Камінь фионит – властивості, кому підходить, як відрізнити від алмазу

Фионит (фіаніт) – штучно синтезований камінь, який за своїми естетичними параметрами не поступається дорогоцінних мінералів. Насправді, це кубічний діоксид цирконію і вперше він був отриманий радянським ученим П. І Лебедєвим, які працювали в ФІАН. Звідси і походить назва самого каменю.

Особливості мінералу

Зовні фіаніт дуже схожий на діамант, тому у багатьох людей він асоціюється саме з дорогоцінним каменем. Оскільки кристал створюють штучним шляхом з цирконію, досить часто можна зустріти найменування «циркон», хоча з технічної точки зору це невірно. Чим же відрізняється фионит від цирконію? Вся справа в тому, що цирконій – це хімічний елемент, а ось циркон – природний мінерал, який не має нічого спільного з фионитами.

Якісні штучні кристали виробляються за особливою технологією, яка вперше була застосована радянськими фахівцями. Однак сучасні виробники внесли деякі корективи у процес виробництва, щоб здешевити собівартість матеріалу.

Це, звичайно ж, кілька позначилося і на якості одержуваних кристалів.

Незважаючи на те, що діамант зовні дуже схожий на фионит, справжній фахівець ніколи не сплутає дорогоцінний мінерал з штучно вирощеним кристалом. По-перше, кожен з них має різні фізичні і оптичні властивості (показник заломлення, твердість, щільність), а по-друге, ограновування в обох випадках буде різною. Але такі відмінності зможуть побачити тільки професіонали своєї справи.

Як не переплутати фионит і діамант

Як же відрізнити діамант від фионита? Гемологи, використовуючи спеціальне обладнання, можуть за лічені хвилини визначити, де натуральний мінерал, а де – ні. Але як же бути обивателям, які не мають під рукою технічного оснащення? Відрізнити прикраси з штучним кристалом від виробів з діамантами можна за кількома ознаками, хоча відразу ж варто відзначити, що цей метод не гарантує 100% точності.

Щоб відрізнити підробку від оригіналу, проведіть прості експерименти:

 • Подивіться на прикрасу з каменем у світі. Показник заломлення діаманта і фіанітів різний, тому крізь перший світло практично не проходить, а от через штучний матеріал, він проходить повністю;
 • Поклавши діамант на журнал, прочитати текст буде практично неможливо, на відміну від штучного мінералу, через який сожночитать, як через скло;
 • Камінь штучного фионита при тривалому знаходженні в долоні нагрівається, а діамант – немає;
 • Натуральний мінерал має більш гостру ограновування, ніж підробка;
 • Вирощений кристал легко дряпається, в той час як діамант можна пошкодити тільки алмазом;
 • Природний матеріал має невеликі дефекти, в той час як штучний по структурі ідеальний;
 • Подихавши на діамант, ви не побачите конденсату, а на підробці він з’явиться обов’язково.

Є ще парочка способів, що дозволяють визначити підробки в ювелірних виробах, правда, консультант в магазині навряд чи погодиться їх перевірити на практиці.

І все ж для когось ця інформація може виявитися корисною:

 • Уоздействие соляної кислоти для штучних матеріалів згубно, зате діаманту на реагент не заподіє ніякої шкоди;
 • Дорогоцінний камінь, намазаний маслом, прилипне до скла відразу ж, а штучний – немає;
 • Діамант на склі залишає подряпини, а фіаніт – ні.

Очевидно, що синтезований мінерал відрізняється від натурального по багатьом параметрам, завдяки яким навіть неспеціаліст зможе без особливих зусиль виявити підробку.

Властивості фионита

Деякі астрологи вважають, що саме цей матеріал не можна відносити до якогось конкретного знака зодіаку, оскільки він з’явився штучним шляхом. Інші схильні вважати, що особливі властивості і свій знак зодіаку біля каменя фионита є. Більше всього він підходить саме Овнам, допомагаючи втихомирити їх імпульсивність і екзальтованість.

Кому найбільше підходить камінь—фионит? Насправді, цей кристал, на думку астрологів енергетично нейтральний, тому використовувати прикраси з цим каменем можуть люди будь-якого знаку зодіаку.

Але якщо ви хочете, щоб ваш знак зодіаку дійсно поєднувався з виробами з фионита, зверніть увагу на кольорові мінерали.

 • Водним стихіям підійдуть кристали морського синього кольору;
 • Вогняним знакам – мінерали червоного кольору;
 • Повітряної стихії відповідає безбарвний камінь;
 • «Земним» знакам ідеально підійде зелений кристал.

Багато екстрасенси ставлять під сумнів наявність енергетичної сили штучного матеріалу, зате його здатність зберігати інформацію ніхто не відміняв. Вважається, що синтезований кристал має досить незвичайні магічні властивості: він вбирає інформацію, що надходить ззовні.

Тому золоті ювелірні вироби з фионитом не варто носити, якщо вони ще комусь належали.

Звичайно, магічні властивості штучного каменю фионита умовні, хтось відчує їх вплив, а хтось і ні.

Однак багато студентки вважають, що носити фіаніт дуже корисно, оскільки він здатний поглинати наукову інформацію і передавати її своєму господареві.

Крім того, вважається, що синтезований кристал може позитивно впливати на здоров’я людини, надаючи йому сил і підвищуючи тонус. З ментальної точки зору, штучний камінь – це спустошений посудину, який при бажанні можна наповнити позитивними аффирмациями і енергетикою.

Кому по імені підійде цей камінь? В езотериці прийнято вважати, що будь-який натуральний мінерал наділений особливими властивостями, які благотворно впливають на володарів певних імен. Наприклад, ім’я Аліса відповідає дорогоцінний мінерал топаз, Маргариті – рубін, Ользі – турмалін, але фиониту поки що не присвоєно жодне значення імені, оскільки він вважається енергетично нейтральним.

Дорогоцінний камінь чи ні?

Фионит є дорогоцінним каменем чи ні?

Цим питанням задаються багато людей, дивуючись зовнішній подібності штучного кристала з натуральним. Оскільки цей матеріал є лише імітацією дорогоцінного каміння, назвати його таким не можна. Звичайно, це непогана альтернатива дорогим прикрас з діамантами, але великої цінності вони не мають.

Незважаючи на те, що синтезований мінерал не є дорогоцінним, за своїм фізичним і оптичним властивостям він практично прирівнюється до алмазу, а за естетичним – до діаманту. Прикраси з красиво огранованим, нехай навіть і штучним камінчиком виглядає не гірше виробів з натуральними мінералами.

Це і зробило кристал таким популярним і затребуваним. Гарних вам прикрас і гарного настрою!

Залишити коментар