Коли краще зачати дитину?

Якщо вагітність для жінки є однією з найважливіших цілей, планується давно, але з якихось причин все не настає, починаються пошуки можливих помилок. Враховується кожна дрібниця, аж до часу доби зачаття.

Чи справді так важливо, щоб «зійшлися всі зірки», можна підвести певні нюанси, і коли краще зачати дитину, щоб максимально підвищити шанси на успіх?

Залежність вагітності і менструального циклу

За словами гінекологів, що якщо і потрібно розраховувати, плануючи вагітність, так це точну тривалість менструального циклу і всі його фази.

Саме від них здебільшого залежить те, чи зустрінуться яйцеклітини зі сперматозоїдом, і наскільки вдалою стане їх зустріч. За цей момент відповідає овуляція: процес, що протікає лише один раз за все 24-30 днів (залежить від тривалості конкретного циклу) і представляє собою вихід яйцеклітини з яєчників, якому сприяли певні гормональні «поштовхи».

  • Реальна можливість завагітніти у жінки триває протягом 4-6 діб.

Ці дні йдуть один за працею і тісно пов’язані з моментом овуляції, тому потрібно дуже точно розрахувати саме його наступ. Так Ви зможете визначити, коли краще зачати дитину після місячних. Якщо намагатися визначити цю мить за даними аналізів, то потрібно дивитися на рівень естрогену і лютеїнізуючого гормону: вони різко підуть вгору. Після досягнення пікових значень у жінки є близько 36 годин на зачаття: овуляція трапиться саме після закінчення цього строку. Приблизна дата овуляції – за 12-16 діб до початку нової менструації.

  • Запліднення вийшла з яєчників яйцеклітини можливо лише протягом 24-х годин з моменту овуляції, тому що її дуже короткий термін життя.

Чому ж тоді раніше було згадано, що завагітніти можна, якщо потрапити в «коридор» з 4-6 доби? Вся причина в сперматозоїдах: їх термін життя значно більша і становить 5 днів (безумовно, при належній їх активності). З цієї причини правильним часом для зачаття лікарі називають 5 днів до овуляції і добу з моменту її настання. Правда, потрібно врахувати, що навіть в останній день ймовірність завагітніти складає всього 33%, оскільки крім фертильності жінки на цей факт впливає чимало факторів.

Вторинні фактори вдалого зачаття

На здатність жінки завагітніти і подальше протягом цього процесу чинить вплив біологічна та психологічна готовність організму.

Лікарі стверджують, що найкращим часом буде вік від 20 до 26 років, якщо розглядати фізіологічний питання (передбачається, що жінка, яка народила до 22-х років, менше схильна можливості отримати рак грудей), а ось емоційно раніше 26 років замислюватися про дитину мало кому дійсно потрібно.

  • Деякі жінки намагаються визначити, в якій позі краще зачати дитину, і чи впливає на це глибина проникнення. Якщо звернутися до фізики (точніше, закону гравітації), можна зробити висновок, що жінка не повинна знаходитися зверху, щоб не підвищилася ймовірність витікання сперми з піхви.

Крім того, фахівці радять максимально зблизити контакт чоловічого члена і шийки матки, що допоможе прискорити потенційну зустріч сперматозоїдів. Популярністю в цьому питанні користується варіант, коли чоловік знаходиться позаду. При цьому важливо враховувати фізіологічні особливості конкретного жіночого організму: наприклад, при загині матки підійде колінно-ліктьова позиція, а при запаленні яєчників із-за деформації матки необхідно лягти на той же бік, куди повернута маткова шийка. При відсутності такого роду проблем можна обійтися навіть стандартної позою «жінка знизу на спині», але ноги варто зігнути, підтягнувши коліна до грудей, а під сідниці покласти згорнуту ковдру або подушку, щоб поглибити контакт і змінити кут входження.

Ще кілька нюансів:

  • В який час доби зачати дитину? Фахівці вважають, що в другій половині дня, пов’язуючи це з графіком активності сперматозоїдів.
  • В який місяць краще зачати дитину, залежить від того, коли Ви плануєте народжувати, і чи є у Вас психологічна/фізична залежність від погоди за вікном. Наприклад, навесні організм страждає від авітамінозу, влітку велика кількість сезонних овочів і фруктів, а взимку складно добиратися в жіночу консультацію з-за снігу і погану погоду в цілому. Все це вже вирішується в індивідуальному порядку.
  • Як часто потрібно робити спроби до зачаття? Гінекологи відзначають, що щоденний секс – ще не гарант моментального настання вагітності. Набагато ймовірніше, що активність сперматозоїдів після 3-4 днів помірності підвищиться, тому витримуйте невеликий інтервал.

Також потрібно сказати, що першочергово майбутнім молодим батькам потрібно пройти всі обстеження, які допоможуть встановити їх фізіологічну сумісність та підтвердити готовність обох організмів до зачаття. Можливо, доведеться пропити курс препаратів, що підвищують ймовірність настання вагітності, або навіть просто курс вітамінів: це найбільш важливі моменти, яким радять приділити увагу лікарі. Що ж до часу доби, місяця і фази місяця – вони відіграють значно меншу роль.

Залишити коментар