Калорійність рахат-лукуму з горіхами, з курагою

Рахат-лукум – найпоширеніша в нашій країні східна солодкість, назва якої перекладається як «невеликі шматочки насолоди». Цікавий той факт, що цей продукт вважається національним десертом не тільки в країнах Сходу, але і в Греції.

В наші дні лукум може мати різноманітний якісний і кількісний склад, від чого і залежить рівень його поживності. У будь-якому випадку калорійність рахат-лукуму досить висока, через що складно назвати його ласощами для тих, що худнуть людей. Знову ж таки, якщо споживати цей продукт в обмеженому і контрольованому кількості, то ніякої шкоди для фігури не буде.

Те, з чого роблять конкретний рахат-лукум, і визначає його остаточну калорійність.

Основні інгредієнти:

 • патока;
 • цукровий пісок;
 • вода;
 • горіхи;
 • крохмаль;
 • фрукти.

Середня калорійність цього турецького лукуму становить близько 316 Ккал на 100 г готового продукту. Знову ж таки, цей показник може змінюватися в бік збільшення або зменшення, що безпосередньо залежить від якісного складу ласощів.

Різновид східної ласощі, так само, як і її калорійність, розмежовується за такими ознаками, як склад і розмір окремого шматочка.

В залежності від складу, лукум може бути таких видів:

 • горіховим, зробленим на основі фундука, фісташок або арахісу;
 • квітковим, приготованим з рожевих пелюсток;
 • фруктовим, в якому свіжі фрукти виступають в ролі натуральних замінників цукру;
 • класичним;
 • інжировим і медовим.

Калорійність рецепта горіхового

Щоб остаточний продукт придбав неповторний, спокусливий і особливий аромат, в нього додають горішки і натуральний мед.

З-за цього калорійність рахат — лукуму з різноманітними горіхами стає вище класичного варіанта, і становить вже 340 Ккал на все ті ж 100 г ласощі. «Виправдувальним» фактом настільки приголомшливою поживністю можна назвати те, що горіхи несуть із собою величезну користь для чоловічого і жіночого організму, підвищуючи його статеву функцію і мозкову активність.

Варто зауважити, що люди, які дотримуються дієтичного харчування, можуть зрідка дозволити собі бавитися східної солодкістю, але в дуже малих кількостях.

В іншому випадку вага не тільки не зменшуватиметься, але й поповзе вгору.

Основної шкоди

Наявність у лукуме великої кількості цукру негативно позначається на рівні глюкози в крові людини. З-за цього з’являється відчуття постійної втоми, знижується працездатність мозку та підвищується вірогідність виникнення цукрового діабету. Останнє пояснюється просто: часте споживання солодощі в необмеженій кількості призводить до тривалого вироблення інсуліну, а це, в свою чергу, знижує природний і нормальний показник глюкози.

В принципі, критично висока поживність – це і є головний шкоду описуваного продукту, що робить його неприйнятним стосовно людям, страждаючим надлишковою вагою.

Якщо знехтувати таким застереженням, то зростає не тільки ймовірність ще більше поправитися, але і спровокувати порушення у матеріальному обміні і травленні. До того ж багато солодощів – це прямий шлях до погіршення стану зубної емалі і підвищеного тиску.

Корисні якості

Характеризуючи цю східну солодкість, неможливо не згадати про її корисні властивості, які були відомі людині ще 500 років тому. Справа в тому, що перший лукум робився на основі рожевих пелюсток, що мають, як відомо, не тільки приємним ароматом, але і деякими лікувальними можливостями. В ті часи десерт був доступний лише представникам вищого суспільства, і тільки в кінці 19-го століття його смак і користь стали відомі всім європейським жителям. Його популярність почалася після того, на брюссельській всесвітній виставці лукум став володарем золотої медалі.

Незважаючи на те, що калорійність лукуму з горішками і курагою досить вражаюча, це абсолютно не заважає йому нести з собою певну користь. І полягає вона, як не дивно, все в тому ж великій кількості цукру. Глюкоза, як відомо, це речовина природного походження, що позитивно позначається на діяльності мозку, серця всієї судинної системи.

В іншому ж, користь цієї солодощі з курагою та горіхами полягає в наступному:

 • попередження неврозів і депресивних станів;
 • збільшення обсягу виробленого гормону ендорфіну, що відповідає за гарний настрій;
 • антисептичному і протиінфекційного вплив на організм, що досягається за рахунок присутності лакриці у складі кінцевого продукту;
 • велика кількість горіхів благотворно позначається на стані волосся, нігтів, шкіри і імунітету в цілому;

Інша користь залежить від того, з чого саме зроблено східний десерт. Приміром, якщо в шматочках присутній лимон або апельсин, то їх вживання допоможе швидше позбутися кашлю або застуди.

Наявність меду приводить в норму процеси перетравлення їжі, ягідних і фруктових соків – до насичення тіла важливими мінералами і вітамінами.

Солодощі Сходу – це ще один спосіб переконатися в його тонкощі. Користь і шкода сладчайшего рахат — лукуму полягають у його високої калорійності і поживністю.

Такий десерт повністю замовлений людям з хронічними патологіями, схильністю до ожиріння і малорухливим способом існування.

Але саме він здатний наситити життя новими смаками і ароматами, підняти настрій і зміцнити імунітет.

Залишити коментар