Користь і шкода сукралози при діабеті

Сукралоза – синтетичний цукрозамінник, який застосовують у харчової промисловості для посилення смаку продуктів. Між прихильниками і противниками застосування харчової добавки давно йдуть дуже палкі суперечки.

Перші говорять про те, що цукрозамінник абсолютно безпечний, другі – про негативний вплив продукту на стан здоров’я. Розібратися в даному питанні ми спробуємо в нашій статті.

Що таке сукралоза?

Сукралозой називають синтетичний замінник цукру, який уперше добули у лабораторних умовах хімічним шляхом.

У 1976 році професор лондонського коледжу Л. Х’ю здобув дана речовина з молекули цукру і хлору. Після численних тестів з’ясувалося, що продукт безпечний і може використовуватися в харчових цілях.

Підсолоджувач солодше звичайного цукру в 600 разів, що обумовлено наявністю у складі атомів хлору.

У людському організмі вони практично не асимілюються, тому вже в 1991 році сукралозу стали випускати у виробничих масштабах як цукрозамінника.

Сукралоза видобувається з цукру?

Компанії, що займаються випуском підсолоджувача, стверджують, що він виготовляється з натурального цукру. Чи Так це насправді?

Синтетична речовина добувають хімічним шляхом в кілька етапів:

 • молекули хлору з’єднують з сахарозою;
 • відбувається хімічний процес, при якому компоненти синтезуються в нову речовину;
 • в результаті утворюється молекула фрукто-галактози.

Фрукто-галактоза не зустрічається в природі, тому говорити про її засвоюваності організмом не доводиться. Це дозволяє використовувати підсолоджувач в якості альтернативного джерела солодощі з нульовою калорійністю.

Корисні властивості цукрозамінника

В результаті численних досліджень з’ясувалося, що приблизно 80-85% синтетичного речовини виводиться з організму. І тільки 15-20% цукрозамінника засвоюється, однак і вони в результаті метаболічного процесу повністю виводяться з організму з уриною. За твердженнями медиків, компоненти продукту здатні негативно вплинути на роботу мозку, лактацію або ж проникнути в плаценту.

Користь підсолоджувача полягає в наступному:

 1. Продукт може використовуватися людьми з цукровим діабетом. Безуглеводное речовина не здатна вплинути на рівень цукру в крові;
 2. Для посилення смакових якостей продуктів потрібна дуже невелика кількість сукралозы, чого не можна сказати про цукрі;
 3. Підсолоджувач довше зберігає приємний післясмак, в порівнянні з цукровим піском.

Позитивний вплив на організм обумовлено і відсутністю калорійності.

Сукралозу можна використовувати при дотриманні строгих дієт, оскільки вона ніяк не впливає на набір ваги.

Можливі побічні ефекти?

Так шкоду або користь приносить сукралоза? Згідно з офіційними даними, харчова добавка не шкодить здоров’ю. Але на думку деяких медиків, подібні заяви є комерційним ходом, що дозволяє підвищити продажі синтетичного цукрозамінника.

Буквально за останні два-три роки продажу підсолоджувача зросли не менш, ніж на 17%.

До аргументів проти використання синтетичного продукту в харчових цілях можна віднести:

 • Тестування безпеки прийому сукралозы проводилося тільки на тварин;
 • Безпосереднє дослідження побічних ефектів від вживання фруктів-галактози досліджувалися мало;
 • Хлор, що входить до складу харчової добавки, не може позитивно впливати на хімічний баланс в організмі.

Згідно з неофіційною статистикою, регулярне вживання підсолоджувача може завдати шкоди здоров’ю.

Після прийому синтетичного речовини у людей виникали:

 • алергічні реакції;
 • онкологічні недуги;
 • гормональний дисбаланс;
 • неврологічні збої;
 • хвороби шкт;
 • зниження імунітету.

Сукралоза при діабеті

Сумісна сукралоза з інсуліном?

Подібними питаннями задаються багато діабетики, раздумывающие про придбання продукту. Діабет виключає всяку можливість вживання цукру і багатьох цукровмісних продуктів, оскільки вони сприяють збільшенню рівня глюкози в крові.

Ігнорування правил харчування може призвести до гіпоглікемії, яка загрожує досить серйозними наслідками.

Так шкоду або користь приносить сукралоза? Сумісна вона з інсуліном чи ні? Як відомо, інсулін дозволяє регулювати концентрацію цукру до крові. Його нестача може призвести до різкого зростання рівня глюкози та діабетичній комі.

Незважаючи на те, що фрукто-галактоза видобувається зі звичайного цукру, в процесі хімічної обробки знижується її калорійність і здатність впливати на концентрацію цукру в крові.

Так сумісні сукралоза і цукровий діабет?

Згідно з епідеміологічними дослідженнями, харчова добавка Е955 не володіє канцерогенною і нейротоксическим дією. Вона практично не впливає на вуглеводний обмін в організмі, тому може застосовуватися діабетиками, але в обмеженій кількості.

Що таке сукроза?

Дуже багато людей плутають сукрозу і сукралозу, хоча насправді це зовсім різні за св
оему хімічним складом речовини. Сукроза – це чистої води вуглевод, який при попаданні в організм за лічені хвилини створює пікову концентрацію глюкози. Його використання протипоказано для діабетиків і людей, які мають проблеми з вуглеводним обміном.

Регулярне застосування речовини призводить до хімічного дисбалансу в організмі, що загрожує «напругою» підшлункової залози.

Щоб впоратися з великою кількістю глюкози, вона змушена виробляти забійну дозу інсуліну, щоб підтримати гомеостаз. Як ви розумієте, будь-яка система, що працює в божевільному ритмі, зношується. Це призводить до появи проблем зі здоров’ям і розвитку діабету.

Сукралоза – синтетична харчова добавка, яка використовується в якості цукрозамінника. Як і будь-синтетичний продукт, її треба використовувати з обережністю. В іншому випадку можливе порушення обмінних процесів та погіршення стану здоров’я.

Залишити коментар