Лактобактерії для кишечника: препарати

З дисбактеріозом сьогодні знайомі майже всі. При такому захворюванні порушується нормальний баланс мікрофлори — це погано позначається на роботі всього організму. Поповнити запас корисних бактерій тільки з їжею не завжди вдається. Тому, щоб поставити біфідо — і лактобактерії для кишечника, використовуються препарати, що містять живі мікроорганізми.

Навіщо кишечнику лактобактерії та біфідобактерії?

Населяють Кишечник корисні і шкідливі мікроорганізми. Найчисленніші представники «хорошою» мікрофлори – лактобактерії та біфідобактерії. Їх співвідношення має виражатися як 1:100. Якщо ця рівновага порушується або зростає кількість стрептококів, стафілококів, грибків, дріжджів, то з’являється розлад стільця, метеоризм, біль, відчуття втоми, знижується імунітет.

Якщо пацієнт приходить до лікаря з такими скаргами, то йому прописують пробіотики. В них містяться живі лакто — або біфідобактерії. Перші беруть участь у розщепленні рослинної їжі, перетворюють лактозу і вуглеводи в молочну кислоту, формують кисле середовище, яка згубна для патогенних бактерій. Лактобактерії проживають у всіх відділах травної системи і піхву.

Біфідобактерії живуть у товстій кишці. Вони сприяють розщепленню вуглеводів, не дають розвиватися хвороботворних і гнильних мікробів, що перешкоджають проникненню токсинів і інших «шкідників» у внутрішнє середовище організму, попереджають алергію, пригнічують утворення канцерогенів і виконують багато іншої важливої роботи.

В яких таблетках живуть лактобактерії?

Які засоби краще використовувати в якості джерела лактобактерій для кишечника? Препарати, які найчастіше використовуються для цих цілей, — це:

  • Лактобактерин. У ньому містяться лактобацили плантарум – антагоністи патогенних мікроорганізмів. Для відновлення роботи кишечника призначається Лактобактерин в таблетках (їх приймають до їжі 2-3 р. на добу). При гінекологічних захворюваннях він використовується у формі супозиторіїв;
  • Аципол. У його складі присутні кефірні грибки і лактобактерії. Капсули необхідно приймати перорально по 1 шт. до 4 р. в день за 30 хв. до вживання їжі. Він підходить і для дітей молодше 3 років. Оскільки їм важко проковтнути капсулу, її розкривають та склад змішують з молоком або водою;
  • Лацидофил. Застосовується для усунення дисбактеріозу, призначається при колітах, гастроэнеритах і синдромі хронічної втоми. Дорослим — по 1-2 капсули під час їжі тричі на день; дитяча доза починається з 1 таблетки на день (для немовлят до 6 місяців), потім збільшується до 2 капсул 2 прийоми;
  • Ацилакт. Активно формує кисле середовище. Його головний компонент – лактобацили ацидофілус. В аптеці можна знайти свічки, таблетки (їх п’ють по 2-3 рази в день до їжі) і порошок для суспензії (флакон з 3 дозами треба 15 мл води). Ця добавка підходить для тих, у кого виявлено непереносимість молока, так як в ній майже не міститься лактози.

Кращі добавки з біфідобактеріями: назви

Серед пробіотиків з біфідобактеріями найбільш популярні такі кошти:

  • Біфідумбактерин. У його складі – бактерії біфідум (вони у значній кількості знаходяться в кишечнику новонароджених). Засіб можна приймати при симптомах дисбактеріозу і для профілактики. Перед вживанням його розчиняють у воді або кисломолочних продуктах (для немовлят — у материнському молоці). Дозування для дорослих – по 2 пакетики 3-4 р. на день. Біфідумбактерин в свічках використовується як складова комплексної терапії при вагінозі, кольпітах, дисфункції кишечника з ураженням нижніх відділів;
  • Біфідобак. Включає Bifidobacterium adolescentis. Покращує роботу травної системи, допомагає прискорити засвоєння білків, вуглеводів і жирів, нормалізує обмінні процеси. Приймають з їжею по 1 капсулі 2-3 р. в день;
  • Біфіліз. У ньому присутня відразу два види біфідобактерій – біфідум і лізоцим. Надає протизапальну, імуномодулюючу, антимікробну дію. Випускається у вигляді порошку, який перед вживанням його заливають водою, збовтують і випивають за 30 хв. до прийому їжі (2 р. в день по 5 доз).

Симбиотики: усі потрібні бактерії в одній таблетці

Так що ж Вам приймати для поліпшення роботи кишечника — лактобактерин або біфідумбактерин? Відповісти, у чому різниця між цими добавками легко: перший препарат поставить в організм лактобактерії, а другий — біфідобактерії. Але як дізнатися, які з цих мікроорганізмів виявилися в дефіциті? Можете використовувати таку пораду: якщо Ви страждаєте від закрепів, то краще вибрати Лактобактерин, якщо Вас мучить рідкий стілець, то вибирайте Біфідумбактерин.

І все ж ця рекомендація не є універсальною. Щоб не помилитися, краще просто використовувати комбіновані добавки — симбиотики, містять і ті і інші корисні бактерії, причому в потрібних кількостях. Кращі представники добре відомі. Це:

  • Лінекс. Містить відразу 3 види «хороших» бактерій – біфідо, лактобактерії і молочнокислі стрептококи. Як приймати лінекс дорослим і дітям? Перші повинні пити по 2 капсули 3 р. в день з помірною кількістю рідини. Доза для дітей залежить від віку: до 2 років — по 1 капсулі 3 р. в день, старше 2 років – по 1-3 капсули на три прийоми;
  • Біфіформ. Містить живі кисломолочні бактерії Bifidobacterium longum і Enterococcus faecium. Показаний при дисбактеріозах, харчової інтоксикації, гастритах, ентероколітах і інших захворюваннях органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту, при діареї, алергії, у жінок – при хронічних бактеріальних патології статевих органів. Дозування для дорослих – 1-2 капсули двічі на день. Аналоги бифиформа – Лактобаткрин, Пробифор, Ацилакт, Біфідумбактерин;
  • Симбиолакт композитум. Це суміш біфідобактерій і лактобактерій. Порошок розводять з ? ст. води і приймають разом з їжею 1 раз на добу. Для лікування хвороб гінекологічної сфери в розчині пробіотика змочують тампони і вводять їх в піхву.

Це далеко не всі кошти з розряду еубіотиків, які допоможуть роботі кишечника і зміцнять Ваш імунітет. Звичайно, самостійно «призначити» собі такий препарат досить складно. Якщо він використовується в лікувальних цілях, то це повинен зробити лікар. А якщо Ви вирішили пити його для профілактики, то обов’язково прочитайте інструкцію та зверніть увагу на протипоказання.

Залишити коментар