Лишай при вагітності – види захворювання, небезпека для плода

Час вагітності – це особливий період у житті жінки. Вона готується стати матір’ю, у неї відбуваються зміни у свідомості і в організмі. Імунітет знижується – інакше плід буде сприйматися чужорідним тілом та відторгатися.

Загострюються хронічні захворювання, патогенні мікроорганізми отримують можливість активно розмножуватися – для них створюються сприятливі умови. У багатьох жінок з’являється лишай при вагітності – дерматологічне захворювання.

Виділяють кілька видів позбавляючи:

 • рожевий;
 • оперізувальний;
 • стригучий;
 • висівкоподібний і деякі інші.

Як захворювання впливає на стан плода і як лікувати дерматологічні захворювання шкіри?

Загальні проблеми всіх типів захворювання

Лишай досить різноманітний формами прояву, але у всіх типів хвороби є і загальні симптоми. Основною ознакою дерматологічної патології є висипання. Колір шкіри і якість змінюються, з’являються окремі ділянки – різних розмірів – більш грубі, злущуються. У більшості випадків відчувається свербіж, печіння. Дискомфорт може спровокувати безсоння і занепокоєння. Зараження може відбуватися контактним і респіраторним шляхом, можна інфікуватися від людей або тварин.

При появі незрозумілих плям на шкірі обов’язково слід звернутися до лікаря. Необов’язково, що висипання – це симптом лишаю. Вони можуть бути ознаками алергічної реакції або авітамінозу. Але перестрахуватися потрібно обов’язково – наслідки деяких видів дерматологічних проявів можуть бути небезпечні для розвитку плода.

Варто розглянути найбільш часто зустрічаються види хвороби докладніше.

Рожевий лишай

При вагітності на шкірі може з’явитися одне або два невеликих – як монета в п’ять копійок – рожевих плями з лупиться поверхнею. Потім висипання стають множинними, локалізуються на внутрішній поверхні кінцівок, животі, плечах, шиї. Сверблячка не є характерним симптомом захворювання – його може і не бути. Інтенсивність може наростати протягом дня. Зникають плями самостійно через 3-4 тижні, лущення залишається ще на деякий час. Сліди після висипань залишаються надовго.

Рожевий лишай або хвороба Жибера висипає на тлі герпесной інфекції, у людей, які мають схильність до алергічних реакцій.

Лікування: антигістамінні препарати та засоби місцевої дії. Під час вагітності при появі сильного свербежу тіло протирають слабким оцтовим розчином.

При появі хвороби Жибера спосіб життя слід трохи змінити:

 • відмовитися від речей з синтетичних тканин і тісного одягу;
 • не можна допускати перегріву шкіри і пересушування її поверхні;
 • приймати ванну небажано – тільки теплий душ, втім, при вагітності ванна взагалі не рекомендується;
 • не можна користуватися миючими засобами з дезодорують ароматами і жорсткими мочалками;
 • лікарські засоби – наприклад, каламиновая мазь, — наносяться на вологу шкіру;
 • доведеться перейти на гіпоалергенний раціон – відмовитися від цитрусових, солодкого, яєць, горіхів, шоколаду;
 • не можна близько місяця застосовувати косметику.

Ще недавно вважалося, що лишай Жибера при вагітності не небезпечний. Спостереження гінекологів показали, що загострення захворювання у першому та на початку другого триместру – до 16 тижнів – може спровокувати викидень або зупинку розвитку плода.

Висівкоподібний лишай під час вагітності

Цей тип дерматологічного захворювання називають різними термінами – кольоровий, сонячний, різнобарвний, пляжний. На тілі одночасно з’являються плями різного кольору – коричневі, рожеві, червоні, жовті. Інтенсивність забарвлення неоднорідна. Викликають висипання тільки естетичні проблеми – свербежем або дискомфортом їх утворення не супроводжується. У міру посилення стану дрібні плями зливаються у великі ділянки, починається лущення шкіри. Локалізація в місцях найбільшої пітливості – під пахвами, під молочними залозами, на внутрішній стороні стегон.

Для усунення висипань дерматологи підбирають індивідуальну терапевтичну схему – настої лікарських трав, медичні бовтанки. Самостійно усунути плями намагатися не варто – можна посилити симптоматику.

Для майбутнього малюка цей лишай не небезпечний і на перебіг вагітності не впливає.

Наслідки оперізувального лишаю

При вагітності самим небезпечним типом дерматологічних захворювань є оперізуючий лишай. На тлі зниження імунітету «прокидається» затаївся в організмі вірус герпесу і викликає спалах хвороби.

Симптоми:

 • підвищення температура і лихоманка;
 • головний біль;
 • можуть хворіти ребра, поперек;
 • дрібні рожеві висипання, які швидко трансформуються в везикули з прозорим рідким вмістом як при вітряній віспі.

Бульбашки лопаються, з’являється кірка, загальна інтоксикація посилюється.

Ризик внутрішньоутробного інфікування плода високий. При зараженні плоду розвиток його порушується, уражується нервова система і головний мозок, може статися довільне абортирование.

Якщо жінка вже перехворіла вітрянкою в дитинстві, то ризик виникнення ушкоджень у плода знижується, однак небезпека викидня залишається високою.

В терапевтичну схему лікування оперізувального лишаю при вагітності входять противірусні препарати загальної і місцевої дії, засоби для зовнішнього застосування, протиалергічні ліки. Лікувати захворювання можна тільки під контролем лікаря – тільки він може зіставити шкоду впливу медичного кошти на плід і небезпека захворювання. Самолікування призводить до негативних наслідків.

Стригучий лишай

Гостре заразне захворювання, яке передається людині від «молодших братів» – тварин, але в подальшому заразитися можна при безпосередньому контакті або через предмети, якими користувався хворий.

На тілі і в зоні волосяного покриву з’являються круглі плями, на яких волосинки зламали біля самого кореня, нігті починають розшаровуватися і обламуються. Плями сильно сверблять, розчісування обтяжують захворювання – висипання поширюються по всьому тілу.

Заходи, які необхідно вжити при захворюванні:

 • щодня міняти білизну і наволочку;
 • після прання прасувати речі з 2 боків;
 • не мочити уражену шкіру.

Наслідки стригучого позбавляючи при вагітності ніякого впливу на плід не надають, однак лікування варто проводити під лікарським контролем – багато медичні препарати в цей час застосовувати не рекомендується.

Ураження шкіри

Існують і інші типи дерматологічного захворювання, якими можна захворіти під час вагітності.

У багатьох вагітних на тлі зниження імунного статусу з’являється червоний плоский лишай. Спочатку над поверхнею шкіри виступають дрібні вузлики червоного кольору, потім зливаються разом, посилюється пігментація – колір плям може стати багряно-фіолетовим. Після зникнення плям пігментація не відновлюється тривалий час. Для лікування застосовують гепапротекторные кошти, глюконат кальцію, антигістамінні препарати, мазі зовнішнього дії. Вплив на плід поки не вивчено.

Білі плями на шкірі для вагітних не небезпечні.

Вважається, що їх поява викликана зміною гормонального фону. Однак вітіліго може виникати і без вагітності.

Догляд за шкірою в цей час потрібно тільки при появі лущення. В цьому випадку достатньо дитячих олій або кремів.

Трубчастий лишай – розвивається на тлі зниженого імунітету, активується умовно-патогенна флора, постійно присутня на тілі людини. З’являється висип – рожева, жовтувато-біла або бура – при приєднанні кандидозу висипання починають лущитися. На розвиток плода захворювання вплив не надає. Щоб його вилікувати, потрібно посилити гігієнічні заходи та використовувати для обмивання кошти з кетоназолом. Можливість застосування протигрибкового препарату обговорюється з лікарем.

Серйозні дерматологічні захворювання – екзема і псоріаз – другі мають назви: мокнучий і лускатий лишай. Досі невідомі основні причини, що викликають ці недуги. Крім шкірних проявів хвороби викликають органічні патології – на першому етапі зараження підвищується температура, виникають м’язові болі. Усунути хворобливу симптоматику самостійно неможливо. Повністю захворювання не виліковуються, в подальшому періодично можуть виникати рецидиви.

При вагітності лікування дерматологічних захворювань можна проводити тільки під контролем лікаря – противірусні та протигрибкові засоби призначаються залежно від клінічної картини. Займатися самолікуванням і «залучати на допомогу» народні засоби небажано.

Багато трави надають несприятливий вплив на плід і викликають побічні ефекти, не менш небезпечні, ніж від медичних засобів.

Залишити коментар