Катання на велосипеді: користь очевидна!

Катання на велосипеді – поєднання корисного і приємного. Єдина вправа, яке доступне кожному в будь-який час і в будь-якому місці, де є дорога. Якщо який-небудь вид спорту вимагає навчання, навичок і знань, то, навчившись кататися з дитинства, можна повернутися до цього заняття в будь-якому віці.

Користь велосипеда для здоров’я

Якщо запитати сучасної людини, яка користь їзди на двоколісному засобі, то він, безсумнівно, назве три речі:

 1. схуднення і спалювання калорій;
 2. зміцнення серця;
 3. економія на бензині.

Катання на велосипеді потрібно розглядати значно ширше, адже організм оздоровлюється під багатьма кутами.

Кожен вибирає спорт, маючи на увазі якісь певні переваги, але користь стає багатогранним.

Скільки потрібно кататися?

Це питання кожен вирішує для себе індивідуально. Вираховуючи, скільки калорій спалює катання на велосипеді, потрібно знати витрати на кожен кілограм ваги.

Вибираючи час для активності, можна побудувати графік схуднення:

 1. скільки калорій спалює їзда на швидкості 20 км/год? Близько 7,7 ккал на кожен кілограм тіла;
 2. скільки калорій спалює їзда на швидкості 9 км/год? Близько 2,6 ккал на кожен кілограм тіла.
 3. скільки калорій спалює їзда на швидкості 15 км/год? Близько 4,3 ккал на кожен кілограм тіла.

Корисно буде впорядкувати харчування, щоб ефект схуднення виявиться швидше.

Підвищення імунітету

Імунна система, яка важлива при захисті від інфекцій, зміцнюється під час помірної кардиоактивности – такий, як велопрогулянка. Краще працюють противопухолевые клітини, що допомагає профілактиці онкологічних захворювань. Користь крутіння педалей проявляється і під час реабілітації хворих.

М’язи і велоспорт

При катанні м’язи працюють постійно: якісь з них сильніше, якісь менше, як другорядні. Тиждень без тренувань знижує витривалість організму на 50%. Під час їзди в роботу включені майже всі м’язи тіла: ноги відповідають за рух педалей, прес і спина стабілізують тіло, долають швидкість, а плечі і руки – підтримують тіло на кермі.

Користь тренування верху м’язового корсета полягає в поліпшенні сили і функціональності тіла.

Захворювання хребта, зміцнення кісткової системи та захист суглобів

Постава в сідлі є оптимальною, а циклічні рухи ногами стимулює м’язи попереку, де найчастіше розвиваються грижі і протрузії. Зміцнюється хребет і захищається від зовнішніх напружень. Велопрогулянка тренує дрібні м’язи хребта, які важко навантажити іншими вправами, допомагає зменшити болі у спині.

Кістковий каркас утримують разом м’язи, сухожилля і зв’язки, а катання зміцнює, збільшує рухливість «конструкції». Велоспорт позитивно впливає на щільність кісткової тканини. М’язи, укріплені обертанням педалей, підтримує здоров’я кісток. Людям з остеопорозом було б корисно покрутити педалі, але краще вибирати більш безпечні, захищені від падінь велотренажери.

Катання на велосипеді допомагає живити навколосуглобових хрящі, захищаючи від сили тертя. Кругові рухи ніг допомагає поліпшити метаболічні процеси в суглобах, що корисно для профілактики артрозу.

Баланс і рівновага

Фізична активність – регулятор, що знижує рівень стресу сучасного життя. Велоспорт
створює баланс між напругою і розслабленням: задовольняє потребу в русі і балансує психічний і емоційний стан.

Спалювання калорій під час їзди — викид зайвої енергії, зайвих емоцій. Рівномірний циклічний рух стабілізує фізичні та емоційні реакції, протистоїть депресії та інших порушень психіки, контролює гормональний баланс.

Кисень, кровообіг, серце і серцево-судинні захворювання

Кисень важливий для всіх біологічних процесів, і його надходження порушується з-за надмірної ваги і нестачі фізичних вправ. Регулярна фізична активність зміцнює дихальну мускулатуру, покращує вентиляцію легенів, позитивно впливає на кисневий обмін. Велоспорт прискорює процеси переробки і поглинання енергії – спалювання калорій при напрузі м’язи.

Велоспорт є ідеальним вибором для тренування серцевого м’яза. Зміцнення серця знижує ймовірність серцевого нападу більш ніж на 50%. Під час кардіо активно працюють судини, підвищує еластичність і адаптивність стінок артерій.

Маса тіла та ожиріння

Будь-яка активність спалює певну кількість калорій, але велоспорт є ідеальним вирішенням проблеми, оскільки 70% ваги тіла лягає на сідло, дозволяючи рухатися довго і без задишки людям, яким важко ходити і бігати. Їзда спалює близько 300 калорій на годину.

Якщо кататися по 30 хвилин кожен день, можна позбутися від 11 кілограмів жиру в рік за умови правильного харчування. Крутіння педалей допомагає наростити м’язову масу, тому підвищує швидкість метаболізму навіть після завершення прогулянки.

Катання на велосипеді калорій спалює стільки, скільки зусиль докладено для їзди. Вибирайте дороги під кутом, чергуйте інтенсивний і повільний темп інтервальної їзді — втрата калорій піде в рази швидше. Хтось віддає перевагу біг або скакалку, ніж заняття корисним катанням на велосипеді. Проте для людей з хворими спинами і суглобам – це самий здоровий варіант фізичної активності.

Велоспорт змушує організм використовувати жирові запаси, а також змінює баланс холестерину.

Коли вага тіла і рівень холестерину приходять в норму, організм включає захисний механізм, продовжуючи здоровий цикл. Тому регулярні заняття спортом в юнацькому віці є фактором профілактики проти надмірної маси тіла у дорослих. Користь навчання дитини їзді – незаперечна.

Артеріальний тиск і витривалість

Помірна їзда допоможе вилікувати високий артеріальний тиск, уникнути інсульту або пошкодження органів (серця, нирок і мозку). Тиск знижується при зменшенні частоти серцевих скорочень, що відбувається при регулярних аеробних навантаженнях – наприклад, велосипедних прогулянок.

Велоспорт являє собою щадний інструмент для аеробних навантажень, так як менше навантажує тіло, ніж силові види фітнесу. Витривалість підвищується, утома та стомлюваність знижуються. Регулярні помірні фізичні навантаження відволікають від повсякденних проблем, змушують хотіти більше – підвищувати інтенсивність, спалювати ще більше калорій. І це зробити просто – достатньо крутити педалі швидше і сильніше. Важлива користь велосипеда – дозування навантаження.

Краса, привабливість і якість життя

Контроль маси тіла і м’язової форми з допомогою велосипеда, можна поліпшити власну привабливість і самооцінку. Шкіра буде виглядати краще через прискорення обмінних процесів, крім спалених калорій користь буде полягати в припливі сил, поліпшення сну. Фізична активність безпосередньо впливає на якість життя фізично і емоційно. Після прогулянки на велосипеді навіть краще працюють мізки.

Чи потрібно використовувати різні стилі катання на велосипеді, і які з них корисні?

Знати про те, які стилі їзди існують потрібно, якщо велоспорт стає більше, ніж засобом для схуднення та пересування.

 • Кросскантрі – це перетворення катання в чистий спорт на швидкості і довгих дистанціях за допомогою легкого байка;
 • Ендуро – їзда на задоволення по лісах, полях і дорогах на більш міцному і важкому «коні»;
 • Алл-маунтін припускає або спуски з гір зі стрибками, або підйом в гору на швидкості – важкий і міцний велосипед витримає будь-які екстремальні пригоди;
 • Для фрірайду використовується важкі і великі байки для проходження складних трас, він підходить любителям екстриму;
 • Оцінити принадність концентрації під час небезпечного спуску допоможе даунхіл – ласкаво просимо в гори;
 • Стиль дьорт пропонує пострибати на східцях та поручнях найближчого двору, і двоколісне диво обійдеться вам порівняно не дорого;
 • Зі стилем стріт можна підкорювати будь міський ландшафт, відпрацьовуючи трюки з обертаннями, стрибками;
 • Звичайно, калорій справжній велоспорт спалює набагато більше, але надмірна вага може перешкодити брати участь у забігах кроссантри;
 • Які стилі підходять звичайному власнику велосипедного сідла? 100% відповіддю буде ендуро. Для інших стилів потрібно знати, які вимоги пред’являються до байку і скільки коштує кожен з них.

Користь катання на велосипеді не треба вигадувати – це найкращий друг активного людини, що вміє проводити час з розумом для здоров’я.

Залишити коментар