Майстер-клас: вчимося шити крісло-мішок своїми руками

Безкаркасне крісло – це невід’ємний атрибут багатьох сучасних інтер’єрів. Сипучий наповнювач робить бін-бег затишним – в м’якому кріслі зручно влаштуватися навіть самий неспокійний дитина. Воно приймає форму тіла людини, повторює всі його вигини.

Зробити крісло-мішок легко своїми руками, майстер клас допоможе розібратися з тонкощами.

Підготовка

Кількість тканини залежить від того, якого розміру буде ваш бін-бег. Освоївши майстер-клас, ви зможете пошити середніх розмірів крісло-мішок своїми руками.

Вам знадобиться 3,5 погонних метра тканини, ширина 150 см., Краще всього брати твк, сатин, бяз. Знімний чохол потрібно робити трохи більше – приблизно 3,6 м. Внутрішній мішок з гранулами повинен міститися в оболонку без складнощів.

Щоб крісло було міцним, до вибору матеріалу потрібно поставитися з відповідальністю. Він повинен бути якісним, приємним на дотик.

Вибирайте забарвлення так, щоб цей предмет гармонійно вписувався в загальний інтер’єр.

В якості наповнювача можна використовувати пінопласт вспінений. Крихта фракції повинна бути 3-5 мм. Також вам знадобляться дві блискавки потрібної довжини, ножиці, голка і нитки.

Найчастіше бін-бег складається з шести клинів однакового розміру, підстави і верху. Зробіть викрійки, щоб легше було підготувати деталі. Робіть відразу повнорозмірні лекала, тоді не доведеться потім витрачати час на перерахунок. У крайніх точках висота клина повинна бути 120 см, а ширина – 45 див. Зверху буде шестикутник шириною 18,2 см і заввишки 21 див.

Щоб зробити викрійку верху для крісла-мішка своїми руками, зігніть аркуш міліметрівки навпіл, а потім додайте одну половину малюнка. Виріжте лекало, а потім розгорніть лист – повинен вийти симетричний шестикутник.

Розкрій

Крок 1

Матеріал для внутрішнього чохла розкладіть на підлозі, «лицем» донизу. Прикладайте лекало так, щоб економно витрачати тканина. Для зручності викрійку можна приколоти булавками, щоб вона не зміщувалася. Обводите з запасом приблизно 1 см і тільки потім вирізуйте. За аналогією виготовте верх і дно. Тепер виконайте такі ж маніпуляції, щоб скроїти зовнішній мішок.

Крок 2

Можна приступати до зшивання деталей.

Починати потрібно з заснування:

  • Приметайте деталі один до одного, дотримуючись симетрію;
  • Шви можна прострочити на машинці і розгладити;
  • З’єднайте всі клини, прострочіть бічні шви, залишаючи 1 см, і загладьте праскою;
  • Останній шов поки робити не потрібно.

Крок 3

Виверніть виріб і відстрочити всі шви ще раз з лицьового боку. Це потрібно для того, щоб крісло-мішок було міцним. Крайні клини прострочіть по 40 см знизу і зверху. Виверніть заготовку на праву сторону і ушийте замок, підклавши спеціальну лапку.

Знову виверніть виріб навиворіт і приметайте верх до основи. Застібати блискавку не потрібно – тоді буде можливість просунути руку і щось підправити або підтягнути. Після того, як верхівка буде пристрочена, повыдергивайте всі зайві ниточки.

Крок 4

Приметайте підстава, стежачи за тим, щоб всі клини збігалися. Виверніть готовий чохол на праву сторону і зшийте деталі. Відкрийте блискавку і вставте внутрішній чохол. Тепер крісло-мішок «груша» практично готове.

Крок 5

Відріжте два кінця у пластикової пляшки, щоб вийшла широка труба. Відірвіть у мішки з наповнювачем для крісла-мішка паперовий куточок і вставити туди саморобну трубочку, скотчем примотав. Інший кінець просуньте в крісло і обережно засипте гранули, після чого можна застебнути блискавку.

Бін-бег для дітей

Дитяче крісло-мішок виготовляється за аналогією. Тканина для зовнішнього чохла повинна бути особливо міцною і практичною.

Бажано вибирати матеріали, які легко миються і чистяться. І, звичайно, бін-бег повинен бути барвистим і яскравим. Такий атрибут у дитячій кімнаті не залишить байдужим жодну дитину.

Для зручності можна пришити до нього ручку.

Виріжте деталь відповідного розміру і складіть навпіл, зробіть шов на машинці. Ушийте ручку для перенесення крісла бін, заклавши її між частинами мішка.

Сподіваємося, власноруч пошитий мішок принесе масу задоволення вам та вашим дітям. Вдалого вам рукоділля!

Залишити коментар