за собою – якщо не відбувається ніяких змін, лімфодренажний масаж обличчя можна проводити.
 4. Хронічна втома. Японський масаж обличчя «Асахі-Зоган» може зменшити втому або ще більше збільшити її.
 5. Процедура може призвести до схудненню обличчя. Тому якщо воно і так дуже зле, то виконувати лімфодренажний масаж необхідно надмірно акуратно. Припинити сеанси потрібно відразу ж після перших ознак схуднення обличчя.

Лімфодренажний масаж обличчя «Зоган» повинен проводитися максимально акуратно. Не можна сильно тиснути на лімфатичні вузли, тому перед початком процедури слід вивчити, в яких саме місцях вони розташовані. Потрібно виконувати легкі натискання на лімфотік.

Основні вправи

Лімфодренажний сеанс для омолодження обличчя і тіла включає в себе ряд вправ, кожен з яких виконується за певними правилами:

 1. Розгладження зморшок на лобі. Необхідно з’єднати безіменні і вказівні пальці окремо на кожній руці і піднести їх до чола. Тепер потрібно провести ними від центру лоба до скронь, добре натискаючи на шкіру. Потім таким же рухом, але з меншою інтенсивністю натискання слід провести по щоках, від носа до вух, а від вух – до ключиць. Вправа повторюється 3 рази.
 2. Зменшення набряків під очима. Потрібно поперемінно працювати з обома століттями. До очей підносять середні пальці, лікті повинні бути добре розставлені. Подушечками пальців необхідно провести дугу від зовнішнього краю верхнього століття до куточка ока. Повторювати такий рух – 3 рази. Потім пальці піднімаються до скронь і утримуються в такому положенні декілька секунд. Після цього процедура повторюється з нижньою частиною очі.
 3. Корекція підборіддя. Лімфодренажний масаж обличчя зачіпає абсолютно всі м’язи. Для корекції підборіддя пальці обох рук розташовують у центрі нього, де є невелика ямка. На неї потрібно натискати протягом 3 секунд. Потім на пару секунд пальці прибирають, а після – знову натискають ними, але тільки в цьому випадку мізинцями піднімають перегородку носа.
 4. Розгладження щік. Пальці розташовуються під западинки біля ніздрів. Потім починається лімфодренажний процес – рух пальцями вгору-вниз від крил носа. Тепер пальці переміщуються до верхньої частини перенісся, і виконується погладжування всієї носової спинки. Вправа повторюється 3 рази.
 5. В процесі лімфодренажного сеансу масажу обличчя проводиться корекція положення щелепи. Для цього пальці розташовуються в ямки на підборідді, а від неї проводяться плавні, але досить інтенсивні натискання аж до очей. Приблизно на 3 секунди слід затримати руки біля очей, не припиняючи надавлювання. Вправа повторюється три рази.
 6. Лімфодренажний масаж обличчя сприяє зменшенню другого підборіддя. Для цього внутрішня частина долоні ставиться на підборіддя так, щоб пальці «дивилися» у бік вуха. Потім потрібно тягнути руку до козелка вуха, але потрібно спробувати захопити всі м’язи.
 7. Видалення носогубних складок. За допомогою лімфодренажного процесу масажу можна зменшити кількість зморшок в області обличчя. Великі пальці розташовують у ямку підборіддя, а всіма іншими обхоплюють ніс. Після цього руки розводяться від носа до скронь, при цьому потрібно посилено натискати на шкіру.

Потрібно врахувати один важливий момент: будь-яка вправа лімфодренажного масажу повинно завершуватися особливим прийомом. Подушечки пальців розташовуються між скронею і козелком вуха.

Потім проводиться рух по щелепним суглобів, лімфатичних вузлів шиї і аж до ключиці. Натискати на ці зони не слід. Завершальне рух має бути ніжним і розслаблюючим.

Лімфодренажний масаж обличчя – це ефективний засіб омолодження шкіри. Але він дасть результат тільки в тому випадку, якщо всі вправи будуть виконані правильно.

Залишити коментар